Siemens rozwija architekturę Surpass

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 10

Podczas targów CeBIT 2002 Siemens ICN zaprezentował rozwiązanie pod nazwą Surpass Signaling Overlay Network (nakładkowa sieć sygnalizacyjna), które umożliwia połączenie sieci IP z sieciami telefonicznymi bez względu na rodzaj używanych w nich technologii. Rozwiązanie to jest oparte na architekturze Surpass i zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności sygnalizacji. Umożliwia oddzielne przesyłanie danych użytkowych i danych sygnalizacyjnych pomiędzy sieciami opartymi na różnych technologiach. Technologia konwergencji IP udostępniana przez to rozwiązanie pozwala także na ruting sygnalizacji SS7 (używanej w istniejących sieciach TDM) poprzez sieci ATM i sieci Next Generation IP (IP nowej generacji). Sygnalizacja działa także w środowiskach niejednorodnych, obejmujących np. sieci komórkowe i stacjonarne. Rozwiązanie Siemensa ma umożliwić obniżenie nakładów inwestycyjnych nawet o 60%, a kosztów utrzymania i eksploatacji aż o 30%.

 


Istotną korzyścią dla operatora jest to, że urządzenia zajmują mniej miejsca, obniża to koszty wynajmowanej powierzchni. Produkty Surpass hiS używane w rozwiązaniu Signaling Overlay Network służą jako punkty transferu sygnalizacji (Signaling Transfer Point - STP) oraz jako bramy sygnalizacji (signaling gateway). Dzięki modułowej i skalowalnej konstrukcji mogą być konfigurowane zgodnie z aktualnymi potrzebami klienta, umożliwiając tworzenie zarówno małych, jak i wielkich instalacji. Z punktu widzenia operatora daje to korzyść polegającą na większej efektywności nakładów kapitałowych, gdyż pojemność systemu sygnalizacji musi zostać powiększona dopiero wtedy, gdy faktycznie wymagane będzie dodatkowe zwiększenie wydajności. Rozwiązanie Surpass Signaling Overlay Network daje operatorom również inne korzyści, takie jak możliwość rozszerzenia oferty (np. wprowadzenie przenośności numerów telefonicznych) przy niskich kosztach. W porównaniu z innymi rozwiązaniami, Surpass pozwala obniżyć koszty utrzymania i eksploatacji sieci o około 30%.

 


Surpass Signaling Overlay Network umożliwia obsługę zwiększonego ruchu sygnalizacyjnego, spowodowanego na przykład intensywnym korzystaniem z usług SMS w sieciach komórkowych. Dzięki rozwiązaniu Signaling Overlay Network można prowadzić selektywny ruting wiadomości SMS, tj. przesyłać je przez wybrane sieci w celu zmniejszenia obciążenia innych. Rozwiązanie udostępnia także liczne inne udogodnienia, takie jak przenośność numerów, roaming w bezprzewodowych sieciach radiowych oraz przesiewanie i rozliczanie komunikatów sygnalizacyjnych.

Surpass to opracowana przez firmę Siemens, przodująca w świecie architektura konwergencji IP klasy operatorskiej. Umożliwia ona migrację od tradycyjnej sieci w technologii TDM do sieci IP. Dzięki temu produktowi Siemens łączy ze sobą dwie największe sieci na świecie: sieć telefoniczną i Internet. Otwarta architektura rozwiązania Surpass umożliwia udostępnienie szerokiej gamy funkcji podnoszących wydajność oraz zapewnienie wysokiego poziomu niezawodności przy przechodzeniu od tradycyjnych sieci głosowych TDM (działających z podziałem czasu pomiędzy usługi) do sieci pakietowych IP. Możliwe jest również przejście odwrotne, tj. używanie aplikacji IP w sieciach głosowych.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: