Test Samsung SGH-N500

Recenzje
Opinie: 75
Opinie: 75

Nasza redakcja otrzymała do testowania nowy telefon Samsunga oznaczony symbolem SGH-N500. Jest to następca modelu N400, po którym zresztą odziedziczył większość swoich funkcji. Natomiast wygląd "pięćsetki" został zapożyczony z modelu R210. Wyeliminowano jedynie zewnętrzną antenę oraz dodano klawisz nawigacyjny. W ten sposób z dwóch różnych starszych modeli po "liftingu" stworzono nowy telefon. Na szczęście z obu starszych modeli wybrano jedynie komponenty, które sprawdziły się już na rynku. Udało się w ten sposób inżynierom Samsunga uniknąć powtarzania zawartych w konstrukcji starszych modeli błędów.

  

   
Samsung N500 został stworzony jako tani telefon powszechnego użytku. Jest to produkt adresowany dla osób, które kupują swój pierwszy telefon lub tez pragną mieć prostą i wygodna słuchawkę bez zbędnych "wodotrysków". Od razu zwraca uwagę brak GPRS-u, który powoli staje się standardem w nowych telefonach. Brak też w nowym Samsungu obsługi standardu EMS (nie mówiąc już o MMS-ach). Obsługuje on natomiast wiadomości graficzne w standardzie Nokii, o czym jeszcze napisze w dalszej części testu.
Dostarczony nam telefon był wyposażony w podręczną ładowarkę oraz instrukcję w języku angielskim. Jak zapewnił nas producent telefony sprzedawane w Polsce są wyposażone w instrukcje w języku polskim oraz zestaw słuchawkowy.
  
Wygląd
Telefon od początku przyciąga wzrok swoim wyglądem. Jak już wcześniej napisałem został on zapożyczony z modelu R210.

 

  

Szczególnie interesującą kompozycja jest srebrny kolor obudowy telefonu oraz niebieskie podświetlenie wyświetlacza. Od razu rzuca się też w oczy perfekcja wykonania telefonu. Wszystkie części pasują do siebie idealnie, plastik nie porusza się i nie trzeszczy.
Telefon jest mały, jego wymiary to 110 x 46 x 23 mm, a waga to 95 gramów.

  

  
Podświetlany na niebiesko wyświetlacz to także mocna strona telefonu. Posiada on bardzo dobry kontrast a korzystanie z niego jest bardzo przyjemne. Pracuje on w rozdzielczości 128 na 64 punkty. Pozwala to na wyświetlenie 3 linii tekstu oraz 2 linii ikon.

  

  
Moje zastrzeżenia wzbudziła natomiast klawiatura, która niestety nie należy do wygodnych. Klawisze wciskają się bardzo ciezko i niewygodnie. Pisane SMSów przy użyciu N500 to prawdziwa udręka, tym bardziej, że telefon nie posiada słownika T9. Szczególne problemy występują z klawiszem #, który nie dość, że wciskał się najciężej, to aby uzyskać w SMSie spację to musimy nacisnąć go dwa razy.

 

   

Klawisze funkcyjne telefonu działają już dużo lepiej. Szczególną uwagę zwraca klawisz nawigacyjny, który początkowo sprawiał na mnie wrażenie skomplikowanego manipulatora. Jak się później okazało jest to jedynie połączenie klawiszy strzałki w górę oraz w dół i nie posiada on żadnych innych funkcji.

 

 
Zestaw składający się z klawisza nawigacyjnego oraz 5 innych klawiszy funkcyjnych, w tym zielonej i czerwonej słuchawki, pozwala na bardzo swobodne i bezproblemowe poruszanie się w menu telefonu. Kiedy jednak korzystałem z niektórych opcji miałem ciągłe wrażenie, że klawisze się dublują i mają przypisane te same funkcje. A przycisków mogłoby być o jeden lub dwa mniej, bez jakiejkolwiek utraty funkcjonalności telefonu.

Telefon umożliwia automatyczne blokowanie klawiatury. Funkcja ta może się uaktywniać po 15, 30, 60 lub 120 sekundach.
Istotną rolę w Samsungu odgrywa znajdująca się w lewym górnym rogu telefonu lampka sygnalizacyjna. Świeci się ona podczas pracy telefonu oraz podczas gdy nadchodzi połączenie. Oczywiście można także lampkę wyłączyć, ale wtedy pozbawimy się ogromnych możliwości jej personalizacji.

 

 

Otóż, inżynierowie Samsunga wyposażyli ową diodę LED w możliwość świecenia w aż 5 różnych kolorach. Poza kolorem niebieskim, który jest zbliżony do koloru podświetlenie wyświetlacza, lampka może świecić na zielono, pomarańczowo, czerwono a nawet fioletowo. Gdyby jednak tego było mało, inżynierowie umożliwili też dodawanie każdej osobie z książki telefonicznej własnego koloru świecenia lampki, gdy nadchodzi połączenie od danej osoby.

 

 
Bateria
Telefon jest standardowo wyposażony baterię o symbolu BST 0458SE. Jest to akumulator litowo-jonowy o pojemności 800 mAh. Wg producenta telefon może działać w trybie standby przez 120 godzin bez ładowania oraz pozwala na rozmowę trwającą maksymalnie 3,5 godziny.

 

 
W naszym teście, przy około 30 minutach rozmów dziennie oraz 100 odebranych wiadomościach SMS, telefon pracował w trybie standby około 65 godzin.

 

Menu
W konstrukcji telefonu widać bardzo dużą fascynację inżynierów Samsunga produktami Nokii. Wyrazem tego jest wyposażenie telefonu w możliwość wysyłania graficznych SMS-ów w formacie Nokii oraz, a może przede wszystkim, układ i konstrukcja menu telefonu.
Podobnie jak w menu Nokii, najważniejsze funkcje zostały podzielone na kilka podmenu. Klucz i filozofia podziału jest dokładnie taka sama jak w telefonach Nokii, więc jeśli ktoś kiedykolwiek korzystał z jej telefonów nie powinien mieć problemów z korzystaniem z Samsunga. Także zupełnie nowi użytkownicy powinni docenić prostotę jego rozwiązań.
Wszystkie funkcje w menu są numerowane i można się do nich dostać bezpośrednio poprzez wprowadzenie odpowiedniej kombinacji cyfr. Ikony w menu głównym są oczywiście animowane.
Jeśli posiadamy kartę SIM wyposażoną w dodatkowe menu taką jak np. PlusMEGA, to właśnie menu karty SIM będzie pojawiało się jako pierwsze menu. Jest to niezbyt wygodne, ponieważ przez większość osób, menu to nie jest często wykorzystywane, a aby dostać się do innych funkcji trzeba już korzystać z przycisków strzałek. Także w sytuacji dostępu do książki telefonicznej zaawansowana karta SIM powoduje problemy - gdy wybierzemy książkę telefoniczną początkowo pojawia się nam wybór pomiędzy zwyczajną pamięcią telefonów, a pamięcią karty SIM na numery specjalne. Dodajmy do tego, że standardowy dostęp do książki telefonicznej Samsunga następuje poprzez opcję Szukaj. Powoduje to, że dostęp do Książki telefonicznej jest bardzo utrudniony. Brak niestety w Samsungu możliwości dostępu do książki jednym przyciskiem.
Wszystkie funkcje telefonu zostały zgrupowane w 8 głównych menu. Na pierwszym poziomie znalazły się rejestry połączeń oraz liczniki ich czasu. Telefon zapamiętuje po 15 połączeń odebranych, nieodebranych oraz wykonanych. W przypadku tych ostatnich także wraz z ich czasem trwanie i kosztem (jeśli obsługuje ta funkcje nasz operator).

 

 
Kolejne menu to: Wiadomości, Komendy głosowe, Dźwięki, Ustawienia, Organizer, Gry oraz Usługi WWW.

 

   
   
   

Książka telefoniczna
Książka telefoniczna pozwala na zapisanie w telefonie do 200 pozycji. Poza tym telefon obsługuje także jednocześnie pamięć karty SIM.
Poza pewną uciążliwością w dostępie do książki telefonicznej nie ma ona więcej żadnych poważnych wad. Niestety nie jest możliwe tworzenie grup kontaktów z książki telefonicznej.
Można natomiast każdej osobie z książki telefonicznej dodać jej własny, indywidualny sygnał nadejścia połączenia. Możliwe jest także nadanie poszczególnym osobom z książki indywidualnego (jednego z 5 dostępnych) kolorów świecenia lampki sygnalizacyjnej, gdy nadchodzi połączenie od danej osoby.
 
SMS-y
Telefon nie został niestety wyposażony polską wersję słownika T9. Słownik ten występuje w telefonie jedynie w wersji angielskiej i niemieckiej. Trzeba podkreślić, że słownik angielski także posiada ograniczona funkcjonalność, ponieważ nie jej możliwe dodawanie do niego nowych słów przez użytkownika.

 

 
Podczas pisania wiadomości nie jest dostępny licznik ilości wprowadzonych znaków. Jest to duża niedogodność, ponieważ nigdy nie wiemy ile znaków możemy jeszcze wprowadzić.
W telefonie możemy zapisać do 5 gotowych, najczęściej przez nas używanych, formularzy wiadomości.
Jak już wcześniej o tym wspomniałem, telefon może wysyłać i odbierać wiadomości graficzne w formacie Nokia Smart Messaging. Ma on zapisane w pamięci 10 gotowych obrazków, posiada też pamięć na nowe, odebrane poprzez SMS piktogramy.
Samsung nie obsługuje natomiast wiadomości w standardzie EMS. Nie posiada też dodatkowej pamięci na SMS-y i obsługuje jedynie pamięć karty SIM. Nie ma możliwości kasowania wszystkich wiadomości na raz i trzeba je usuwać pojedynczo.
Podobnie jak w innych, starszych Samsungach sygnał informowania o nadejściu wiadomości SMS ma charakter cykliczny. Jeśli dostaniemy SMS-a i go nie przeczytamy to telefon będzie informował nas o tym sygnałem co 2 minuty. I tak aż do czasu przeczytania wiadomości. Może to być bardzo mylące. Mnie często wydawało się, że ciągle dostaje nowe SMSy, a były to tylko przypomnienia o wiadomościach już wcześniej otrzymanych. Na szczęście funkcję tą można już w modelu N500 wyłączyć. Żeby tego dokonać należy w jako sygnał wiadomości w menu Dźwięki wybrać "Jeden sygnał".
 
Dźwięki i funkcje głosowe
Telefon pozwala na wybór dzwonka spośród 35 pozycji. 30 z nich to dzwonki standardowo zapisane w telefonie. 3 to dzwonki które można otrzymać poprzez SMS (są kompatybilne z dzwonkami Nokii), a 2 można wpisać formie zapisu nutowego przy użyciu kompozytora. Sygnał nadejścia wiadomości SMS można wybrać spośród 11 pozycji.

 

 
Możliwe jest głosowe wybieranie do 20 numerów z książki telefonicznej lub 16 funkcji z menu telefonu. Nie można niestety korzystać z obu tych funkcji na raz. Można wybrać albo wybieranie głosem nazwisk albo funkcji z menu. Przyciskiem uruchamiającym rozpoznawanie głosu powinien być klawisz strzałki w dół (część klawisza nawigacyjnego), lecz niestety funkcja ta nie działała prawidłowo w dostarczonym nam telefonie. Naciskanie przycisku strzałki dół nie powodowało żadnej reakcji telefonu. Możliwe było jeszcze uruchamianie wybierania głosowego z odpowiedniego menu, lecz w tej formie funkcja ta posiada niewielką funkcjonalność.
Telefon posiada także funkcje cyfrowego dyktafonu, który pozwala na zapisanie 3 krótkich notatek głosowych. Każda z notatek może trwać do 35 sekund. Nie jest niestety możliwe nagrywanie w tej formie rozmów, ani dokonywanie nagrań w trakcie rozmowy.
Ostatnią ważna funkcją głosową jest automatyczna sekretarka. Samsung pozwala na dokonanie nagrania powitalnego lub wybranie jednego z dwóch gotowych powitań, które będzie automatycznie odtwarzane po odebraniu przychodzącej do nas rozmowy. Osoba dzwoniąca usłyszy powitanie i będzie mogła nagrać się na sekretarce. Nagranie takie nie może być dłuższe niż 35 sekund. Funkcja to bardzo interesująca, choć raczej mało przydatna w sytuacji, gdy operatorzy telefonii GSM oferują nam za darmo skrzynki głosowe o dużo większych możliwościach.
Warto jeszcze wspomnieć o możliwości ustawienia dźwięku informującego nas podczas rozmowy o tym, że upłynęła kolejna minuta połączenia.

WAP
Telefon został wyposażony w przeglądarkę WAP firmy Phone.com. Niestety telefon jest w tej dziedzinie mocno przestarzały. Nie obsługuje bowiem pakietowej transmisji danych GPRS. Możliwe jest jedynie korzystanie z wbudowanego modemu GSM o prędkości przesyłania danych 9.600 bit/sekundę.
Choć wspomniana przeglądarka sprawuje się dobrze, to odradzam raczej korzystanie z WAP poprzez zwykłe przesyłanie danych.
 
Kalendarz
Główną funkcją w menu Organizer jest Kalendarz. Pozwala on na tworzenie 4 rodzajów notatek pod poszczególnymi datami w kalendarzu. Można tworzyć następujące typu notatek: Memo, Połączenie, Spotkanie i Urodziny. Typy notatek różnią się wprowadzanymi danymi dotyczącymi danego zdarzenia, a każda notatka może być poprzedzona przypominającym o niej alarmem.
Alarm możę być też ustawiony w specjalnym menu. Alarm dostępny jest w opcjach: jednorazowy lub powtarzany cyklicznie: codziennie lub co tydzień.
Uzupełnieniem Organizera jest lista zadań, na której znajdują się notatki dotyczące czynności do wykonania, oraz kalkulator.
 
Gry
Telefon został wyposażony aż w 11 różnych gier. Są wśród nich mini-wersje Black Jacka, Ruletki, elektroniczne Puzzle, jak też gry zręcznościowe takie jak Snajper czy Wyścig. Wśród gier znajduje się także odmiana klasycznej gry Wąż. Chyba każdy z miłośników gier znajdzie tutaj coś dla siebie, co pozwoli mu zerwać z nudą długich podróży lub szkolnych lekcji.
 

   

 

 

Podsumowanie
 
Podsumowując trzeba stwierdzić, że Samsung SGH-N500 to dobry produkt dla wszystkich szukających prostego i łatwego obsłudze telefonu. Nie jest on dobrym wyborem dla osób, które szukają bardziej zaawansowanych funkcji, w tym m.in. GPRS-u lub EMS-ów.
Poza kilkoma dostrzeżonymi błędami i niedogodnościami telefon sprawował się w teście bardzo dobrze. Nie mieliśmy z nim żadnych większych problemów. Na podkreślenie zasługuje także interesujący wygląd i bardzo dobre wykonanie telefonu, co w przypadku najtańszych słuchawek nie zawsze jest standardem.

 

 
Wydaje mi się, że Samsung jest bardzo dobrym wyborem jako "telefon za 50 zł", czyli aparat dostępny w promocji w cenie około 50 zł. W tej grupie panuje duża konkurencja i jest wielu pretendentów do tytułu najlepszego. Nie jest nim Samsung, który jednak z dość mocnymi ocenami uplasował się w środku tej stawki.
O tym, że Samsung jest bardzo dobrym wyborem ze względu na stosunek ceny do możliwości wskazuje jeszcze jeden fakt. Przeszukując Internet w celu znalezienia informacji o tym telefonie natknąłem się na ogromną ilość rosyjskich stron poświeconych temu telefonowi. Potem okazało się, że strony te są odzwierciedleniem wielkiej popularności, jaką cieszy się ten telefon na rosyjskim rynku. Społeczeństwo rosyjskie jest nadal biedniejsze od naszego, lecz także i tam rozpoczyna się wielki komórkowy boom, jednym z motorów tego boomu są tanie produkty Samsunga, w tym SGH-N500.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (75):

Komentuj

Komentarze / 75

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-10-14 17:57
  Cóż, do bardzo zaawansowanych to raczej ten model nie należy. Poza tym, nie podoba mi się menu, podobnie jak nokii jest mało przejrzyste moim zdaniem, obrazki są zbędne. No i czas oczekiwania nie poraża
  0
 • Users Avatars Mini
  AdaskoZet pisze: 2002-10-14 18:00
  Witam jestem pierwszy i wytykam pierwszy błąd w teście. Głosowe wybieranie działa poprzez okrągły przycisk nawigacyjny tylko muszą byc spełnione pewne warunki. Jeśli telefon ma ustawione włączone wiadomości sieciowe tzn ogólną lokalizację (w tym teście widać było że to jest Warszawa ursynów) to albo tą opcję trzeba wyłączyc żeby w każdej chwili za pomocą przycisku nawigacyjnego w dół wybierać głosowo lub po odblokowaniu telefonu pkazuje się na ekranie nazwa operatora oraz lokalizacja, wtedy trzeba nacisnąć czerwoną słuchawkę żeby pojawiła sie nazwa operatora oraz data i godzina. Jak widać datę i godzinę to za pomocą okrągłego przycisku w dół działa głosowe wybieranie a naciśnięcie przycisku w górę uruchamia edytor SMS. Jestem sam uzytkownkiem tego i go cały czas testuję i rozgryzam więc jak ktoś ma jakieś pytania to piszcie na maila: a.ziebinski@plusnet.pl
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-10-14 18:07
  AdaskoZet***brawo właśnie takich komentarzy oczekuję na testach.Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  trapi pisze: 2002-10-14 18:18
  Mialem wczesniej samsunga (N100) i zmienilem go na siemensa s45. Jestem duzo bardziej zadowolony z siemensa. Samsung na tej zmianie duzo stracil w moich oczach.
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-10-14 18:19
  Adasko, pogratulować dociekliwości! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-10-14 18:32
  Mi osobiście telefonik sie nie spodobał :P
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-10-14 18:33
  Wiesz Cisco, chyba nie jesteś jedyny :)
  0
 • Users Avatars Mini
  bodopl pisze: 2002-10-14 19:19
  chyba to jednak dość przeciętny aparacik, ten typ wzornictwa specjalnie mi nie odpowiada (te nowe kanciate nokie zresztą też)
  0
 • Users Avatars Mini
  raschke pisze: 2002-10-14 20:41
  N500 w Angli dostępna już od paru m-cy (VII/VIII) za 127 funtów (820zł) Widać że to dolna półka cenowa, natomiast starszy brat N620 ma antenę za 153 funty = 990zł:)
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2002-10-14 21:11
  Raschke, może i starszy, ale adresowany wyżej (patrz na numer)
  0
 • Users Avatars Mini
  Dmin pisze: 2002-10-14 21:47
  Telefon przeciętny i nic nowego nie wnosi. Taki dla młodszego brata. Samsung coraz bardziej upodabnia się do Nokii, więc niech się połączy.
  0
 • Users Avatars Mini
  PeTeRx pisze: 2002-10-14 22:32
  Poza nowym kształtem ten telefon nic sie nie zmienił.
  0
 • Users Avatars Mini
  Czytelnik2 pisze: 2002-10-14 23:34
  a mi sie telefonik podoba. mimo paru wad, ktore autor slusznie zauwaza, ma jedna niepodwazalna zalete: porzadne wykonanie - nic nie trzeszczy. Jestem na to szczegolnie uczulony po tym, jak szukajac ciekawych funkcji przesiadlem sie z t29 na t65. Co mi po gprsie czy dobrej ksiazce telefonicznej, jak telefon trzeszczy przy naciskainu kazdego klawisza jakby sie mial rozleciec? Samsungi tego nie maja - za to daje im duzego plusa :) minusem jest natomiast dla mnie brak antenki, ale to tez moze moje doswiadczenia mnie uprzedzaja. Znowu przesiadka z t29 na t65 daje znak o sobie... Dla mnie telefon powinien miec antene i juz. W koncu kazdy wie, ze przecietne radio z antena dziala lepiej... dlaczego wiec z telefonami mialo by byc inaczej? :)
  0
 • Users Avatars Mini
  pablos pisze: 2002-10-15 00:53
  Czytelnik2-zwłaszcza z telefonami na kartę :)
  0
 • Users Avatars Mini
  adminek pisze: 2002-10-15 01:17
  spoko telefonik :P Moze kiedys zarobie na taki :)
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2002-10-15 01:21
  Koreańcy won ze sceny GSM! Tandeta...
  0
 • Users Avatars Mini
  madzer pisze: 2002-10-15 07:37
  sam jestes tandetą BLOBI i to nie wiesz jak wielką...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-15 09:46
  Osobiscie nie przypadl mi zbytnio szczegolnie do gustu! ma w sobie cos takiego, ze naprawde moze sie nie podobac starym wyjadaczom, a pozatym to samsung!
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-10-15 11:00
  To jest telefon z najniższej półki cenowej Samsunga. Ja czekam na S100, który jest na prawdę godny aby o nim mówić. Każda firm ma swoje wyższe i niższe modele Samsung SGH-N500 to zdecydowanie najniższy model.
  0
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2002-10-15 13:49
  telefon jak telefon. ma troche wad i troche zalet - zalezy co komu pasuje. mi osobiscie po tym tescie przeszlo. malo tego podobno on przy przychodzacym smsie nie potrafi wirowac! porazka!
  0
 • Users Avatars Mini
  ProJack pisze: 2002-10-15 18:58
  Qba: co z tego, ze samsung? pamietam, jak jakis czas temu mialem przez chwile n100 i naprawde byl niezly jak na tamte czasy. ale masz racje jesli chodzi o to, ze wjadaczom raczej nie przypadnie do gustu. pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  looc pisze: 2002-10-16 07:43
  co tu duzo owijac. w porownaniu do nizszej polki nokii, czy ericssona, jest to niezla zabawka. nie wszyscy korzystaja z GPRS'u, czy caly czas za drogich u nas MMS'ow. porownujac np. to nokii 3410 jest to niezla propozycja w tym segmencie rynku.
  0
 • Users Avatars Mini
  JAGODA pisze: 2002-10-16 20:26
  Szału nie ma :-(
  0
 • Users Avatars Mini
  zip pisze: 2002-10-17 16:57
  Podoba mi się bardzo jego podświetlenie ale ma troche ubogie menu. Moim zdaniem jest to dobry telefon z nizszej pulki ktory powinien sie spodobac glownie ludziom mlodym.
  0
 • Users Avatars Mini
  mariusz19 pisze: 2002-10-18 14:45
  nie podoba mi sie ten telefon. porpostu to sie wszystko powtarza
  0
 • Users Avatars Mini
  norton pisze: 2002-10-18 17:20
  TO POPROSTU STARA BABCIA Z RETUSZEM !!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  elo pisze: 2002-10-21 15:25
  W IDEI ma zestaw sluchawkowy w pudelku a w PLUSie nie(!). Do tego IDEA sprzedaje srebrna i niebieska wersje...
  0
 • Users Avatars Mini
  wizard pisze: 2002-10-23 14:28
  dobry telefon, brak antenki mniejszy zasięg, ale i tak nigdzie nie kupi się lepszego to jest z wyświetlaczem tej klasy w www.gsmarena.com uzsykał wynik średnio 8.2 punkta gdzie najlepszy wynik to 8.7 średnio. Brak GPRS. Podobno wytrzymały, elegancki są mniejsze modele ale gorsze typu OT512 (2 cm grubości 97mm długości) Wyświetlacze tej klasy posiadają niektóre modele dopiero o cenie conajmniej 800zł w promocji. Niepodważalną zaletą Samsungów jest to, że Samsung podobno każdy podzespół wykonuje sam i nie będzie takiej sytuacji, że 70% komórek wróci do serwisu (np.8210) tak jak u Nokii , a Ericcson ma jeszcze gorszą opinię.
  0
 • Users Avatars Mini
  mariusz19 pisze: 2002-10-25 21:07
  nie podoba mi sie
  0
 • Users Avatars Mini
  prezes_ik_klubu pisze: 2002-10-27 19:44
  mnie sie podoba :)
  0
 • Users Avatars Mini
  raschke pisze: 2002-10-28 19:56
  Jest OK za tę cenę:)
  0
 • Users Avatars Mini
  sajmon pisze: 2002-10-29 00:42
  mam pytanko dotych co posiadają n-500 czy uwas też niewłancza sie alarm gdy jest wyłonczony telefon czy poprostu mój jest zjeb... fajnie by było jak by ktoś mi odpisał .
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-11-02 16:29
  No calkiem niezly ale taki low endzik bo niczym nowym nie zaskakuje.Bardzo podoba mi sie pomysl z dioda i szkoda ze w mojej nokii tego nie mam bo pamietam jeszcze s868 jak to sie przydawalo np podczas lekcji jak przychodzil mi sesemes!Ale oprocz tego gadzetu to telefon jest poprawny.Autor pisze ze dla kogogs kto kupuje pierwszy telefon ten jest bardzo dobry no tu ja bym sie spieral bo samsung to nei jest jakas genialna firma i ja bym takiemu komus polecil jakas lepsza sluchaweczke!Ale to juz kwestia osobista!
  0
 • Users Avatars Mini
  raschke pisze: 2002-11-06 20:33
  Sajmon: jeśli masz off-phone to alarm się nie włączy, Nokia to ma - Samsa nie. To nie jedyna wada tego phona:( Ale sam po 4latach Nokii nie narzekam ("jeszcze") na Sam-N500 Jak masz inne pyt - to pisz:)
  0
 • Users Avatars Mini
  jarko19 pisze: 2002-11-06 22:32
  Jakie macie erudyczne komentarze fajne: 1) - "podoba mi sie"; 2) - "a mi się nie podoba"; 3) - " a mi tam sie też podoba"; i tak w koło Macieju :) hehe. Podobny do R210 tyle ze NavyKey dodali.
  0
 • Users Avatars Mini
  My.Kee pisze: 2002-11-07 19:04
  I pomyśleć, że chciałem go kupić :( po lekturze testu chyba wydobędę jakiś grubszy pieniądz i kupię Q-200, choć też czasem czuwania nie zachwyca. A te jedenaście gierek ... wolę osobiście wzrok tracić na GameBoy'u Advanced. My:Kee
  0
 • Users Avatars Mini
  tosiek pisze: 2002-11-13 19:18
  Mam ten telefon od tygodnia i moim zdaniem jest OK. Nie ma oczywiście wodotrysków ale wykonanie jest na wysokim poziomie. Dziwię się tylko tym wszystkim "znawcom" telefonów którzy nawet nie trzymali go w ręku,tylko przeczytali jego test a mówią że to szajs. Miałem nokie, eryka i simensa w tej klasie i moim zdaniem chowają się przy Samsungu.Zamieniłem eryka t65 na n500 bo wciąż były z nim problemy. Test też nie jest na wysokim poziomie, co można stwierdzić po wielu błędach w teście. Maciej 71 nie zabieraj głosu jak nie wiesz o czym mówisz.
  0
 • Users Avatars Mini
  Martysio pisze: 2002-11-16 14:40
  Jak można jeszcze ludziom w naszych czasach takie śmieci wciskać w sklepach...??? Chyba tylko w Polsce jest to możliwe...!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  flopik pisze: 2002-11-20 19:45
  Mysle ze powinni juz zaczac GPRS w teefonach jak WAP kiedys - po prostu kazdy nowy model powinien toto miec. A tak to calkiem fajny telefon staje sie mniej funkcjonalny od kilku modeli na rynku.
  0
 • Users Avatars Mini
  grzebyk5 pisze: 2002-11-20 20:09
  Chyba jednak jestem fanem telefonow z FIN. Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-11-21 23:18
  Fon jak fon zapewne nie kazdemu przypadnie do gustu. Choć myslę ze Samsung zdobywa coraz szersze grono wielbicieli :P
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-11-26 14:27
  Co ?? bateria trzyma tylko 2 dni, to lekka kompromitacja.
  0
 • Users Avatars Mini
  falenty pisze: 2002-12-05 16:45
  kiedyś chciałem go sobie kupić,
  0
 • Users Avatars Mini
  falenty pisze: 2002-12-05 16:45
  ale ze względu na baterie szybko zmieniłem zdanie
  0
 • Users Avatars Mini
  Tytan pisze: 2002-12-06 00:59
  Witam Mialem okazje "pobawic sie" tym fonem. Wrazenia b. pozytywne, solidna konstrukcja (jak na low-end). Niestety, bateria...
  0
 • Users Avatars Mini
  Merlin pisze: 2002-12-07 19:37
  Posiadam ten telefonik. Jestem z niego bardzo zadowolony, ma mocne błękitne podświetlenie, i wygodne menu. Mówią, że słabo trzyma bateria (ja używam dużo telefonu i mi trzyma 3 dni) ale wiekszość nowych telefonów ma podobny czas czówania. Dla mnie jedyną małą wadą w tym fonie jest to, że wiadomości nie są w skrzynce układane kolejno wg. dat, tylko porozwalane. Niewątpliwie firma Samsung dba o jakość swoich produktów. Ten telefon ma ode mnie wielkiego PLUSA.
  0
 • Users Avatars Mini
  Cinek pisze: 2002-12-10 16:50
  Czy ktos moze mi powiedziec gdzie sa do tego fonka melodyjki wpisywane bo niewiem z gory dzieki
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-12-18 22:47
  Merlin : 3 dni to naprawdę niewielka pociecha :(
  0
 • Users Avatars Mini
  nitek pisze: 2003-02-01 14:42
  Widzialem ten telefon na zywo jest dobry ale nie swietny no coz samsung caly czas sie uczy
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 01:51
  bardzo przyjazne dla okoa wzornictwo chyba taki sobie sprawie
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 01:52
  a ha no tak, przeciez wkoncu samsung schowal antenke do srodka no no to mi sie podoba :D
  0
 • Users Avatars Mini
  wolny pisze: 2003-02-02 01:56
  a ten przycisk nawigacyjny kojarzy mi sie z pepkiem hiehie
  0
 • Users Avatars Mini
  pablo21 pisze: 2003-02-02 23:10
  nie podoba ni sie lepszy byl ten z klapak
  0
 • Users Avatars Mini
  parys pisze: 2003-02-10 21:02
  Szkoda ze nieda sie ustawic jednoczesnie wibry i dzwonka.
  0
 • Users Avatars Mini
  pawlo79 pisze: 2003-02-10 23:04
  widze ze samsung dobywa coraz bardziej rynek telefonow komorkowych troche nierozumiem tego ale zycze im powodzenia
  0
 • Users Avatars Mini
  argh007 pisze: 2003-02-11 00:01
  Slaby telefon tak jak pisze w tescie "dla osób, które kupują swój pierwszy telefon" niczym nie zachwyca.
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred_Durst pisze: 2003-02-16 10:29
  dlaczego to podswietlenie we wszystkich samsungach musi byc jakies takie blade...
  0
 • Users Avatars Mini
  falubaz pisze: 2003-02-18 20:35
  Fred one nie jest blade tylko w ciemnoœci wyglada tak biało
  0
 • Users Avatars Mini
  siwy_256 pisze: 2003-02-23 03:08
  Fred_Durst: a po co ma razić. Ile można wytrzymać w ciemności patrząc na telefon który promieniuje aż tak.
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-07 16:38
  samsung jak samsung jedyny udany model to ns100 dopiero wejdzie
  0
 • Users Avatars Mini
  smokeWEED pisze: 2003-03-10 23:40
  jak widac na zalaczonych fotkach, telefony samsunga maja nieprawdopodobne podswietlenie, sami jak jestesmy na bani uzywami ich jako latarek, ciekawa porpozycja jesli chodzi o telefon an karte..
  0
 • Users Avatars Mini
  borysj pisze: 2003-03-18 15:35
  od jakiegos czasu zmieniłem zdanie co do samsungów, a temu daje 8/10 bo jest naprawde niezly u mnie w plusie schodzi bardzo ładnie
  0
 • Users Avatars Mini
  Fred pisze: 2003-03-19 23:50
  Z tego co wyczytałem to ten telefon nie ma opcji wibracji dla nadchodzącegosmsa? Czy to prawda? To jak mam np na lekcji :) wiedzieć, że dostałem wiadomość?
  0
 • Users Avatars Mini
  khalon pisze: 2003-04-04 21:13
  Wolę model N 620
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-03 00:58
  fred: no wlasnie ja tez o tym slyszalem. i to podobno nie tylko w tym modelu jest taki blad. Bo rzeczywiscie sa takie sytuacje,ze trzeba ten dzwonek wylaczyc.
  0
 • Users Avatars Mini
  gizmo21 pisze: 2003-06-03 02:48
  wszytko git gdyby j jeszcze tylko mial klapke
  0
 • Users Avatars Mini
  +artur pisze: 2003-06-28 12:10
  Ma go mój kumpel,gry wciągające ale telefon nie przypadł mi do gustu
  0
 • Users Avatars Mini
  Kenner pisze: 2003-06-30 15:25
  +artur*: zly nie jest. Tylko szkoda ze w modelach nie Vkowych samsung nie decyduje sie na jakies innowacje. Co do gier - to rzeczywiscie, do tej pory Samsunga cuiezko bylo dogonic ;) No ale Java daje duuuzo mozliwosci! :)
  0
 • Users Avatars Mini
  zimek15 pisze: 2003-07-03 01:11
  Ten samsung to naprawde komorka tylko dla tych co praktycznie uzywają jej do grania :)). Wszystko OK ale dla mnie za malo ma funkcji. Phon w sam raz do smsow, rozmow i gier i nic wiecej
  0
 • Users Avatars Mini
  abcd pisze: 2003-07-07 16:23
  Mój kolega ma ten telefon.Najlepsze jest to że sam dzwoni, juz tak stracił pare minut.
  0
 • Users Avatars Mini
  adzik pisze: 2003-09-23 09:46
  Telefonik zupełnie me sie nie podoba. No, ale gry ma niezłe.
  0
 • Users Avatars Mini
  Diamantez pisze: 2003-10-01 14:43
  ... a mnie się podoba ;) ale to kwestia gustu i o tym się nie rozmawia. Napewno telefon jest już daleko za konkurencją ale przecież nie jest to najnowszy model Samsunga :) N500 miał być konkurencją dla Nokii 3310, 3330.
  0
 • Users Avatars Mini
  nofate pisze: 2006-03-08 20:03
  Całkiem sympatyczny choć sprawia problemy z oprogramowaniem, chyba że to tylko w tym co miałem.
  0
 • Users Avatars Mini
  majkel pisze: 2007-04-13 21:43
  Mam ten telefon od niedawna ale bardzo mi się podoba jest wygodny ale można by kilka funkcji dołożyć. Ale jako taki jest całkiem znośny
  0
 • Users Avatars Mini
  Blip Blop 2002 pisze: 2017-07-13 18:11
  Mam Ten lub Podobny Model Telefonu Od 2011 Roku Bardzo Dobry Ocena 5/10
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: