Samsung zastąpi plastikowe opakowania materiałami ekologicznymi

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Samsung ogłosił, że podejmie kroki mające na celu zastąpienie plastiku, używanego w opakowaniach, papierem i innymi, przyjaznymi dla środowiska materiałami.

W pierwszej połowie roku plastik wykorzystywany obecnie w opakowaniach produktów i akcesoriów Samsung – od telefonów komórkowych i tabletów po sprzęt AGD – zostanie zastąpiony materiałami ekologicznymi, takimi jak pochodzące z recyklingu biopochodne plastiki oraz papier.

Samsung powołał specjalną grupę specjalistów z zakresu wzornictwa i rozwoju, zakupów, marketingu i kontroli jakości, która miała za zadanie opracować nowe innowacyjne, a zarazem ekologiczne opakowania dla produkowanych sprzętów.

W przypadku telefonów komórkowych, tabletów i urządzeń ubieralnych Samsung zastąpi plastik wykorzystywany do produkcji tacek, na których układane są produkty, masą papierniczą, a torebki, w których umieszczane są akcesoria, materiałami ekologicznymi. Firma zmieni także design ładowarek do telefonów, zamieniając błyszczące wykończenie na matowe i rezygnując z plastikowych warstw ochronnych, co pozwoli ograniczyć ogólne zużycie plastiku.

Plastikowe torby, używane do ochrony powierzchni telewizorów, lodówek, klimatyzatorów, pralek i urządzeń kuchennych, zostaną zastąpione takimi, w skład których wchodzą materiały pochodzące z recyklingu i biopochodne plastiki, wytwarzane np. ze skrobi czy trzciny cukrowej.

W ramach swojej polityki gospodarki obiegu zamkniętego firma Samsung Electronics opracowała średniookresowy plan wdrażania, zakładający, że do przyszłego roku będzie wykorzystywała wyłącznie materiały opakowaniowe posiadające certyfikat zrównoważonych inicjatyw leśnych. Natomiast do roku 2030 Samsung chce wykorzystać 500 tys. ton plastiku z recyklingu i zebrać 7,5 mln ton wyrzuconych produktów (oba cele ilościowe liczone będą łącznie od roku 2009).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: