Sąd wstrzymał decyzję UKE nakazującą PTK Centertel zmianę regulaminu - komunikat operatora

Newsy
Żródło: Orange
Opinie: 9

Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał 24 kwietnia 2008r. postanowienie o wstrzymaniu wykonania decyzji prezesa UKE nakazującej PTK Centertel zmianę regulaminu świadczenia usług od 1 maja br. i nakładającej karę 900 tys. zł.

Wstrzymując wykonalność decyzji UKE dotyczącej PTK Centertel, ale zarazem istotnej dla pozostałych dwóch operatorów komórkowych (Era i Plus), sąd dał szansę na rozstrzygnięcie sporu pomiędzy operatorami a UKE zanim decyzja regulatora wyrządzi nieodwracalne szkody na rynku. Przyjęcie punktu widzenia UKE mogłoby bowiem oznaczać koniec stosowania umów lojalnościowych, a co za tym idzie koniec ofert tanich telefonów.

Realizacja obowiązków nałożonych decyzją UKE wiązałaby się z niebezpieczeństwem powstania po stronie PTK Centertel znacznej szkody majątkowej związanej z możliwością wypowiadania umów przez abonentów bez obowiązku zwrotu przyznanych im ulg (szkoda liczona mogłaby być w nawet w dziesiątkach milionów złotych). Ponadto zmiana regulaminów stosownie do treści decyzji powodować mogłaby nieodwracalne skutki w postaci utraty przez operatora rzeszy klientów, którzy skorzystaliby z możliwości rozwiązania umów z operatorem z jednoczesnym zachowaniem przyznanych im korzyści.

W przypadku wykonania decyzji UKE a następnie ewentualnego uchylenia jej przez Sąd Administracyjny, operator nie byłby w stanie cofnąć skutków wykonania decyzji, bowiem ewentualna ponowna zmiana regulaminu stosowanie do stanu sprzed wydania decyzji, nie tylko nie przyniosła żadnego efektu, ale pogorszyłaby pozycję operatora, gdyż ponownie umożliwiałaby abonentom wypowiedzenie umów bez negatywnych skutków finansowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  polak mały pisze: 2008-04-29 02:52
  Do startu, gotowi, już! I biegiem do BOKów orangutana zrywać umowy terminowe! Tak jest, zajechać centertela na śmierć!
  0
 • Users Avatars Mini
  mmarecki pisze: 2008-04-29 10:14
  Mam nieodparte wrażenie, że czasem UKE przegina. I to dość mocno. Łatwo jest wydawać decyzje, kiedy za ich skutki musi zapłacić ktoś inny. Regulator jest potrzebny, ale czasem trudno tu o logikę. Dla przykładu zmiana treści regulaminu - wg UKE to możliwość zerwania kontraktów termninowych. Ciekawe czy Sądy podzielą ten pogląd - wg mnie nie. I kto za to zapłaci? UKE? Nie łudźcie się...
  0
 • Users Avatars Mini
  celeron pisze: 2008-04-29 10:38
  I szkoda bo Orange ma w d....szy klientów, ceny porazające a do tego stałego klienta traktuje się jakby pierwszy raz z nimi umowę podpisywał. Jeśli Orange ma taka super ofertę to czego się obawia ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-29 11:59
  Sprawa także dotyczy Ery. Ja bym się o Orange nie martwił, Pomarańcza się jakoś wyżywi. W najlepszym wypadku odejdzie 500 tys i trochę więcej telefonów pojawi się na allegro. Koniec ery "tanich telefonów" - a w Orange to ona w ogóle się zaczęła? @celeron: na ogół stali klienci skarżą się, że traktuje się ich gorzej niż tych, co podpisują pierwszą umowę:)
  0
 • Users Avatars Mini
  nimm pisze: 2008-04-29 13:06
  szczegolnie ci ktorzy wydaja na telefon 25 zl miesiecznie...
  0
 • Users Avatars Mini
  king pisze: 2008-04-29 17:41
  płaci 25 zł abonamentu miesięcznie i chce noki n95 za 1 zł to klient upośledzony umysłowo wpłaca 500 zł przez dwa lata a ma wymagania jakby wydał na telefon 5000
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-04-29 18:51
  sprawa dotyczy nie tylko orange ale i ptc,dlatego jednoznaczny wyrok nie zapadnie nigdy,sprawy beda sie przeciagac az umowy sie pokonczą.od wejscia orange skonczyly sie tanie telefony a to co proponuja bez tela to brawura w dzisiejszych czasach,lepiej wydac 700-1000pln za tela i prepaida najlepszego dla siebie.po co kontrakt?swiadomosc ze FT kosi na Polakach ladną kase nie pozwala mi korzystac z ich usług.od2tygodni jako 2nr jest mobilking,pop w koszu.
  0
 • Users Avatars Mini
  celeron pisze: 2008-04-29 23:10
  Ja akurat place rachunki okolo 150zl , a na przedłużenie mialem problem zeby dostac jakis porzadny telefon. Dochodziło do tego ze telefon nowy taniej na allegro kupie niż w orange wiążąc się umowa:). Naszczescie pojawiła się alternatywa w postaci PLAY.
  0
 • Users Avatars Mini
  athlon pisze: 2008-05-08 23:25
  @celeron. nie rozumiem dlaczego nie dostałeś dobrego telefonu. ja jestem 3 lata w Plusie i za każdym razem nie dość, że dużą liczbę darmowych minut dostaję, to jeszcze zawsze telefonik. jestem zadowolony. teraz zakładam firmę i przechodzę do biznesowych taryf, które wydają mi się jeszcze lepsze :) trza negocjować porządnie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: