SAR jednak istotny

Newsy
Opinie: 2

Najwięksi producenci telefonów zadecydowali, że od października będą do swych telefonów dołączać informację o poziomie promieniowania elektromagnetycznego jakie dany model emituje. Decyzja Nokii, Ericssona i Motoroli wynika z ostatnio przyjętej przez europejski komitet standaryzacji urządzeń elektrotechnicznych CENELEC specyfikacji pomiarów emisji promieniowania. Informacja nie będzie umieszczana w formie ostrzegawczej naklejki a jedynie będzie dołączona do standardowych danych technicznych aparatu. Współczynnik SAR informuje o ilości pochłoniętego promieniowania w watach przez kilogram masy. Granica bezpieczeństwa wynosi 2.0 podczas gdy większość telefonów nie przekracza współczynnika 1.0. Prawdopodobnie do zestawu z telefonem bedzie dołączona informacja o maksymalnym współczynniku SAR danego aparatu a nie jego wartości średniej. Współczynnik zmienia się w trakcie rozmowy i zależy od warunków zasięgu sieci komórkowej.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  rami pisze: 2001-07-18 08:01
  Zastanawia mnie, jak konkretnie wygladaja procedury pomiarowe, cala ta europejska specyfikacja... Bo cosik mam wrazenie, ze (nawet zakladajac, ze uzytkownika to zainteresuje) przybedzie nam kolejny parametr wyssany z palca, tzn. czasem bardziej wyssany czasem mniej wyssany (vide np. zywotnosc baterii) ano coz, pozyjemy, zobaczymy.
  1
 • Users Avatars Mini
  Endriu pisze: 2001-07-19 19:30
  Ale jest jakiś postęp. Idąc dalej producenci słuchawek powinni naklejać na nich ostrzeżenie typu " Rozmowa albo zdrowie - wybór należy do Ciebie", a użytkownicy stracą możliwość uzyskiwania odszkodowań w sądzie,gdyby nagle się okazało że "komuś np. mózg wyparował". :-))).
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: