Samsung Galaxy S8 - najlepszy aparat i kamera na rynku

Akcje partnerskie
Opinie: 25

Akcja partnerska

Smartfony wyparły z rynku kompaktowe aparaty fotograficzne. Bezsprzecznie wygrały wygodą, możliwością łatwej edycji zdjęć i dzięki natychmiastowemu udostępnianiu obrazów w sieci. Mając to na uwadze, warto wybrać smartfon, który oferuje najlepszą jakość obrazu, zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Według specjalistów, takim urządzeniem jest aktualnie Samsung Galaxy S8.

 

Parametry

Chociaż same dobre parametry techniczne nie są jeszcze gwarancją jakości uzyskiwanych zdjęć i filmów – do tego potrzebne jest jeszcze odpowiednie oprogramowanie – to na pewno są koniecznym fundamentem. Samsung Galaxy S8 ma więc bardzo zaawansowaną specyfikację.

Najważniejszym elementem jest obiektyw. W przypadku S8 ma on jasność F/1.7 oraz ogniskową 26 mm. Tak duża jasność pozwala na krótsze czasy naświetlenia i obniżenie czułości. Pozwala to uniknąć poruszonych zdjęć lub cyfrowego szumu. Ułatwia również uzyskanie ładnego rozmycia tła znanego z lustrzanek.

Drugim istotnym elementem kamery S8 jest stabilizacja optyczna. Odgrywa ważną rolę zarówno podczas robienia zdjęć jak i filmowania. W pierwszym przypadku pozwala wykonać nieporuszone zdjęcia na dłuższych czasach naświetlania. W drugim wypadku pozwala zarejestrować film pozbawiony drgań i nerwowych szarpnięć, których nie sposób uniknąć w inny sposób, filmując z ręki.

Bardzo ważna jest także jakość matrycy, która obraz zarejestruje. W Galaxy S8 ma ona rozdzielczość 12 megapikseli. Jest to optymalne połączenie szczegółowości z niskim zaszumieniem obrazu. Gdyby rozdzielczość była wyższa, pojedyncze piksele byłby mniejsze i rejestrowałby mniej światła, co wymuszałaby podnoszenie czułości i zwiększanie szumu. Mniejsza rozdzielczość byłaby niewystarczająca do dzisiejszych zastosowań.

Ostatnim ważnym aspektem jest sposób ustawiania ostrości. Opiszemy go poniżej.

Autofocus

Wszystkie parametry będą niewiele warte, gdy zdjęcia okażą się nieostre. Ustawianie ostrości to skomplikowany proces, który musi poradzić sobie z zmiennymi warunkami oświetleniowymi, z ruchem obiektów itd. Autofocus inaczej działa podczas robienia zdjęć, a inaczej podczas filmowania.

Dlatego Samsung jako jedyny producent na rynku wykorzystuje bardzo zaawansowany układ ustawiania ostrości – dual pixel camera. Wytłumaczmy jakie są jego główne przewagi.

Popularny system ustawiania ostrości polegający na detekcji kontrastu jest wolny i gorzej działa w słabszym oświetleniu. Znacznie lepszy i występujący wyłącznie w lepszych telefonach jest system ustawiania ostrości za pomocą detekcji fazy. Jest znacznie szybszy i mniej wrażliwy na słabe oświetlenie. Ma jednak swoje ograniczenia, związane z rozmieszczeniem czujników detekcji fazy w kadrze. W efekcie bywa omylny i nie zawsze może ustawić ostrość w dowolnym wskazanym punkcie.

W przypadku rozwiązania dual pixel camera w Galaxy S8 każdy piksel na matrycy spełnia podwójną funkcję – rejestruje obraz i może ustawiać ostrość. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ostrość może być ustawiona równie sprawnie w każdym miejscu kadru i całość działa po prostu błyskawicznie i w każdych warunkach. Zrobienie zdjęcia kotu w trakcie wykonywania skoku, czy psu podczas aportowania i szaleńczego biegu, jest w przypadku Samsunga nie tylko możliwe, ale również po prostu łatwe.

Z kolei w przypadku wideo ustawianie ostrości powinno być płynne. Dual pixel camera pozwala uniknąć efektu pływania, polegającego na przestawianiu ostrości na bliższe i dalsze obiekty naprzemiennie, w poszukiwaniu optymalnej ostrości.

Algorytmy

Elementem ostatecznie odróżniającym najlepszy aparat, od takiego, który ma dobre parametry, ale oferuje przeciętne zdjęcia, jest sposób przetwarzania obrazu rejestrowanego przez matrycę. Ważne jest opracowanie algorytmów, które wyciągną najwięcej szczegółów, jednocześnie oferując naturalny wygląd. Za dużo nieumiejętnego wyostrzania spowoduje pojawienie się nienaturalnych, niemiłych dla oka artefaktów. Zbyt mało wyostrzania spowoduje, że zdjęcie będzie się wydawało mniej szczegółowe, niż jest w rzeczywistości. To samo tyczy się kolorów, kontrastu, odszumiania, słowem każdego z parametrów obrazu. Tutaj najczęściej widać niedociągnięcia mniej doświadczonych producentów.

Drugą częścią składową przetwarzania obrazu jest wystarczająca wydajność, która pozwoli te wszystkie algorytmy zastosować w czasie rzeczywistym, podczas robienia zdjęć i filmowania - bez spowolniania pracy aparatu, które byłoby bardzo łatwo odczuwalne podczas robienia zdjęć.

Samsungowi udało się połączyć oba te elementy na niespotykanym do tej pory poziomie. Technika ta nosi nazwę „Multi-Frame Image Processing” i polega na ciągłym rejestrowaniu zdjęć w trybie seryjnym, w sposób niezauważalny dla użytkownika. Gdy użytkownik robi zdjęcie, wybierane są klatki najbliżej sąsiadujące z momentem wciśnięcia spustu migawki i łączone w jedno zdjęcie. Wykorzystując informacje z wielu klatek Samsung Galaxy S8 niweluje niechciane elementy, takie jak szum, a także zwiększa szczegółowość. Całość dzieje się w tle i nie zajmuje więcej czasu niż zwykłe pojedyncze zdjęcie, ani nie wymaga włączenia specjalnego trybu.

Dodatkowe tryby

Oprócz domyślnego trybu automatycznego, Galaxy S8 posiada szereg dodatkowych programów, ułatwiających uzyskanie najlepszych efektów.

Dla wymagających użytkowników najważniejszy jest tryb profesjonalny. Pozwala on przejąć kontrolę nad parametrami czułości, czasu otwarcia migawki, ustawianiem ostrości, balansem bieli, korekcją ekspozycji oraz profilem kolorystycznym. Osoby swobodnie poruszające się w trybie manualnym osiągną zamierzony cel w ten sam sposób, jakby korzystali z lustrzanki.

Tryb panoramy pozwala zrobić zdjęcie o superwysokiej rozdzielczości, składające się z wielu kadrów, obejmujących całe pole widzenia – pełne 360 stopni.

Panorama wideo rejestruje obraz nawet wówczas, gdy w polu widzenia znajdują się ruchome elementy, takie jak samochody lub przechodnie.

Tryb wyboru pola ostrości pozwoli wybrać już po zrobieniu zdjęcia, czy ostrość ma być ustawiona na pierwszy plan, drugi plan, czy wszystko w kadrze ma być ostre.

Zwolnione tempo rejestruje nagranie wideo ze zwiększoną liczbą klatek na sekundę. Dzięki temu podczas odtwarzania w standardowych 30 klatkach na sekundę ruch zostanie spowolniony, ale w dalszym ciągu jest płynny.

Tryb hyperlapse umożliwia tworzenie przyspieszonej animacji poklatkowej. Galaxy S8 ułatwia nam to zadanie, automatycznie dobierając odstęp czasowy pomiędzy klatkami do szybkości nagrywanego zjawiska, dodatkowo dobierając ujęcia nieporuszone. W ten sposób łatwo można zaprezentować na swoim filmie na przykład ruch chmur na niebie.

Jedzenie to tryb „podbijający” kolorystykę potraw, tak aby najatrakcyjniej wypadły na naszych zdjęciach.

Wirtualne zdjęcie pozwala sfotografować dany przedmiot z różnych stron, tak aby można go było obejrzeć z wielu perspektyw.

Wideo

Samsung Galaxy S8 podczas nagrywania wideo odczytuje informacje z pełnej matrycy, wykorzystując całą dostępną rozdzielczość, następnie przeskalowując finalny obraz do rozdzielczości wybranej przez użytkownika. Ten zabieg pozwala zachować największą szczegółowość nagrań.

Nie powinno być zaskoczeniem, że Samsung Galaxy S8 może nagrywać filmy w najwyższej dostępnej obecnie rozdzielczości UHD 3840 x 2160 pikseli. Każda klatka takiego filmu ma rozdzielczość 8 megapikseli i zawiera czterokrotnie więcej pikseli niż standardowy film Full HD.

Podczas nagrywania wideo w jakościach QHD, Full HD i HD można skorzystać dodatkowo z technologii HDR, śledzenia obiektu, efektów wideo, a także dodatkowej stabilizacji cyfrowej.

Ciekawostki

Spust migawki w Galaxy S8 można przesunąć w dowolne, najwygodniejsze do zrobienia zdjęcia miejsce. Dostępnych jest 16 filtrów kolorystycznych, wiele naklejek, a także animowane efekty specjalne, nakładane na twarz widoczną w kadrze. Nie mogło zabraknąć również efektów upiększających, przydatnych zwłaszcza w zestawieniu z przednią kamerą o rozdzielczości 8 megapikseli.

Najlepsza kamera

Samsung Galaxy S8 posiada najbardziej zaawansowany aparat, jaki trafił do smartfona. Producentowi udało się połączyć najlepsze komponenty, takie jak jasny obiektyw, stabilizacja optyczna i wysokiej jakości matryca, z dopracowanymi algorytmami obróbki obrazu i łączeniem wielu klatek w jeden obraz. Całość okraszona jest najszybszym i najbardziej niezawodnym autofocusem na rynku oraz całą gamą przydatnych trybów i funkcji. Korzystanie z kamery Galaxy S8 to duża przyjemność, szczególnie dla osób dla których jakość zdjęć i filmów ma spore znaczenie i wykorzystują później te materiały profesjonalnie, na przykład w swojej pracy.

Jeśli chcecie zamówić Samsunga Galaxy S8 to możecie to zrobić tutaj

Inne informacje na temat smartfonu Samsung Galaxy S8+:

Opinie:

Opinie archiwalne (25):

Komentuj

Komentarze / 25

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Konrad pisze: 2017-05-28 15:22
  I napiszcie jeszcze że 80% ma wadę fabryczną różowe wyświetlanie białego koloru.
  8
 • Users Avatars Mini
  Nemo pisze: 2017-05-28 18:00
  Aparat z S8 = aparat z S7 + poprawione oprogramowanie
  7
 • Users Avatars Mini
  Akarm pisze: 2017-05-28 22:54
  Samsung Galaxy S8 najlepszym aparatem telefonicznym na rynku? Bzdura do kwadratu!
  -3
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2017-05-29 13:18
  i najsłabsza reakcja na dotyk. Do iPhona i to nawet starszego modelu nie ma ten telefon za 4k startu
  -7
 • Users Avatars Mini
  Galaktyczny pisze: 2017-05-30 11:08
  Wziąłem ten telefon w Plusie w abo. Przesiadłem się z przestarzałej już Xperii i powiem szczerze, że przeżyłem mały szok - niesamowity telefon :) Mam nadzieje, że teraz wszyscy producenci pójdą w tym kierunku wizualnym. Na fajne raty mi go w Plusie rozłożyli, więc mój portfel nie ucierpiał a znowu mam telefon na lata :)
  -3
 • Users Avatars Mini
  Adam pisze: 2017-05-30 11:10
  Wg renomowanego DxOMark wcale nie najlepszy https://www.dxomark.com/Mobiles
  1
 • Users Avatars Mini
  PiotrusPan pisze: 2017-06-14 13:50
  "Bezsprzecznie wygrały... "tym, że ludzie są coraz głupsi i coraz bardziej leniwi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Lucas pisze: 2017-06-27 12:49
  Najlepszy aparat ma w tym momencie HTC U11, Google Pixel, HTC Ultra, Iphone 7/7 Plus i HTC 10, ale rozumiem że artykuł jest sponsorowany przez Samsunga hahahahaha... łykajcie dalej pelikany. Reklama dźwignią handlu, a że reklama często kłamie to już jest mniej istotne hahahahaha....
  0
 • Users Avatars Mini
  Yarecki pisze: 2017-06-27 17:14
  Mój s8 ma problem z łapaniem ostrości na filmach nawet w dobrym oświetleniu. Jeśli ostrośc jest żle nastawiona a telefon jest w ruchu to nigdy nie łapie ostrości. Może mam go oddac na serwis???
  -1
 • Users Avatars Mini
  Bartek. pisze: 2017-06-30 10:13
  Zagraniczne media piszą o tym że HTC U11 ma najlepszy aparat w historii smartfonów / telefonów komórkowych. Dla mnie jest to bardziej wiarygodne niż artykuł napisany za kasę o najlepszym aparacie Samsunga, tzw recenzja sponsorowana.
  1
 • Users Avatars Mini
  Bartek. pisze: 2017-06-30 10:19
  Te strony komórkowe to już się robi dno totalne. Wszyscy piszą recenzje za kasę a jak wiadomo Samsung ma wielkie pieniądze na marketing. Potem ludzie jarają się na samsunga, teraz jeszcze ma to sens bo te Samsungi są dużo lepsze ale do czasów S5 ta firma była totalną porażką. Niestety dzięki takim praktykom mało kto będzie wiedział że HTC U11 ma najlepszy aparat, ponieważ akurat ta firma ma duże problemy z marketingiem.
  1
 • Users Avatars Mini
  Jarek pisze: 2017-07-08 23:11
  Super. Właśnie odebrałem S8 z salonu jednego z operatorów. Szanowni Państwo nie ma to jak super reklama. Powiem tak z dużej chmury mały deszcz. Posiadam lumię 950, niestety umierający WM10 był powodem zmiany telefonu, nie mniej jednak testowałem obie słuchawki pod katem foto. Wygląda to tak że S8 jest daleko z tyłu za Lumia 950 w kwestii jakości zdjęć, mam tu na myśli ostrość, kolory, szumy etc. staram się póki co testować oba aparaty i denerwuje mnie fakt iż wmawia się nam wszędzie że to najlepszy tel. z najlepszym aparatem jaki kiedykolwiek zrobiono. Będę starał się pisać o tym fakcie w każdym teście aby ludzie którzy kierują się testami aparatów w tel. a to dla mnie jest dosyć ważne nie dali się nabrać. Aparat w S8 jest naprawdę średniej jakości na poziomie lumii 1020 a nawet może i nie. Gdyby ktoś był zainteresowany zdjęciami dla porównania można pisać na priva.
  0
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2017-07-09 01:04
  JESTEM CHORY PSYCHICZNIE I WSZYSTKICH PRZEPRASZAM ZA MOJĄ CHOROBĘ. CZĘSTO PISZĘ TAKŻE JAKO 'NICK' LUB JAKO 'GOŚĆ' ALE TO ZAWSZE JESTEM JA. BARDZO WSZYSTKICH PRZEPRASZAM. TO SCHIZOFRENIA. JUŻ MNIE OGARNIA PARANOJA NA PUNKCIE ORANGE. WYBACZCIE.
  1
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2017-08-03 09:43
  Taa i po 2ch tygodniach są problemy zeby w S8 złapać ostrość. Obraz rozmazany. Pomaga sposób patologiczny - stuknięcie smartfonem. I daj za ten badziew 3tysiące...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: