Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

Newsy
Opinie: 0
Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

W tym roku na targach IFA Samsung zdecydował się skupić na ekosystemie SmartThings oraz na ochronie środowiska. Producent pochwalił się, że aplikacja SmartThings do zarządzania inteligentnym domem ma już 285 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Wśród nowości znalazła się druga generacja projektora The Freestyle, nowe 98-calowe telewizory Neo QLED 8K i 4K Q80C oraz The Frame – Disney100 Edition, telewizor na stulecie marki Disney. Nie można też przeoczyć współpracy z Microsoftem. Dzięki niej w Samsung Gaming Hub uzyskamy dostęp najważniejszego tytułu wydanego na bieżącą generację konsol Xbox – Starfield. Aby zagrać w grę studia Bethesda Softworks, która będzie miała premierę 6 września wystarczy wykupić abonament Xbox Game Pass Ultimate. Gra będzie działała na każdym telewizorze i projektorze, który obsługuje Samsung Gaming Hub – bez konsoli i komputera.

W przypadku nowej wersji projektora The Freestyle pojawiła się możliwość połączenia dwóch projektorów w celu wyświetlenia dwukrotnie większego obrazu o rozmiarach o szerokości 406 cm i wysokości 305 cm.

Prawie jak Thermomix

Samsung Food to aplikacja pozwalająca wyszukiwać przepisy kulinarne, dostępne w 8 językach i 104 krajach. W połączeniu z piekarnikiem pozwoli ustawić optymalne parametry do przygotowania określonego dania. Docelowo po aktualizacji będzie łączyć się z Samsung Health i dobierać przepisy pod kątem naszych potrzeb zdrowotnych, a w przyszłym roku analiza AI obrazu pozwoli ocenić składniki i kalorie spożywanych posiłków.

Ekosystem w służbie ochrony środowiska

Nowa seria urządzeń domowych Bespoke AI ma oferować użytkownikom programy oparte o sztuczną inteligencję, która pozwoli zaoszczędzić energię, a ilość zużytej energii i oszczędności będzie można śledzić w aplikacji. Dotyczy to pralek, lodówek, piekarników i pozwolić zaoszczędzić do 70% energii. Wpisuje się to w coraz wyższe ceny energii w Europie, ale też w bardziej świadomą dbałość o środowisko.

Pralki Samsunga otrzymają nowy program redukujący powstawanie mikroplastiku, który trafia później do oceanów.  Zastosowanie lepiej przemyślanych i dostosowanych do zabrudzeń cyklów prania pozwala zmniejszyć temperaturę i zużycie materiału. Starsze modele pralek obsługujące aktualizacje przez WiFi mają otrzymać aktualizację z tym programem za darmo. Powstał też specjalny filtr do mikroplastiku jako osobny produkt, który możemy podłączyć do każdej pralki.

Aktualizacja kodeka audio w słuchawkach Galaxy Buds2 Pro i telewizorach

Chociaż temat nie został poruszony na głównej konferencji, Samsung przygotował aktualizację wprowadzającą obsługę LE Audio do słuchawek Galaxy Buds2 Pro oraz do kompatybilnych telewizorów, która do użytkowników trafi we wrześniu. Aktualizacja wprowadza dwie korzyści. Pierwszą z nich jest lepsza jakość dźwięku kodeka LC3 przy jednoczesnym niższym wymaganiu dla transferu.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się funkcja pod nazwą Auracast, która praktycznie znosi ograniczenia dotyczące liczby podłączonych urządzeń audio. Dotąd do telefonu czy telewizora można było podłączyć maksymalnie dwie pary słuchawek bezprzewodowych. Dzięki Auracast będzie można podłączyć znacznie więcej urządzeń Bluetooth. Samsung nie podaje dokładnej liczby urządzeń i ma to zależeć od lokalnych warunków. Podaje jednak przykłady sali konferencyjne ze słabą akustyką albo ścieżki audio z tłumaczem, mowa więc o przynajmniej dziesiątkach podłączonych urządzeń do głównego źródła dźwięku. Tworzymy coś na kształt lokalnej rozgłośni radiowej, do której mogą podłączyć się wszyscy chętni będący w zasięgu Bluetooth.

Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

Samsung – nowości prosto z targów IFA w Berlinie

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: