SFR także testuje tańszy UMTS

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 6
Opinie: 6

Nokia przeprowadziła z francuskim operatorem SFR techniczny pilotaż połączeń głosowych WCDMA 3G/HSDPA na częstotliwości 900 MHz. W czasie testów wykorzystywano sprzęt Nokia Flexi WCDMA Base Station ze specjalnym rozwiązaniem pozwalającym na współdziałanie z działającą wcześniej infrastrukturą GSM (Nokia Flexi Multiradio Combiner).  Sieć 3G na częstotliwości 900 MHz ma być głównie wykorzystywane na terenach wiejskich, gdzie budowa sieci na częstotliwości 2 GHz była by bardzo droga.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  zawiasa pisze: 2007-02-10 13:11
  Po raz kolejny a nawet ciagle Nokia potwierdza to, ze jest najbardziej zaawansowana technologicznie firma. Inne skupiaja sie na zaspokajaniu potrzeb patologicznego marginesu np.dresiarzy.
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2007-02-10 13:38
  "była by" - w polskim pisze się byłaby ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Czepek pisze: 2007-02-10 14:42
  ludzie od elektroniki to nie zawsze poloniści ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  wlo pisze: 2007-02-10 23:16
  Czepek - ludzie od elektroniki grzebią w elektronice a nie za "dziennikarkę" się biorą ;-) Jeśli natomioast się biorą, to niezależnie czy są po podstawówce czy po polonistyce z tytułem profesora, błędó rortograficznych robić nie powinni ;-) Matyrę jak sądze mają - ja za 2 błędy ortograficzne 2 kulkunastostronicowej pracy dostaałem 3 (w starej skali) mimo, że merytorycznie praca na 5 była jaki powiedzeli na ustnym... Jeszcze 2 kolejne i bym mógł zapomnieć o maturze - na rok ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  promedia pisze: 2007-02-12 13:47
  *** wlo - z calego newsa wlasnie 'byla by' zwrocilo moja uwage. Szanowny autor albo 'bezmyslnie' skopiowal i wkleil nie zaznajamiajac sie dokladnie z trescia, badz - jesli samodzielnie redagowal tekst, wykazal sie pewnymi brakami (tworzac w edytorach mozna posluzyc sie np. autokorekta).
  0
 • Users Avatars Mini
  promedia pisze: 2007-02-12 13:53
  Wykorzystanie, chocby czesciowe, istniejacej infrastruktury wydaje sie byc wlasciwym rozwiazaniem... jesli calosc testow wykaze skutecznosc zastosowanych rozwiazan, moze zostana niebawem wdrozone np. na naszym rynku - 'wyczekiwany' umts dostepny bylby dla szerszego grona potencjalnych odbiorcow, przy nizszych nakladach finansowych, a co za tym idzie, moze i ceny bylyby nizsze.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: