Test Samsung Galaxy S II

Recenzje
Opinie: 24
Opinie: 24

Skala ocen 1-6 (6-celujący)

Wstęp

Samsung Galaxy S II to chyba najbardziej oczekiwany telefon tego roku. Fani wiązali z nim wielkie nadzieje i on po prostu je spełnił – to naprawdę doskonały smartfon. Oczywiście musi mieć też jakąś wadę – jest nią bateria. Telefon bez ładowania nie wytrzymuje całej doby – tak wielki ekran plus procesor dualcore robią swoje. Szkoda tylko, że spędziliśmy z Samsungiem Galaxy S II tylko tydzień.

Zestaw – ocena 5

Nasz testowy zestaw był wyjątkowo bogaty. Oprócz samego pudełka z telefonem otrzymaliśmy od polskiego oddziału firmy Samsung także dodatkowe, przydatne gadżety. Była to stacja dokująca z wyjściem na zewnętrzne głośniki. Stacja ma wejście mini USB służące do ładowania telefonu. Dodatkowo otrzymaliśmy przejściówkę USB – HDMI. Przejściówka ma także wejście dla ładowarki telefonu, aby nie rozładował się w trakcie oglądania filmu na telewizorze. Sprawdziliśmy, jednak że bez podłączenia do prądu łącze HDMI w ogóle nie transmitowało obrazu i dźwięku. Jako akcesorium występuje także przejściówka z portu mini USB Samsunga na duże USB – pozwala to na korzystanie z usługi USB On-The-Go (USB host), czyli telefon potrafi odczytać dane z dysków przenośnych. Trochę symbolicznym gadżetem jest specjalna zewnętrzna ładowarka baterii – nie korzystaliśmy z niej jednak, bo po prostu nie mieliśmy drugiej baterii.

   
   
   
 

W „głównym” pudełku z telefonem znajdziemy kabel USB, małą ładowarkę z własnym kablem (niestety z własnym), słuchawki oraz sam telefon.

Obudowa – ocena 6

Wygląd Samsunga Galaxy S II jest zdominowany przez najdoskonalszy ekran zamontowany dotychczas w smartfonie. Jest to Super AMOLED Plus o wielkości 4.3 cala. Rozdzielczość to standardowe w wyższych modelach z Androidem 480x800 pikseli. Tak duży telefon powinien dużo ważyć – w tym przypadku ta zasada nie jest spełniona. S II jest lekki jak piórko – waży tylko 116 g. Obudowa jest zbudowana z bardzo cienkiego i wytrzymałego plastiku. Nie jest to jednak plastik, który się ugina – to naprawdę bardzo sztywny i bardzo dobrze wykonany telefon. Szczególnie tylna klapka może się podobać – głównie jej faktura oraz wiele punktów bardzo stabilnego mocowania. Pod ekranem jest panel dotykowy trzech klawiszy – menu, home i back. Z boku telefonu jest regulacja głośności oraz włącznik/wygaszacz ekranu. Na górze obudowy jest gniazdo jack. Na dole obudowy znajdziemy łącze miniUSB. Gdzie jest HDMI, o którym pisze specyfikacja tego smartfonu? Aby z niego korzystać trzeba dokupić wspomnianą wcześniej przejściówkę specjalną miniUSB – HDMI. Lepiej jest to rozwiązane w Optimusie 2X, gdzie mamy po prostu zwykłe mini wyjście HDMI.

   
   
   
   

Z tyłu obudowy zlokalizowana została kamera 8 megapikseli z lampą błyskową. Obiektyw jej nie jest osłonięty. W S II brakuje dedykowanego klawisza spustu migawki.

Procesor/pamięć/parametry techniczne – ocena 6

Samsung Galaxy S II jest napędzany przez prawdziwą procesorową rakietę – jest to procesor dualcore 1.2 Ghz produkowany przez samego Samsunga. W tym telefonie po prostu wszystko odbywa się natychmiast. Telefon potrafi bez mrugnięcia okiem odtworzyć plik wideo FULL HD 1080p lub odpalić najbardziej zaawansowaną strzelankę lub wyścigi 3D. Wyświetlana dostępna pamięć urządzenia to aż 1.7 GB i to już po zainstalowaniu kilkunastu aplikacji. Dodatkowo w telefonie zamontowano pamięć na multimedia o wielkości 16 GB. Pamięć można rozbudować kartą pamięci – u nas były to kolejne 16 GB. Przeprowadzone testy specjalnymi aplikacjami pokazywały, że Galaxy S II to obecnie najszybszy smartfon na świecie.

System/ustawienia – ocena 6

W Samsungu działa Android 2.3.3, czyli najnowsza wersja systemu Google. I działa naprawdę znakomicie. System jest bardzo szybki i bardzo stabilny. W czasie testów tzw. zwis urządzanie zaliczaliśmy notorycznie tylko w jednym przypadku - w czasie przewijania pliku FULL HD w formacie Matroska.

System oprócz tego, że jest szybki ma m.in. także takie funkcjonalności jak wymieniane wyżej USB On-The-Go lub wsparcie dla Wi-Fi Direct, czyli DLNA bez udziału hotspota. Kies (program do synchronizacji multimediów) można podłączać poprzez przeglądarkę internetową. Nowy Android wspiera także coraz dłuższą obsługę gestów. Oznacza to, że poprzez obracanie, pukanie, potrząsanie telefonem uzyskujemy skróty do wybranych funkcjonalności.

Ekran główny/nakładka – ocena 6+

Ekran główny to majstersztyk. Już sama tapeta może być np. plażą, na która wpływają spokojne fale. Wielkość niektórych widżetów można regulować np. ramka ze zdjęciem może być duża, średnia lub mała, to samo dotyczy prognozy pogody. Pulpity możemy przewijać w trybie „top speed" dłużej przyciskając niewielki szare kulki, które pokazują na którym pulpicie aktualnie jesteśmy. System pozwala także na tworzenie folderów. Ważne jest także to, że cała nakładka TouchWiz, widżety i aplikacje przygotowane przez Samsunga są genialnie proste i po prostu piękne.

       
       
       
   

Wprowadzanie tekstu – ocena 6+

Obie wersje klawiatury, pozioma i pionowa są bardzo wygodne. Duży i czuły ekran pozwala na naprawdę szybkie pisanie dłuższych SMS-ów i maili. Klawiatura pozioma jest chyba największą klawiaturą spotkaną przez nas w smartfonach. Nawet bez treningu pisze się na niej bardzo szybko i bez błędów.

   
   
   

Kontakty – ocena 6

Kontakty w Samsungu S II są oczywiście zintegrowane z Facebookiem. Lista kontaktów jest bardzo ładnie wyświetlana i jeszcze przed wejściem do danego kontaktu mamy skróty do podstawowych usług. 8 kontaktów plus numer poczty głosowej możemy dopisać do listy speed dial. W telefonie mamy też oczywiście listę kontaktów ulubionych synchronizowaną z kontem Gmail.

Kalendarz – ocena 6

Kalendarz również jest bardzo ładny, a wszystkie jego elementy, czyli cały interfejs użytkownika jest duży i wygodny. Do dyspozycji mamy standardowe w Androidzie widoki miesiąca, tygodnia, dnia i agendy/listy.

Telefon (aplikacja) i jakość połączeń – ocena 6

Telefon oferuje bardzo dobrą jakość połączeń. Sama aplikacja służąca do dzwonienia na szczęście została wyposażona w usługę smartdialling. Wygodne klawisze również ułatwiają korzystanie z połączeń głosowych. Jest to chyba pierwszy telefon z ekranem dotykowym, z którego bez problemu mogłyby korzystać także osoby starsze, o słabszym już wzroku.

Kamera – ocena 6+

8 megapikseli w Galaxy S II to obecnie najlepszy aparat i kamera w telefonie – zdjęcia po prostu „miażdżą”, a nagrywanie FULL HD 1080p to także na razie rzadkość w smartfonach. Należy współczuć konkurencji – poprzeczka jest naprawdę wysoko – poniżej załączamy próbki nagrań i próbki zdjęć. Oczywiście w przypadku plików wideo sugerujemy korzystanie w portalu YouTube z trybu FULL HD (1080p).

   

Przykładowe zdjęcia:

   

Przykładowy filmy nagrany telefonem:

 

Mapy/Nawigacja – ocena 3

Samsung zapomniał w Galaxy S II o nawigacji. Pozostaje więc nam pobranie bardzo dobrego, ale dodatkowo płatnego Naviexperta. To naprawdę dobra aplikacja, choć pobieranie online map może czasami spłatać psikusa w miejscu, gdy zasięg sieci GSM nie będzie dostępny. Należy mieć nadzieję, że tak drogi telefon otrzyma bezpłatną wersję Naviexperta np. choć na rok.

Przeglądarka – ocena 6+

Przeglądarka Androida 2.3 jest po prostu genialna. W Samsung Galaxy S II działa jeszcze szybciej dzięki procesorowi dualcore. W połączeniu z najlepszym na świecie ekranem daje mieszankę piorunującą – teraz już chyba tylko czekamy na iPhone 5 (4S?) , bo chyba tylko on może zagrozić pozycji Galaxy S II. W przeglądarce działa także zoomowanie poprzez pochylanie telefonu. Ta funkcja może się przyjąć, bo jest naprawdę przydatna i wygodna.

   

Odtwarzacz muzyczny – ocena 3

Odtwarzacz muzyczny w Galaxy S II nie zachwyca. Nie jest zintegrowany ze sklepem muzycznym, nie wyszukuje na Youtube teledysków danego artysty - jest zbyt prosty jak na tak topowy telefon. Na szczęście Samsung nie zapomniał o wdrożeniu w nim technologii DLNA.

   

Odtwarzacz wideo – ocena 5

Odtwarzacz wideo w czasie naszych testów bez problemu odtwarzał materiały FULL HD MPEG4 1080p. Samsung pokazywał także pliki FULL HD MKV. Nasz testowy plik (1.2 GB) działał bardzo płynnie , ale nie można było go przewijać. Przy każdej próbie telefon się zawieszał na dłuższą chwilę lub w ogóle. Trochę negatywnie zaskoczyła nas natomiast jakość obrazu na ekranie monitora (poprzez łącze HDMI) - gry i filmy nie wyglądały za dobrze. Pliki MKV w ogóle nie były wysłane przez HDMI. Oczywiście pliki Xvid odtwarzane są bez żadnego problemu.

   

Gry – ocena 6+

Gry, które testowaliśmy naprawdę niemal szokują grafiką i płynnością. Xperia PLAY wygrywa z Samsungiem Galaxy S II tylko tym, że dzięki dedykowanym klawiszom Playstation nie zasłaniamy sobie ekranu. Na Samsungu graliśmy w Modern Combat 2, GTracing I N.O.V.A. Ciekawe jest jednak to, że te same gry na iPhone 4 ładowały się zawsze trochę szybciej.

Sklep z aplikacjami – ocena 5

Android Market nadal pozostaje na drugiej pozycji wśród sklepów z mobilnymi aplikacjami, ale rozwija się coraz szybciej. Już niedługo do dyspozycji Androidowców będzie wielka wypożyczalnia filmów. Samsung wspiera trochę Android Market swoimi platformami Samsung apps i Game hub. Szczególnie w Game hub możemy znaleźć naprawdę zaawansowane gry dla naszego topowego Samsunga.

Współpraca z PC – ocena 4

Samsung już od kilkunastu miesięcy rozwija program Kies. Obecnie jest on dostępny w wersji 2.0. Największą atrakcją jest jednak Samsung Kies air, czyli możliwość synchronizacji danych z PC poprzez WLAN i przeglądarkę internetową. Jako, że wszystkie dane powoli przenoszą się do „chmury” to takie rozwiązania za parę lat w ogóle nie będą już potrzebne.

Bateria – ocena 3

Bateria w S II delikatnie mówiąc nie zachwyca. Telefon przy ciągłej synchronizacji, dużej ilości zabawy menu i bez dzwonienia nie wytrzymywał 24 godzin. Oznacza to, że codziennie wieczorem należy go podłączać do ładowarki. Tak chyba będą działały w najbliższym czasie wszystkie telefony dualcore.

Bajery – ocena 5

Główne „bajery” naszego Samsunga Galaxy S II to:

 • HDMI – aby skorzystać z HDMI należy dokupić przejściówkę, którą notabene trzeba podłączać do prądu, jakość obrazu nie jest porywająca

 • FULL HD recording – kamera 8 megapikseli radzi sobie z nagrywaniem 1080i znakomicie

 • GESTY – przenoszenie ikon, wyciszanie dzwonka, zoomowanie

 • Wi-Fi Direct – najprawdopodobniej duży przebój najbliższych miesięcy

 • Kies via Wi-Fi – możliwość wykluczenia kabla USB

 • HSPA+ 21Mbps/ HSUPA 5.76Mbps – bardzo szybki modem do Internetu

 • USB On-The-Go (USB host)

Podsumowanie

Samsung Galaxy S II to telefon, który po prostu deklasuje konkurencję. Nawet nasz ulubiony iPhone 4 wygląda przy nim jakoś tak biednie. Jedyną wadą S II jest naprawdę słaba bateria, co dla klienta biznesowego może być sporym problemem. Natomiast bogaci lanserzy na całym świecie mają już tylko jeden wybór: Galaxy S II lub iPhone 4. Reszta jest daleko w tyle. Samsung Galaxy S II to obecnie najlepszy telefon na świecie. Należy jednak pamiętać, że już za chwilę w na sklepowych półkach pojawi się HTC Sensation i wybór znowu będzie trudniejszy.

Zalety:

 • same zalety

Wady:

 • słaba bateria

 • nieco słabsza marka niż Apple, czyli dla lanserów mniejszy lans

   
 
 
       
       

Opinie:

Opinie archiwalne (24):

Komentuj

Komentarze / 24

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Patryk pisze: 2011-05-17 17:07
  W 'dziale' "Procesor/pamięć/parametry techniczne" zamiast 1.2 Mhz powinno być 1.2 Ghz
  0
 • Users Avatars Mini
  Colo pisze: 2011-05-17 17:15
  Co tu dużo pisać SGS II to najlepszy obecnie smartfon na świecie i tyle w temacie. Samsung pozamiatał :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  dd pisze: 2011-05-17 17:19
  SAMSUNG GALAXY S II jest najlepszy! ALe jak w wadach mozna napisac ze jest mniej lanserski od iphone? w takim razie kazdy testowany telefon powinien miec ta wade
  0
 • Users Avatars Mini
  Patryk pisze: 2011-05-17 17:19
  Dobrze by było gdyby Plus GSM wprowadził go w abonamencie dla klientów indywidualnych, bo niedługo kończy mi się umowa i fajnie by było posiadać tego smartphone'a. ;] Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  kaz pisze: 2011-05-17 17:43
  Nie jest źle, a nawet powiedziałbym jest dobrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  zmiertek pisze: 2011-05-17 21:23
  Nie chcę tu nikogo obrażać ale iphone w porównaniu do galaxy s2 wygląda jak popierdółka
  0
 • Users Avatars Mini
  wiek pisze: 2011-05-17 23:44
  odtwarza przez hdmi tragicznie, odtwarza przez hdmi jak podlaczymy pod prad, i w odtwarzacz wideo dostal - 5, wow, za co? wole lg 2x MINIMALNIE wolniejszy lecz szybszy w grach,, ale ma hdmi, i jest sporo tanszy
  0
 • Users Avatars Mini
  Maicek pisze: 2011-05-18 02:47
  @up sporo tanszy? z allegro: lg 2x ~1800 sgs2 ~1900
  0
 • Users Avatars Mini
  oyamar pisze: 2011-05-18 10:55
  jak chcecie zobaczyć dobre zdjęcia i video to zerknijcie na N8! Jak czytałem ten test to miałem wrażenie że jest za bardzo stronniczy, życzę więcej profesjonalizmu w takich opracowaniach.
  0
 • Users Avatars Mini
  mike pisze: 2011-05-18 12:37
  Bardzo stronniczy test, mało obiektywny, uzywanie sformułowań "lanserski telefon" jest nie do przyjęcia w profesjonalnej recenzji. Zaplecze macie świetne, wykonanie co najmniej słabe.
  0
 • Users Avatars Mini
  redzikek pisze: 2011-05-18 17:41
  Najlepsze jest to że w sekcji "bajery" w opisie gesty jest ZŁOMOWANIE !!!! Rzeczywiście ten telefon nadaje się tylko na złomowanie!
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2011-05-20 15:30
  Bateria w SGSII wytrzymuje bez problemu ok 30h, przy mniejszym aczkolwiek w dalszym ciągu aktywnym korzystaniu z niego (push mail, kontakty, kalendarz, www itp) wytrzymuje nawet 2 dni. Do wad telefonu dodałbym przede wszystkim bardzo marnej jakości przycisk główny który po 2 tygodniach użytkowania pokrył się bardzo wieloma mikroryskami...
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2011-05-24 03:59
  Ostatnio miałem go 4 dni i ładowałem go 4 razy, bateria to nieporozumienie. Fakt dużo rozmawiałem i cały czas bluetooth na chodzie, ale mimo wszystko...
  0
 • Users Avatars Mini
  lukas pisze: 2011-05-25 04:59
  "Telefon bez ładowania nie wytrzymuje całej doby – tak wielki ekran plus procesor dualcore robią swoje. Szkoda tylko, że spędziliśmy z Samsungiem Galaxy S II tylko tydzień." - No właśnie w tym problem, że mógł Pan przetestować przez pierwszy tydzień, bo mnie też przez pierwsze kilka dni telefon trzymał bardzo słabo na baterii, ale później było już tylko lepiej. Mam telefon trzy tygodnie i w tej chwili wytrzymuje 25-30h...
  0
 • Users Avatars Mini
  lukas pisze: 2011-05-25 05:00
  ...więc w porównaniu do innych telefonów o podobnych rozmiarach (HTC) to wynik jest wręcz bardzo zadowalający.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ja pisze: 2011-05-28 20:33
  dak dla informacji nie sprawdzajcie cen w allegro na internecie w sklepie do kupienia LG p990 za 1534 zł ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Oskar pisze: 2011-06-10 18:41
  Tekst "nieco słabsza marka niż Apple, czyli dla lanserów mniejszy lans" i stronniczość recenzji dyskwalifikuje recenzję.
  0
 • Users Avatars Mini
  olo pisze: 2011-06-12 14:24
  Z tekstu wynika, że SGS2 jest lepszy od iPhone'a, natomiast na wideo każdy widzi, że iPhone jest szybszy :-) Może i Samsung ma więcej pamięci i szybszy procesor, ale efekt jest taki jaki każdy widzi. Tylko cena sprawia, że można się zastanawiać co wybrać, no może wielkość ekranu też, jeśli ktoś lubi taki wielki.
  0
 • Users Avatars Mini
  cqZsaFigCWKEgmtj pisze: 2011-07-05 05:19
  Wow! That's a really neat aswner!
  0
 • Users Avatars Mini
  GSZ pisze: 2011-07-16 22:00
  "System/ustawienia – ocena 6 W Samsungu działa Android 2.3.3, czyli najnowsza wersja systemu Google." Wprowadzenie w błąd czytelników, najnowsza dostępna wersja Android to 2.3.4 z 10.06.2011
  0
 • Users Avatars Mini
  Hax pisze: 2011-08-05 17:12
  SGS2 to świetny telefon, prawda to i racja, ale ten test do kpina. Nakładka 6+? Touchwiz4 to przeciętniak. Z jednej strony nie jest tak spójny i ładny jak Sense, z drugiej nie jest to czysty Android. Nakładka to max. 4+. Kamera 6+? LOL. Za pinkspot i problemy z AF podczas filmowania? Zapomnieli o nawigacji? A kto ją teraz dodaje? Poza tym w PL mieli uruchomić nawigację Googla, która jest popularna np. w US. Gry 6+? Za brak "stockowego" wsparcia wielu gier dzięki "Mali400"? Kto pisał ten tekst??
  0
 • Users Avatars Mini
  Janek pisze: 2011-08-08 11:21
  Niestety od czasów Galaxy S nie naprawili GPS i nadal jest bezużyteczny! Wstyd!!! Taka firma jak Samsung a GPS się łamie,ma laga i dokładność 100m...
  0
 • Users Avatars Mini
  Bremu pisze: 2012-03-29 21:29
  WOMBO COMBO!!! Tzn. polecam tego smartfona!
  0
 • Users Avatars Mini
  rock pisze: 2012-06-28 20:15
  "Samsung zapomniał w Galaxy S II o nawigacji" to ja mam chyba jakąś magiczną wersję w której jest nawigacja i znakomicie się spisuje dokładność od 20m (google_map)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: