Siemens rozbudowuje sieć DSL Deutsche Telekom

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 8

Deutsche Telekom zawarł z firmą Siemens Information and Communication Networks trzecią z kolei umowę na wyposażenie sieci IP w dodatkowe rutery brzegowe Juniper Networks (ERX-1400). Rutery te umożliwiają dostęp szerokopasmowy do sieci IP i służą jako serwer zdalnego dostępu szerokopasmowego (BRAS - Broadband Remote Access Server) dla produktu T-DSL Deutsche Telekom. Oznacza to dalszą rozbudowę tego największego w Europie projektu dostępu szerokopasmowego. Pierwsze dwa zamówienia na rutery ERX-1400 były największymi zamówieniami tego rodzaju w Europie.

Dodatkowy potencjał, który Deutsche Telekom zyskuje, wybierając po raz kolejny produkt BRAS nastepnej generacji, pozwoli wprowadzać na rynek nowe usługi IP dla klientów prywatnych i biznesowych.

"Deutsche Telekom ma nieco ponad 40% wszystkich linii DSL w Europie, jest więc w tym rejonie największym operatorem usług szerokopasmowej łączności DSL. Oznacza to także, że według stanu na koniec czerwca 2002 r. firma jest w pierwszej trójce ogólnoświatowego rynku DSL, zajmując drugie miejsce za Korea Telecom, i zostawiając daleko w tyle amerykańskiego operatora SBC znajdującego się na trzecim miejscu" - powiedział Ian Cox, analityk specjalizujący się w globalnych sieciach dostępu szerokopasmowego w firmie RHK.

Ruter Juniper ERX jest wykorzystywany w sieci IP Deutsche Telekom jako serwer zdalnego dostępu szerokopasmowego (BRAS). Realizuje usługi AAA (Authentication, Authorization, Accounting - uwierzytelnienie, autoryzacja, kontrola), od których zależy bezpieczeństwo dostępu do Internetu. Jako że pakiety IP są kierowane przez sieć z szybkością, na jaką pozwala kabel, a więc bez opóźnień, ERX umożliwia także strumieniową transmisję wideo przez Internet. Szybkość transmisji danych jest tak duża, ponieważ ruter ERX jest rozwiązaniem sprzętowym, opartym o architekturę RISC/ASIC. Fizyczna konstrukcja pozwala na o wiele szybsze działanie niż ma to miejsce w przypadku systemów wykorzystujących oprogramowanie.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: