Test Siemens A36

Recenzje
Opinie: 37

Pierwsze wrażenia po otrzymaniu tego aparatu: klawiatura rodem ze starych, polskich kalkulatorów a wyświetlacz (bardzo mały) jakby zapożyczony od starego Ericssona. Napisy na niektórych klawiszach po jakimś czasie uległy wytarciu. Czas ten prawdopodobnie nie jest wcale długi, gdyż aparat, którym dysponowałem wcale nie wyglądał na długo eksploatowany a górne klawisze były już wytarte. Pełniły jednak swą funkcję. 

 

 

Do zalet mogę zaliczyć przyzwoity wygląd oraz dobrą ergonomię. Telefon bardzo dobrze "leży" w dłoni a harmonię zakłóca jedynie skrzypienie pokrywy baterii. Po jej zdjęciu (skrzypienie oczywiście znika ;-) ), widać baterię. W przeciwieństwie do Ericssona A2618s montaż jej nie sprawia wcale problemów. Tyle, że w tym modelu bateria jest (niestety) starego typu - NiMH o pojemności 600 mAh.

Nieco dziwny w tym modelu jest sposób wkładania karty SIM. Po włożeniu karty okazało się, że na aparacie założony jest SIM Lock. Korzystając, więc z uprzejmości kolegi (posiadacza karty w odpowiedniej sieci) udało mi się w końcu jednak zalogować. 

Menu telefonu okazało się bardzo proste. Niestety w połączeniu z prostotą menu idzie w tym przypadku jego ubogość. Telefon posiada jedynie niezbędne funkcje. Za to menu aparatu jest znacznie szybsze od testowanych wcześniej modeli Ericssona. Być może jest to spowodowane małą ilością funkcji. W każdym bądź razie Siemens A36 reaguje na przyciskanie klawiszy bez żadnych opóźnień. 

Aby obejrzeć demo kliknij na zdjęcie powyżej (MPEG 164KB)


Jakość dźwięku nie jest żadną rewelacją. W trakcie rozmowy, głos rozmówcy wydaje się lekko przytłumiony. Trochę gorzej również Siemens A36 sprawuje się jeśli chodzi o "trzymanie" zasięgu. Porównywałem zasięg z modelem Ericssona A2618s (oczywiście w tym samym miejscu). Lepiej zaprezentował się w tym przypadku Eryk. 
Trochę lepiej wpisuje się SMS-y w Siemensie, ze względu na lżej działającą klawiaturę. Brakuje natomiast potwierdzenia dostarczenia wiadomości.
Niestety ze względu na to, że testowałem telefon na pożyczonej karcie SIM, nie mogłem sprawdzić takich parametrów jak czas czuwania aparatu.
Generalnie model ten jest najprostszym telefonem jaki w życiu miałem okazję mieć w ręku - przede wszystkim dla osób nie wymagających i o niezbyt zasobnych portfelach. 

Dane techniczne:

System:  GSM 900/1800
Wymiary: 118/46/28
Waga (z baterią ultra slim): 120g 
Szybkość przesyłania danych: brak
Faks: brak
Czas rozmów: od 60 do 150 minut
Czas czuwania: od 90 do 240 godzin
Wyświetlacz: graficzny trzyliniowy
Książka telefoniczna: brak
Ilość dzwonków: 15
Pozostałe funkcje: zegar

 

Opinie:

Opinie archiwalne (37):

Komentuj

Komentarze / 37

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: