Sejm nie odrzucił nowelizacji dotyczącej 22 proc. VAT na usługi teleinformatyczne

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 6

Sejm nie odrzucił w pierwszym czytaniu rządowego projektu nowelizacji ustawy, który ma zwiększyć z 7 do 22 proc. stawkę VAT na usługi teleinformatyczne. O odrzucenie projektu wnioskowało PSL. Sejm zdecydował, że projektem zajmie się Komisja Finansów Publicznych.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, poza zwiększeniem stawki VAT, precyzuje także zapisy dotyczące używanie internetu w szkołach i placówkach edukacyjnych i obejmuje zwolnieniem również PAN. 

W uzasadnieniu jako jeden z powodów proponowanej zmiany stawki VAT rząd wymienił wątpliwości wobec zakresu usług teleinformatycznych. Ponadto według rządu utrzymanie 7-proc. stawki VAT na usługi teleinformatyczne spowodowałoby ubytek 300 mln zł w budżecie w ciągu roku, w tym częściowo jeszcze w tym roku, co nie było wcześniej przewidziane.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Jaca pisze: 2001-08-23 15:23
  Hip, hip hurrra dla panów (ipań) (p)osłów...
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-08-23 16:05
  I znowu za rozrzutnośc rządu zapłacę ja :-(((( I Ty!
  0
 • Users Avatars Mini
  surf pisze: 2001-08-23 16:18
  Nie rozumiem w ogóle dlaczego chcą przywrócić 22% dla placówek oświatowych??? Przecież szkoły musiałyby oddać ten podatek budżetowi a następnie budżet przekazuje pieniądze spowrotem do szkół!!! I tak z każdej złotówki do szkoły wróci 30 groszy zamiast pozostać w kasie szkoły. Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Niestety :(
  0
 • Users Avatars Mini
  tigerpan pisze: 2001-08-23 19:04
  WIARA Z RZADU CHCACA PODWYZSZYC VAT NA INTERNET SA KPINIAZAMI.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-08-23 21:39
  tigerpan: chyba juz na dzis dość internetu... Surf: A powiedz, kto zrobi piękny reportaż w wiadomościach (że dobrzy politycy uruchamiają kolejny program internet dla szkół) jeśli pieniądze zostana w szkołach? Sztuka najpierw zabrać a potem pozując na zatroskanego losem ludzi- oddać.
  0
 • Users Avatars Mini
  Amiri pisze: 2001-08-24 04:02
  martinez: w przerwach między lekturš "Naszego Dziennika" i "Pozanj żyda" polecam zajrzenie do podręczników j.polskiego.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: