Sieć Era pomaga spełniać marzenia młodzieży

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 8

Polska Telefonia Cyfrowa wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce zainaugurowała projekt pod nazwą "Pracownia Umiejętności". 10 wybranych drogą konkursu organizacji lokalnych otrzymało certyfikat, uprawniający do uczestnictwa w programie, którego celem jest połączenie pomysłowości młodzieży ze wsparciem środowiska lokalnego oraz pomocą finansową i zaangażowaniem PTC i Akademii. 

Jest to pierwszy tego typu program w Polsce, dzięki któremu młodzież z mniejszych miejscowości będzie mogła zrealizować własne, opracowane przez siebie i szczegółowo zaplanowane projekty z dziedziny kultury, edukacji, ekologii, wolontariatu, sportu itp. 

Nad funkcjonowaniem "Pracowni Umiejętności" w danym środowisku lokalnym czuwać będzie organizacja społeczna, która zachęcając młodzież do wspólnego działania, pomoże w opracowaniu planów i kosztorysów działań oraz przydzieli pieniądze na realizację przedsięwzięć. Organizacja, PTC i Akademia pomogą więc młodzieży, ale nie wyręczą jej. W ten sposób młodzi będą mieli szansę uczyć się odpowiedzialności, planowania, pracy w zespole i kreatywności, a tym samym nabyć umiejętności, które są niezbędne na współczesnym rynku pracy, a których nie można nauczyć się w szkole. 

"Od początku swojej działalności PTC angażowała się w różnego rodzaju programy wsparcia. To oczywiste, że tak duża firma, której się powiodło, pomaga mniejszym instytucjom realizującym szczytne cele. Wspieramy nie tylko finansowo - służymy również radą, dzieląc się naszym doświadczeniem" - mówi Antoni Mileniczuk Dyrektor Departamentu Spraw Publicznych i Komunikacji. Niedawno, jako pierwszy operator telefonii komórkowej w Polsce, PTC nawiązała współpracę z Fundacją Wspólna Droga - organizacją o wieloletnim doświadczeniu w realizacji programu składki pracowniczej.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2003-09-08 15:46
  Dobra reklama i miejmy nadzieje ze pozyteczna :P
  0
 • Users Avatars Mini
  CrazyIwan pisze: 2003-09-08 16:02
  Dobry pomysł Ery. Chyba przyjmie się pozytywnie!
  0
 • Users Avatars Mini
  laura pisze: 2003-09-08 16:21
  Fajnie ze ktoś w tym kraju potrafi dać kasę nie tylko na wielkie widowiska gdzie w telewizji widać olbrzymie logo ale tez na rzeczy mniej widowiskowe za to wazne i pozyteczne - jak napisał blobi. Era juz mnie ujęła sponsorowaniem Festiwalu filmów niezaleznych, potem fajny pomysł stworzenia i sponsorowania szkolnej ligii koszykówki a teraz to. Cool. Niech się dzieciaki cieszą. Nauczą się przydatnych rzeczy i ktoś im w tym pomoże.
  0
 • Users Avatars Mini
  kowal pisze: 2003-09-08 16:31
  Najważniejszy wymiar tej akcji to dać zajecie młodzieży w małych miasteczkach. Z nudów tylko siedzą na ławkach i piją piwo - znam z autopsji. Zero perspektyw. Taka akcja to cień nadziei na zrobienie czegoś fajnego. Popieram. Coć sobie wymyśleć i dostać na to kase! Szczęśliwcy co wygrali ten konkurs.
  0
 • Users Avatars Mini
  Irek24 pisze: 2003-09-08 18:41
  Bardzo dobrze. Powinno być więcej takich akcji.
  0
 • Users Avatars Mini
  jogi pisze: 2003-09-08 21:41
  ......i za to wlasnie cenilem Ere:)
  0
 • Users Avatars Mini
  AutumnLover pisze: 2003-09-09 04:05
  Laura, cały czas zastanawiam się dlaczego łączysz się przez proxy server? ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  barnie pisze: 2003-09-09 10:07
  To o wilele lepszy pomysł niż finansowanie jakichś wystaw. Ideo, ucz się od ery. Moze teraz jakaś akcja pomocy bezdomnym przed zimą?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: