Samsung One UI 3 - aktualizacja w najbliższych tygodniach

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Samsung One UI 3 - aktualizacja w najbliższych tygodniach

Samsung ogłosił oficjalne wprowadzenie na rynek najnowszej aktualizacji swojego interfejsu One UI. W związku z zakończeniem programu wcześniejszego dostępu, już One UI 3 zostanie udostępnione na urządzeniach serii Galaxy S20 (Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra) w Korei, USA i w większości krajów europejskich. W nadchodzących tygodniach aktualizacja będzie stopniowo udostępniana w kolejnych krajach i na kolejnych urządzeniach, w tym na Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold oraz w ramach serii S10. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie również dostępna na urządzeniach Galaxy A.

Najczęściej używane funkcje i lokalizacje – takie jak ekran główny, ekran blokady, powiadomienia czy panel szybkiego dostępu zyskały nowy, odświeżony wygląd tak. Nowe efekty, np. przyciemnienie/rozmycie powiadomień, pomogą szybko skupić uwagę na tym, co najistotniejsze, a przeprojektowane widżety pozwalają zachować porządek na ekranie głównym.

One UI 3 to płynniejsze efekty ruchu i naturalna reakcja na dotyk. Wygaszanie ekranu blokady wygląda teraz bardziej subtelnie, efekt przesuwania jest bardziej płynny, a wrażenie przyciskania klawiszy jest bardziej realistyczne. Także przełączanie się pomiędzy urządzeniami w ramach ekosystemu Galaxy jest teraz bardziej płynne.

Przeprojektowane widżety ekranu blokady pozwalają sterować odtwarzaniem muzyki i przeglądać ważne informacje, takie jak zaplanowane wydarzenia czy spotkania, bez potrzeby odblokowywania urządzenia. Powiadomienia z komunikatorów grupowane są na środku ekranu, co ułatwia ich szybkie przeczytanie i odpowiadanie na nie. Dodatkowo widok okna wideorozmowy jest teraz dostępny na całej powierzchni ekranu.

Poprawiony, oparty na AI zoom, a także udoskonalone opcje autofokus i autoekspozycji pomogą zarejestrować perfekcyjne ujęcia. Ponadto kategorie sortowania zdjęć w Galerii ułatwią odnalezienie szukanego zdjęcia. Wystarczy przeciągnąć palcem w górę, a interfejs zaprezentuje powiązaną grupę ujęć. Co więcej, zdjęcie po edycji w dowolnym momencie można przywrócić do oryginalnej wersji – nawet po zapisaniu zmian.

Samsung zadbał, by użytkownicy mogli swobodnie personalizować UI zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli np. nieustannie korzystamy z trybu ciemnego lub udostępniamy swój mobilny hotspot, teraz można to zrobić jednym przeciągnięciem palcem i dotknięciem ekranu – a to za sprawą nowych sposobów dostosowania panelu szybkiego dostępu. Ułatwione zostało również udostępnianie zdjęć, filmów i dokumentów. Opcja personalizacji listy udostępniania oznacza możliwość „przypięcia” najczęściej wybieranych miejsc – niezależnie od tego, czy jest to lista kontaktów, komunikatory, czy poczta e-mail. One UI umożliwia ponadto stworzenie odrębnych profili – zawodowego i prywatnego – by zminimalizować niebezpieczeństwo przesłania pliku czy zdjęcia niewłaściwej osobie.

Panel szybkiego dostępu oferowany w ramach One UI 3 (po prawej) został udoskonalony w porównaniu z wersją dostępną w One UI 2 (po lewej)

By jeszcze bardziej spersonalizować interfejs, można umieszczać na ekranie głównym widżety, a następnie dostosowywać ich stopień przezroczystości, by lepiej pasowały do tapety na ekranie. Istnieje również możliwość zmiany designu i koloru zegara wyświetlanego na ekranie blokady bądź ekranie Always On Display. Można zamieścić wideo na ekranie połączenia przychodzącego / wychodzącego, dzięki czemu wrażenia z prowadzenia rozmów staną się jeszcze bardziej niepowtarzalne.

One UI 3 zaprojektowano z myślą o użytkowniku, dlatego interfejs oferuje także nowe aplikacje z zakresu cyfrowego dobrostanu, które pomogą użytkownikowi zidentyfikować i poprawić jego cyfrowe nawyki. Istnieje możliwość szybkiego przeglądania informacji o użytkowaniu, które opisują zmiany, jakie zaszły w długości korzystania z urządzenia w ciągu tygodnia, lub kontrolowania częstotliwości korzystania z telefonu podczas prowadzenia samochodu. 

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: