Sferia urchomiła nowe Centrum Zarządzania Siecią

Newsy
Żródło: Sferia
Opinie: 0

3 października Sferia otworzyła nowe Centrum Zarządzania Siecią. Znajduje się ono w siedzibie głównej firmy przy ulicy Pawiej w Warszawie. Centrum wyróżnia się większą ergonomią rozwiązań technicznych oraz nowoczesnym systemem do prezentacji danych tzw. vdeowall.

Centrum Zarządzania Siecią (w skrócie CZS) koncentruje wszystkie systemy zarządzania, które działają w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym. Poprzez te systemy nadzorowana i zarządzana jest cała sieć telekomunikacyjna operatora m. in.: stacje bazowe, sterowniki stacji bazowych, centrale telefoniczne, system teletransmisyjny, serwery statystyk oraz serwery pomocnicze.

CZS pełni kilka podstawowych funkcji – m.in.: monitoruje zdarzenia w sieci, reaguje na awarie, koordynuje działania ekip wykonujących prace planowane, odpowiada za przekazywanie informacji o stanie sieci do innych jednostek organizacyjnych Firmy oraz czuwa nad wydajnością sieci. Dzięki wykorzystaniu systemów zarządzania Specjalista pracujący w CZS może w bardzo szybki sposób dostrzec potencjalne błędy w nadzorowanych elementach sieci. Posiada on również podstawowe narzędzia, by naprawić niektóre z nich. W przypadku większych awarii problem przekazywany jest do Specjalistów II linii wsparcia lub do dostawcy sprzętu. Funkcja monitorowania wydajności pozwala określić dostępne zasoby i kondycję sieci.

Nowością w otwartym Centrum Zarządzania Siecią jest ściana graficzna (Videowall), Składa się ona z czterech 67” paneli. Każdy z nich zawiera dwie lampy działające w systemie cold -standby. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia jednej z lamp przełączenie i rozgrzanie drugiej z nich trwa jedynie około jednej minuty. Taki też jest czas przerwy w pracy panela. Przekątna całości wynosi 134”. Videowall pracuje w rozdzielczości 2800x2100 w technologii DLP (Digital Light Processing). Jest to obecnie jedna z niewielu technologii przeznaczona do pracy całodobowej. Dzięki temu systemowi Specjaliści CZS mają przejrzysty dostęp do danych w jednym miejscu, co pozwala im lepiej kontrolować wszelkie zdarzenia.

Wprowadzenie do Centrum Zarządzania Siecią systemu wizualizacji wielkoformatowej było znaczącym krokiem w rozwoju firmy Sferia. Jest to pierwsza instalacja tego typu projektorów w Polsce. Jednocześnie pragnę poinformować, że rozbudowa CZS-u nadal trwa i niebawem zostaną wprowadzone kolejne systemy usprawniające proces zarządzania siecią, co pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć poziom jakości świadczonych usługi – zaznacza Artur Skalski, Specjalista ds. CDMA koordynujący pracę sekcji CZS.

Dodatkowo Centrum zostało skonstruowane w taki sposób, by zapewnić jak największy komfort pracy inżynierom oraz pozwolić, wraz z rozwojem sieci, na uruchomienie kolejnych stanowisk. W tym momencie CZS Sferii jest w stanie obsłużyć sieć o wielkości kilku tysięcy stacji bazowych.

Centrum Zarządzania Siecią to integralna część systemów telekomunikacyjnych. Zastosowanie dedykowanego oprogramowania oraz rozwiązań dla systemów prezentacji danych typu Videowall znacznie usprawni pracę i sprawi, że będziemy mieli optymalną kontrolę nad wszystkimi elementami sieci – podkreśla Bartosz Brzeziński, Starszy Specjalista ds. CDMA w sieci Sferia.

Centrum działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: