1 stycznia rewolucja w instalowaniu szybkiego internetu w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
1 stycznia rewolucja w instalowaniu szybkiego internetu w Polsce

1 grudnia 2022 zostanie uruchomiony państwowy System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego - SIDUSIS. Ma on prezentować AKTUALNE informacje o możliwości skorzystania z usług internetu szerokopasmowego oraz zapewniać możliwość zgłoszenia pustostanów i zapotrzebowania na usługi.

Nowy system ma być też źródłem wiedzy dla operatorów telekomunikacyjnych, którzy znajdą tam informację, gdzie należy planować inwestycje zgodnie z zapotrzebowaniem, a gdzie skorzystać z już istniejącej infrastruktury.

System zostanie zasilony przez UKE informacjami pochodzącymi z corocznej inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych. Do końca roku przedsiębiorcy telekomunikacyjni i samorządowe jednostki organizacyjne przekażą do SIDUSIS informacje o punktach adresowych, w których istnieje możliwość świadczenia stacjonarnego internetu szerokopasmowego za pomocą stacjonarnych lub ruchomych publicznych sieci telekomunikacyjnych. Od 1 stycznia 2023 r. system będzie dostępny dla wszystkich.

SIDUSIS docelowo ma zawierać także informacje dotyczące prowadzonych i planowanych inwestycji szerokopasmowych – zarówno dofinansowanych ze środków publicznych, jak i realizowanych na zasadach komercyjnych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: