Samsung w wersji OpenRAN zastąpi Huawei - wymiana potrwa ponad 3 lata

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Samsung w wersji OpenRAN zastąpi Huawei - wymiana potrwa ponad 3 lata

Vodafone rozpoczyna wdrażanie OpenRAN w 2500 lokalizacjach w Walii i południowo-zachodniej Anglii. Ma to potrwać ponad 3 lata.

OpenRAN zostanie wykorzystany do zastąpienia starszej technologii Huawei. Będzie to „wieloletnia dostawa etapowa”, umożliwiająca Vodafone usunięcie całej technologii High-Risk Vendor (HRV) z radiowej sieci dostępowej w ramach zaleceń brytyjskiego rządu.

Po sprawdzeniu technologii OpenRAN w środowiskach laboratoryjnych, Vodafone zainstalował OpenRAN w lokalizacjach wiejskich. Każdy etap miał na celu przetestowanie technologii w coraz bardziej złożonych scenariuszach.

Kluczowe wskaźniki wydajności (KPI) pokazują obecnie, że wydajność OpenRAN przewyższa wydajność starszego sprzętu w większości obszarów, w tym wskaźnik powodzenia połączeń 4G i 5G, a także prędkości pobierania i wysyłania na wielu częstotliwościach widma.

Vodafone planuje uruchomić 2 500 lokalizacji OpenRAN do 2027 roku.

OpenRAN jest kluczowym elementem szerszej strategii sieciowej Vodafone. OpenRAN może zwiększyć odporność łańcucha dostaw Vodafone poprzez obniżenie barier wejścia na rynek dla alternatywnych dostawców. Ta dodatkowa konkurencja ma działać jako katalizator innowacji, pozwalając dostawcom specjalizować się w niszowych obszarach, w przeciwieństwie do dostarczania kompletnych rozwiązań "pod klucz".

Program OpenRAN firmy Vodafone jest wspierany przez różnych partnerów, w tym:

  • Samsung: radio 4G i 5G, w tym 64T64R Massive MIMO, a także platforma oprogramowania.
  • Intel
  • Keysight
  • Dell
  • Capgemini: partner testowy w laboratoriach Vodafone.
  • Wind River

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: