Google Assistant w Galaxy Watch4 na razie nie dla Polaków

Newsy
Opinie: 0
Google Assistant w Galaxy Watch4 na razie nie dla Polaków

Samsung obiecywał, że na jego zegarki z serii Galaxy Watch4 trafi asystent Google wraz z przyszłą aktualizacją. Do tej pory, mimo, że zegarek działa pod kontrolą Wear OS by Google, na zegarku dostępny był wyłącznie asystent Bixby stworzony przez Samsunga. Dziś w końcu aktualizacja trafiła na zegarki Galaxy Watch4 i użytkownicy mogą zainstalować Asystenta Google jak każdą inną aplikację ze sklepu Play – o ile znajdują się na liście 10 krajów, które Asystenta Google dostały.

Kraje, które asystenta otrzymały to: Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Japonia, Tajwan, Korea, Wielka Brytania i USA. Asystent wspiera również 12 języków: duński, angielski (amerykański, kanadyjski, brytyjski, australijski, irlandzki), japoński, koreański, hiszpański, francuski (kanadyjski, francuski) i tajwański.

Jak łatwo się zorientować, na liście nie ma ani Polski, ani języka polskiego. Z jakiegoś względu Google jest niechętny wprowadzania asystenta na rynek polski poza smartfonami – inteligentne głośniki Google Home Mini nadal można obsługiwać tylko w języku angielskim. Sprawdziliśmy, że na Samsung Galaxy Watch4 w ogóle Asystenta Google nie da się zainstalować – nie znajduje go w sklepie Google Play. W efekcie w Polsce nie skorzystamy z Asystenta Google na zegarkach Galaxy Watch4 nawet w języku angielskim, przynajmniej na razie. Możliwe, że da się to obejść przełączając się na inny region, ale przecież nie o to w tym chodzi. Czekamy, aż Asystent Google zacznie być oficjalnie dostępny na wszystkich urządzeniach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: