Samsung Galaxy S7 EDGE - wspaniały smartfon dla klientów biznesowych

Akcje partnerskie
Opinie: 8

Akcja partnerska

Produkty na rynek masowy oraz dedykowane klientom biznesowym mają wiele elementów wspólnych. Wysoka jakość wykonania, wydajność, bardzo dobry aparat są zawsze mile widziane. Jednak sprzęt dedykowany klientowi biznesowemu musi spełniać szereg dodatkowych, określonych wymagań, które niekoniecznie będą istotne dla zwykłego użytkownika. Zatem najlepiej jest gdy sprzęt, z którego chcemy korzystać na co dzień spełnia również standardy konieczne do zastosowań w biznesie i łączy oba światy. Tak jest w przypadku Samsung Galaxy S7 edge - wiele osób chciałoby posiadać ten telefon prywatnie, który jednocześnie spełnia on rygorystyczne wymagania dotyczące środowiska B2B.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to najważniejszy element, który odróżnia urządzenia prywatne od biznesowych. Żadna firma nie może sobie pozwolić na to, aby wrażliwe dane posiadane przez jej pracowników trafiały w niepowołane ręce. Urządzenie niespełniające standardów bezpieczeństwa już na wstępie zostanie odrzucone jako niespełniające wymagań integralnego elementu infrastruktury firmowej.

Samsung Galaxy S7 edge jest pod tym względem świetnie przygotowany. Posiada rozszerzoną wersję platformy KNOX w najnowszej odsłonie 2.6. KNOX pozwala wydzielić z pamięci urządzenia miejsce na szyfrowany kontener danych, w którym mogą znaleźć się zarówno nasze dokumenty, jak i całe aplikacje. Oznacza to, że aplikacja poczty elektronicznej będzie dostępna tylko po wprowadzeniu odpowiedniego hasła, bądź zeskanowaniu odcisku palca i zarazem pozostanie całkowicie oddzielona od korespondencji prywatnej.

KNOX to również szereg zabezpieczeń sprzętowych, które działają w tle od momentu aktywacji licencji. Są to rozwiązania Secure Boot i Trusted Boot pilnujące, aby do pamięci operacyjnej nie została wczytana zmodyfikowana wersja systemu operacyjnego Android. W systemie działa też Security Enhancements for Android oraz TrustZone-based Integrity Measurement Architecture. Szerzej o tych mechanizmach pisaliśmy w artykule poświęconym Samsung KNOX. (HIPERLINK)

W efekcie Samsung Galaxy S7 edge jest odporny na próby przechwycenia danych, zainstalowania szkodliwego oprogramowania oraz przejęcia kontroli nad urządzeniem przez osoby trzecie. Nie bez znaczenia jest wbudowany w smartfon - czytnik linii papilarnych.

Wszystko to sprawia, że Samsung KNOX posiada certyfikaty rządowe w 26 krajach, a zatem Samsung Galaxy S7 edge może pracować w organizacjach o najbardziej rygorystycznych standardach bezpieczeństwa.

Produktywność w każdych warunkach

Na produktywność urządzenia mobilnego składa się kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest czas działania na baterii oraz czas ładowania. Bez względu na pozostałe parametry, smartfon staje się dla nas bezużyteczny, gdy z powodu rozładowania baterii przestanie działać. Jeśli telefon nie pozwala na pełen dzień bardzo intensywnego użytkowania i doprowadza do sytuacji, w której pracownik jest pozbawiony kontaktu ze światem i z firmą to zwyczajnie się nie nadaje do użytku służbowego.

Samsung Galaxy S7 edge posiada wyjątkowo pojemną baterię 3600 mAh, co znacząco przewyższa większość konkurencyjnych ogniw na rynku. Do pełnego naładowania wystarcza 100 minut. Możliwe jest również skorzystanie z ładowania bezprzewodowego. Bateria zapewni nie tylko pełną dobę działania, ale w wielu przypadkach pozwoli na dwa dni bez konieczności sięgania po ładowarkę.

Drugim ważnym elementem jest wbudowana pamięć i możliwość jej rozszerzenia. Zapełniona pamięć nie pozwoli na zainstalowanie kolejnych aplikacji, pobranie załączników z maila, skopiowania do urządzenia kolejnych plików i zapisanie nowych zdjęć oraz filmów. W przypadku Samsunga Galaxy S7 edge nie ma takiego problemu. Nie dość, że smartfon posiada 32 GB wbudowanej pamięci, to dodatkowo pozwala rozszerzyć ją za pomocą karty pamięci. Samsung Galaxy S7 edge akceptuje karty o pojemności nawet 200 GB, co praktycznie wyklucza sytuację, w której w naszym służbowym telefonie miałoby zabraknąć miejsca.

Dla „biznesu” istotna jest również solidność i niezawodność. Urządzenia biznesowe są zazwyczaj wykorzystywane intensywnie, w naprawdę różnych warunkach. Samsung Galaxy S7 edge spełnia normę IP68, która oznacza, że można zanurzyć telefon na głębokość półtora metra na pół godziny i jest zabezpieczony przed wnikaniem do wnętrza pyłu. Nie trzeba zakładać, że pracownicy będą pływać z telefonem w basenie, aby docenić zwiększoną odporność. Zalanie urządzenia napojem, rozmawianie na deszczu, upuszczenie telefonu do kałuży to rzeczy, które się zdarzają i mogą narazić firmę na niepotrzebne straty spowodowane utratą danych i samego sprzętu.

Obok konstrukcji samego urządzenia nie mniej istotne jest jego oprogramowanie. Trzy najczęściej wykorzystywane usługi w przypadku urządzeń firmowych to poczta elektroniczna, rozmowy głosowe, oraz kalendarz. Samsung Galaxy S7 edge sprawdzi się w każdej z nich. Obsługuje protokół Exchange (EAS), wykorzystywany przez większość firm do obsługi poczty elektronicznej. Pozwala na nawiązanie połączeń konferencyjnych jednym kliknięciem, a aplikacja S-Planner to profesjonalny i wygodny kalendarz.

Łatwość skalowania i zarządzania w małej, średniej i dużej firmie

Istotnym elementem dla segmentu B2B jest także możliwość zarządzania urządzeniami w strukturze firmy. KNOX ułatwia masowe zarządzanie wdrożeniem setek czy nawet tysięcy urządzeń za pomocą zaledwie paru kliknięć. Podczas gdy w przypadku zakupu urządzeń innych producentów administratorzy mają dużo pracy z wdrożeniem polityki firmowego MDM (Mobile device management), to w przypadku wdrożeń na urządzenia Samsunga proces jest zautomatyzowany dla każdego smartfona połączonego do sieci.

Podsumowanie

Samsung Galaxy S7 edge jest w pełni przystosowany do używania w małych i dużych firmach oraz największych międzynarodowych korporacjach. Zapewnia bezpieczeństwo oraz produktywność każdemu pracownikowi. Świetne wykonanie, dobra jakość oprogramowania i stabilność to cechy, które są kluczowe dla najbardziej wymagających klientów. Biznes powinien korzystać ze sprawdzonych rozwiązań renomowanych producentów. Takie właśnie produkty oferuje na rynku koreański koncern.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Pablo pisze: 2016-11-23 14:05
  Mam go od maja tego roku. Chodzi bez problemów, nigdy nie zawiesił się. Jedynie ze zdjęciami robionymi wieczorem pojawia się problem.
  2
 • Users Avatars Mini
  hh pisze: 2016-11-24 11:37
  "wiele osób chciałoby posiadać ten telefon prywatnie, który jednocześnie spełnia on" - prześliczne zdanie. Kto jest autorem, i jakiej jest narodowości?
  0
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung pisze: 2016-11-24 21:57
  Samsun Galaxy S7 EDGE, to nie tylko telefon biznesowy. Dzięki parametrom, sporym, wyraźnym wyświetlaczu, dużym ekranie i pojemnej baterii, można bez problemu obejrzeć film, zagrać w dobrą grę, posłuchać muzyki czy zwyczajnie poczytać. Smartfon cieszy się również dużą popularnością wśród prywatnych użytkowników.
  0
 • Users Avatars Mini
  greg pisze: 2016-11-27 18:22
  dlaczego nie ma tu dopiska że jest to reklama?
  3
 • Users Avatars Mini
  Fojt pisze: 2016-11-27 22:25
  Mam zwykłego S7 i jestem mega zadowolony. Wzięty w Plusie w abo więc też dużo taniej niż w sklepie. Na 2 lata do następnej umowy powinien wystarczyć, bo to telefon rakieta :)
  -2
 • Users Avatars Mini
  Ambasador marki Samsung pisze: 2016-11-28 23:54
  @ Fojt - jak uważasz? Co jest największą zaletą tego telefonu?
  -2
 • Users Avatars Mini
  Lisu pisze: 2016-12-05 23:25
  Sprzedałem samsungowe badziewie z wypalającym się wyświetlaczem s7 za 1800zł i kupiłem Alcatela Pop 4 za 300zł. Nie czuję ŻADNEJ różnicy w działaniu, mimo że Samsung s7 jest względem Alcatela wypasiony.
  1
 • Users Avatars Mini
  lolek pisze: 2016-12-06 16:05
  TRESC REKLAMOWA
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: