Huawei uruchamia w Polsce swój pierwszy flagowy salon

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Jim Xu, wiceprezes Huawei CBG, na specjalnym spotkaniu z polskimi dziennikarzami zdradził dziś, że w naszym kraju zostanie otwarty pierwszy oficjalny salon tego producenta.

Według naszych informacji zostanie on otwarty na jesieni w Warszawie.

Na razie nie znamy dokładnego adresu sklepu, ale można się spodziewać, że będzie on działał w jednym z kilku dużych warszawskich centrów handlowych.

Yanmin Wang, szef regionu CEE&Nordic podał, że Polska jest obecnie nr 5 w Europie pod względem wartości sprzedaży.

Przychody polskiego Huawei Consumer Business Group w 2017 r. wynosiły około 400 mln euro. W tym roku mają urosnąć aż o 30-40%.

Dorota Haller, szefowa marketingu w polskim Huawei, pochwaliła się natomiast kolejną kampanią reklamową typu 360. Tym razem promowana będzie najniższa półka, czyli odświeżona seria Y 2018. Jeszcze kilka lat temu seria Y miała być powoli "uśmiercona", a Huawei miał skupić się na segmencie średniej i najwyższej półki. Jak powiedział nam Yanmin Wang, ostatnio kolejny raz zmieniła się strategia i teraz seria Y jest ważnym elementem walki o rynkowe udziały. Na tych telefonach marże są mikroskopijne lub nawet Huawei na nich w ogóle nie zarabia.

Po serii flagowców, chcemy dostarczyć konsumentom więcej modeli ze środkowej półki. Seria Y to propozycja smartfonów z zaawansowaną technologią w bardzo atrakcyjnych cenach. Potrzebujemy ich w swojej ofercie i wiemy, że jest znaczący popyt na te modele – powiedział Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

Robimy coś, czego wcześniej nie było, ruszamy z kampanią ATL produktów, które nie są flagowcami. Wcześniej nie komunikowaliśmy w takiej skali produktów z tej kategorii, to element zmiany strategii marketingowej. Nie ma w tej kampanii naszego ambasadora Roberta Lewandowskiego - dodała Haller.

Nasze wcześniejsze informacji o nowej serii Y 2018:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: