Siemens podpisał kontrakt z TP

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 18

Siemens podpisał z Telekomunikacją Polską kontrakt o wartości 20 mln EUR na budowę sieci następnej generacji (NGN) z wykorzystaniem urządzeń SURPASS. Zamówienie obejmuje budowę sieci sygnalizacyjnej w oparciu o urządzenia Surpass hiS 700 i dostarczenie systemu zarządzania NetManager dla dotychczas eksploatowanych przez TP central EWSD.

Projekt budowy nakładkowej sieci sygnalizacyjnej w TP przewiduje budowę sześciu punktów wymiany sygnalizacji, z czego cztery będą obsługiwać ruch krajowy, a dwa ruch międzynarodowy i operatorów niezależnych. O wyborze technologii Surpass Siemensa zdecydowała opłacalność oferowanego rozwiązania, oraz jego duża wydajność.
Wdrożenie rozwiązania Surpass hiS 700 w sieci Telekomunikacji Polskiej ma umożliwić w przyszłości operatorowi na łatwe i wymagające jedynie niskich nakładów rozszerzenie swojej oferty (np. wprowadzenie przenośności numerów telefonicznych, usługi SMS).

Przedsięwzięcie to realizowane jest na podstawie umowy ramowej podpisanej w zeszłym roku przez Siemens Information and Communication Networks oraz France Telecom. To już trzeci kontrakt zawarty w ramach tej umowy.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: