Samsung Galaxy S8 jako rozwiązanie dla biznesu

Akcje partnerskie
Opinie: 8

Akcja partnerska

Praktycznie każdy smartfon z najwyższej półki oferuje szybki procesor i dużą pamięć, ale nie oznacza to jednak, że automatycznie jest najlepszym pomysłem na smartfon dla biznesmena. Telefon biznesowy powinien być nie tylko szybki, ale przede wszystkim bezpieczny, mieć bogaty ekosystem akcesoriów dedykowanych do biznesu oraz wsparcie na wielu płaszczyznach dużego, doświadczonego producenta. Sprawdźmy, czy te wszystkie warunki spełnia smartfon Samsung Galaxy S8.

Bezpieczeństwo

Dla biznesu bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Na urządzeniach służących do obsługi poczty służbowej i dostępu do wewnętrznej infrastruktury firmowej znajduje się wiele poufnych informacji, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. 

Bezpieczeństwo zaczyna się od zabezpieczenia telefonu przed niepowołanym dostępem. To pierwsza „linia obrony”. Co prawda w każdym telefonie można zastosować kod PIN, ale są sposoby znacznie szybsze i bezpieczniejsze do odblokowania telefonu. Galaxy S8 obsługuje je wszystkie.

Jednym z najpewniejszych sposobów na zabezpieczenie dostępu jest skanowania tęczówki oka. Jest ona znacznie trudniejsza do skopiowania niż odcisk palca. Wystarczy podnieść Galaxy S8 na wysokość oczu, a specjalny czujnik zeskanuje tęczówkę użytkownika i odblokuje telefon.

Drugim sposobem jest rozpoznawanie twarzy. Podnosimy telefon jak do zrobienia selfie, a on rozpoznaje czy w ręku trzyma go właściciel, czy ktoś inny. Trzeci sposób to czytnik linii papilarnych, znajdujący się z tyłu obudowy S8. Działa szybko i pewnie.

Dostępność wielu form zabezpieczenia urządzenia mobilnego, oznacza, że każdy może wykorzystać ten sposób, który uważa za najwygodniejszy i najbezpieczniejszy.

Bezpieczny katalog KNOX

Dodatkowym zabezpieczeniem nawet po odblokowaniu ekranu jest bezpieczny katalog. Wszystkie aplikacje i pliki, które się w nim znajdują są zaszyfrowane. Aby je rozszyfrować, należy podać hasło lub zastosować jedną z metod uwierzytelniania wymienioną powyżej. W efekcie nawet na odblokowanym telefonie nasze dane są bezpieczne.

Bezpieczny katalog jest oparty o technologię KNOX – jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. KNOX działa na wielu warstwach, poczynając od części sprzętowej, wspomaganej przez procesor, przez proces bezpiecznego uruchamiania telefonu, monitorowania jądra Linux TIMA, rozszerzenia zabezpieczeń dla systemu Android, na ochronie w czasie rzeczywistym i wspomnianym szyfrowaniu sprzętowym kończąc.

Najlepszym dowodem na dojrzałość i oferowane bezpieczeństwo przez KNOX, jest certyfikowanie tej technologii przez rządy 29 państw.

Ekosystem

Wiele firm trzecich produkuje akcesoria do smartfonów, nic jednak nie daje takiej gwarancji jakości i dopasowania jak akcesoria oferowane przez samego producenta smartfonów. Dodatkowo wiele rozwiązań jest całkowicie unikatowe dla ekosystemu Samsunga.

Przykładem akcesoriów przydatnych w biznesie może być ładowarka bezprzewodowa. Wystarczy położyć na niej telefon, który w ten sposób pozostanie naładowany i gotowy do działania. Ładowarka może działać w trybie poziomym lub pionowym, co ułatwi korzystanie z telefonu nie przerywając ładowania.

Najciekawszym z dodatków do Galaxy S8 i szczególnie przydatnym w biznesie jest stacja dokująca DeX. Pozwala ona podłączyć telefon do zewnętrznego monitora, klawiatury, myszki i internetu za pośrednictwem kabla. Telefon w stacji dokującej ładuje się, jednocześnie oferując zupełnie nowy interfejs przypominający system Windows - bardzo łatwo można się w nim odnaleźć. Działają w nim te same skróty klawiaturowe. DeX radykalnie zwiększa naszą produktywność dzięki możliwości otwierania aplikacji w wielu oknach jednocześnie. Dobrym przykładem wygody DeX są aplikacje Office na Androida, przeglądarka wyświetlająca strony w trybie desktopowym oraz obsługa poczty elektronicznej. Korzystając z DeX można odpisywać na wiadomości SMS za pomocą klawiatury. Smartfon odbiera połączenia telefoniczne i wyświetla powiadomienia na monitorze. Nie traci na swojej użyteczności, ale zyskuje nowe możliwości. 

Korzystanie z DeX oznacza, że nie trzeba synchronizować danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Wszystko i tak jest zawsze w jednym miejscu - bezpieczne na telefonie, zabezpieczanym KNOX i biometrią. W każdej chwili można wyjąć telefon ze stacji dokującej i kontynuować pracę poza domem lub biurem. Sama stacja dokująca jest na tyle mała, że z łatwością można ją zabrać w każdą podróż.

Szybkość

Dobre narzędzie pracy musi być wydajne, aby bez problemu sprostać wszystkim wyzwaniom pracy w terenie. Galaxy S8 jest wyposażony w najwydajniejszy na rynku procesor ośmiordzeniowy, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na system i pliki,  którą można rozszerzyć o dodatkowe 256 GB za pomocą karty pamięci. Wszystko to zapewni komfort przechowywania ważnych plików w telefonie.

Nie mniej istotne są najnowsze standardy komunikacji. LTE Cat16 pozwala pobierać dane z maksymalną, teoretyczną prędkością 1 Gbits. Realna szybkość zależy od technologii oferowanej przez naszego operatora. Galaxy S8 pozwoli pobrać dowolnie duże pliki, gdziekolwiek się znajdujemy w bardzo krótkim czasie. W biurze i w domu prędkość zapewni najszybsze WiFi również oferujące maksymalne przepływności na poziomie 1 Gbits. Uzupełnieniem jest najnowszy standard Bluetooth 5.0, który Galaxy S8 wprowadził jako pierwszy.

Odporność

Urządzenie biznesowe powinno być gotowe na nieustanną pracę w każdych warunkach. Dlatego Galaxy S8 jest uszczelniony według normy IP68 i bezstresowo można korzystać ze wszystkich jego funkcji nawet w najbardziej ulewny deszcz. Nawet, gdy telefon upadnie nam w kałużę (np. na budowie) to wystarczy go opłukać i wrócić do swoich zadań.

Podsumowanie

Samsung Galaxy S8 jest wszechstronnie przygotowany do wykorzystania go w najbardziej wymagających warunkach biznesowych. Ma szereg zabezpieczeń, w tym trzy rodzaje odblokowania za pomocą danych biometrycznych. Jego bezpieczeństwo jest potwierdzone certyfikatami akceptowanymi przez instytucje rządowe z całego świata. Telefon można uzupełnić o szereg akcesoriów, pozwalających na jeszcze lepszą produktywność i wygodne tworzenie nawet długich i złożonych dokumentów. Galaxy S8 obsługuje najnowsze standardy komunikacji oraz oferuje użytkownikowi bezkompromisową szybkość działania.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  sumix pisze: 2017-07-24 19:29
  Nie spelnia wymogow bezpieczenstwa. Security patching jest dostarczany z opoznieniem kilkumiesiecznym - NIEAKCEPTOWALNYM w biznesie :-) Stad zwrot w kierunku Apple gdzie security jest na wiekszym poziomie, patche dostarczane natychmiast oraz support telefonow jest ponad PIECIOLETNI co przeklada sie na bezposrednio na cene. End of Topic !
  0
 • Users Avatars Mini
  Donek pisze: 2017-07-26 23:02
  Kończy mi się umowa w Plusie i się zastanawiam czy sobie zaszaleć i wziąć s8 :) W sumie w tych ich ratach jest to całkiem znośne... Tylko nie wiem czy dam radę się przestawić na tą wielkość... do tej pory korzystam z z3 compact, która jest bardzo poręczna :P
  0
 • Users Avatars Mini
  sueshack pisze: 2017-08-01 09:56
  Android ma jakiś sens w lowendzie, gdzie nie występuje konkurencja z iOS. Na najwyższej półce raczej nie ma miejsca na telefony, które są aktualizowane z takimi opóźnieniami.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Bene pisze: 2017-08-04 09:02
  sumix - masz rację w 100 %. Pod względem zabezpieczeń Apple i długo, długo nic. Potem jest BlackBerry ze swoim przebudowanym i fabrycznie zaszyfrowanym Androidem. ( aktualizacje ma na bieżąco ) A poźniej już nie ma nic. Huawei, Samsung, Meizu, Xiaomi oprócz wyglądu i aparatu pod kątem zabezpieczenia danych w aparacie to dno. I jakoś żaden z tych producentów nie podaje informacji o szyfrowaniu pamięci smartfonu. A niektórzy nawet usunęli tę funkcję ze swojej nakładki systemowej. Żaden portal jakoś nie kwapi się do zrobienia testu który smartfon jest najbezpieczniejszy pod kątem szyfrowania pamięci i zabezpieczenia przed zgraniem danych ( W Apple i BB to standard ) A wszystkie Knox-y i inne magiczne szyfrujące aplikacje to jazda do Berlina przez Pekin. Aparat ma być zaszyfrowany całkowicie fabrycznie zaraz po wyjęciu z pudełka.
  3
 • Users Avatars Mini
  Pawlok pisze: 2017-08-06 12:00
  Bateria dyskwalifikuje ten telefon jako narzędzie do biznesu. Mój ostatnio rozładował sie o 15. Jakaś masakra...
  1
 • Users Avatars Mini
  janusz biznesu pisze: 2017-08-21 10:44
  to co sumix pisze. telefon nie posiada szybkich aktualizacji. samsung jest jednym z najwolniejszych producentów jeżeli chodzi o patche. Apple i jego IOS jest dużo bardziej bezpieczny. Nie wspominając o tym, że IOS jest zamkniętym systemem w porównaniu do androida i nakładki samsunga. ten artykuł to bardziej reklama s8. jak ktoś pisze o bezpieczeństwie w biznesie i podaje jako przykład rozpoznawanie twarzy, to pozostaje tylko śmiech. Przecież już udowodnili, że wystarczy zdjęcie osoby i telefon się odblokuje :D tęczówka i odcisk palca to inna sprawa oczywiście. p.s. Sam czytnik linii papilarnych jest bardzo nieergonomicznie ustawiony. S8 też nie należy do najlepszych jeżeli chodzi o multitasking więc gdzie do biznesu z tym czymś :) Do normalnego użytkowania jasne.
  0
 • Users Avatars Mini
  piotr pisze: 2017-08-21 20:23
  mam wrarzenie, że o ergonomi czytnika lini w s8 to piszą tylko ci co mają małe łapki lub ci co nigdy nie będą mieli tego telefonu w ręku. Ja posiadam s8 i czytnik jest umieszczony idealnie nie trafiam w aparat w lampe ani w nic innego tylko idealnie na czytnik. Z tym wyznawaniem bezpieczeństwa apple to też coś nie tak jest bezpieczny jak używa go rozsądny gość.
  0
 • Users Avatars Mini
  Wiktor pisze: 2018-01-24 20:31
  Ten model dostalem jako telefon sluzbowy i bylem zachwycony, ale tylko z telefonu... Po odejsciu z pracy zatesknilem i jak trafilem na okazje na bestcenie to sie nie zastanawialem. Tez dziwia mnie opinie o slabej baterii. Ja nie mam zastrzezen, a jesli chodzi o bezpieczenstwo to tak jak Piotr napisal: problemu z tym nie ma jesli telefon jest w posiadaniu kogos rozsadnego.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: