Sieciowanie na Malcie - komunikat

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 0
Opinie: 0

Reprezentanci dziewięciu szkół - finalistów konkursu "Telekomunikacja - Wyobraźnia, Wizja, Wiek XXI" spotkają się 20 czerwca br. nad jeziorem Maltańskim w Poznaniu aby walczyć o główną nagrodę - zestaw 5 komputerów dla swojej szkoły. 
Konkurs, którego organizatorem jest Telekomunikacja Polska S.A., jest jednym z elementów programu edukacyjnego "TPszkoła", prowadzonego przez TP S.A. wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
W pierwszym etapie konkursu uczniowie mieli za zadanie przedstawić, w formie pracy plastycznej, swoje refleksje na temat: "Telekomunikacja - Wyobraźnia, Wizja, Wiek XXI".
Z blisko 600 nadesłanych rysunków jury wyłoniło 9 - po trzy z każdej kategorii: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Przedstawiciele tych szkół spotkają się w finale zorganizowanym na Malcie. 
Oprócz teoretycznych i praktycznych zadań związanych z Internetem, informatyką i komputerami, na finalistów czekają zabawy sprawdzające ich umiejętności skutecznego komunikowania i dyscypliny sportowe, które będzie oceniać mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski. Ponadto organizatorzy przygotowali dodatkowe konkursy i atrakcje dla uczniów z miejscowych szkół - konkurs na najciekawsze graffiti oraz "Sieciowanie" - bicie rekordu o największą sieć uplecioną wokół jeziora, w którym zwycięska drużyna zdobędzie dla swojej szkoły komputer multimedialny. 
Przez cały czas trwania imprezy finałowej (w godz. 12.00 - 19.00) dla wszystkich uczestników dostępna będzie kawiarenka internetowa, tor saneczkowy i ścianka wspinaczkowa. Będzie też można odbyć krótki kurs jazdy na nartach i na własnej skórze przekonać się, na czym polega zorbing. Wieczorem, na zakończenie imprezy, zagra "Joszko Broda". 

Lista szkół nominowanych do drugiego etapu:
kategoria szkoły podstawowe
* Szkoła Podstawowa nr 92 w Łodzi
* Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach
* Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie

kategoria szkoły gimnazjalne
* Gimnazjum nr 1 w Kutnie
* Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzegu
* Gimnazjum w Klimontowie

kategoria szkoły ponadgimnazjalne
* Zespół Szkół Ogólnokształcących w Hrubieszowie
* Zespół Szkół Elektronicznych w Zielonej Górze
* Zespół Szkół Zawodowych w Gryficach

Zwycięzcy konkursu w każdej z trzech kategorii ogłoszeni zostaną 20 czerwca podczas imprezy finałowej na Malcie. Informacje o wyniku rywalizacji finałowej znajdą się również na stronie www.tpsa.pl/tpszkola 
Patronat medialny: Radio Plus Poznań, Cogito i Victor Gimnazjalista.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: