HDR10+ GAMING w nowych telewizorach Samsunga

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Samsung prezentuje standard HDR10+ GAMING dla uzyskania jeszcze lepszych wrażeń podczas gry

Samsung ogłosił, że wybrane telewizory 4K i 8K oraz monitory gamingowe z przyszłorocznej oferty będą obsługiwały nowy standard HDR10+ GAMING.

Standard HDR10+ GAMING zapewnia bezproblemową rozgrywkę w jakości HDR przy niskim poziomie opóźnień, VRR (zmiennej częstotliwości odświeżania) i prędkości wyświetlania przy ponad 120 Hz. 

Przyszłoroczne modele telewizorów i monitorów gamingowych firmy Samsung będą zgodne ze standardem HDR10+ GAMING, umożliwiając automatyczną kalibrację HDR. Oznacza to również natychmiastową reakcję na każdy ruch przeciwnika i wierne odwzorowanie wszelkich detali.

Eliminując potrzebę manualnego dostosowywania ustawień po załadowaniu gry – co dotychczas możliwe było tylko w przypadku filmów i treści telewizyjnych – silnik gry automatycznie optymalizuje treści wideo w czasie rzeczywistym. Gwarantuje to świetną widoczność detali w ciemnych obszarach i zachowanie elementów najjaśniejszych. Rozwiązanie przełącza ponadto ekran w tryb „prawdziwej referencji”. W efekcie gracze mogą cieszyć się doskonale odwzorowanym kolorem bez potrzeby poświęcania czasu na zmianę ustawień.

Nowy, standard HDR oraz lista gier 4K i 8K – napędzane przez GPU NVIDIA – zostaną zaprezentowane na targach CES 2022.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: