Sagem przejmuje część Gigaset Communications

Newsy
Żródło: ARQUES
Opinie: 0
Opinie: 0

Gigaset Communications i Sagem Communications podpisały umowę, na mocy której sprzedany zostanie dział Gigaset Communications zajmujący się sieciowymi produktami szerokopasmowymi. Umowa będzie wymagała adekwatnych zezwoleń, jednak oczekuje się, że transakcja zostanie zrealizowana do końca kwietnia 2009 r. Szczegóły kontraktu nie będą ujawnione. Sagem Communications jest spółką zależną od Gores Group, a Gigaset Communications wchodzi w skład holdingu ARQUES Industries AG.

W ostatnim roku fiskalnym (2007/2008) produkty szerokopasmowe Gigaset Communications, w tym WiMAX, stanowiły ok. 15 proc. obrotów firmy. Spółka, jako czołowy producent telefonów DECT w Europie, zdecydowała o koncentracji swojej działalności na flagowych produktach. Pozbycie się pozostałych inicjatyw odgrywa dla holdingu ARQUES kluczową rolę w procesie restrukturyzacji spółki.

Dla Sagem Communications, której większościowym udziałowcem jest amerykańska Gores Group, produkty szerokopasmowe Gigaset Communications stanowić będą idealne uzupełnienie obecnie istniejącego portfolio. Firma związana jest z tym sektorem od wielu lat i posiada wystarczające doświadczenie aby z powodzeniem rozwijać przejęty dział.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: