Siemens zainstaluje GPRS w Malezji

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 7

Malezyjski operator Celcom wybrał Siemens Information and Communication Mobile (ICM) na dostawcę technologii GPRS. W ramach podpisanej umowy Siemens dostarczy i zainstaluje wszystkie elementy konieczne do wprowadzenia GPRS.

Początkowo dostarczona przez Siemens ICM sieć GPRS będzie obejmowała obszar Klang Valley. W dalszych fazach projektu Celcom zamierza pokryć zasięgiem cały obszar Malezji. Instalowane w sieci Celcom rozwiązanie GPRS firmy Siemens IC Mobile składa się z nowych elementów, takich jak węzeł SGSN (Serving GPRS Support Node) i węzeł GGSN (Gateway GPRS Support Node). Celcom jest jednym z pierwszych operatorów sieci GSM w Malezji, który oferuje swoim klientom nowe usługi oparte na technologii GPRS. Są to np. szybki dostęp do internetu i intranetu, przesyłanie wiadomości multimedialnych (Multimedia Messaging - MMS) i rozszerzone aplikacje WAP (Wireless Application Protocol). Celcom chciałby wprowadzić pierwsze usługi GPRS do swojej oferty już w trzecim kwartale tego roku.

Firma Celcom, z ponad dwoma milionami klientów, ma pozycję jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w kraju. Jest spółką zależną, w całości należącą do Technology Resources Industries (TRI), malezyjskiej firmy z branży zaawansowanych technologii.

"Cieszymy się, że będziemy jednym z pierwszych operatorów, którzy wkrótce zaoferują swoim klientom w Malezji atrakcyjne usługi GPRS oparte na sieci GSM" - powiedział En. Bistamam Ramli, wiceprezes firmy Celcom. "Firmie Siemens IC Mobile należą się podziękowania za udaną współpracę".

"Powodzenie tego przedsięwzięcia jest rezultatem profesjonalnego podejścia firmy Celcom i naszego doświadczenia we wdrażaniu projektów GPRS na całym świecie" - powiedział Dr. Valentin Chapero Rueda, prezes ds. sieci grupy Siemens Information and Communication Mobile. "Cieszymy się, że możemy zaprezentować niezawodność naszej technologii GPRS w firmie Celcom" .
Ponad 640 milionów użytkowników (dane ze stycznia 2002 r.) dowodzi, że GSM jest standardem telefonii komórkowej, który osiągnął największy sukces. Z ponad 180 klientami w przeszło 90 krajach Siemens ICM jest obecnie trzecim największym dostawcą sieci komórkowych GSM na świecie. Równie wysoką pozycję firma zajmuje na rynku technologii GPRS i UMTS. Siemens ICM w ciągu jednego tylko roku przesunął się z szóstego miejsca na trzecie w grupie największych dostawców infrastruktur bezprzewodowych. Opisane wyżej udane wdrożenie świadczy o tym, że dział sieci w firmie Siemens ICM nie poddał się tendencji spadkowej, która panuje obecnie na rynku.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-06-03 15:47
  bardzo interesujacy news... pewnie gro golowiczów będzie jeździć do malezji pochasać w gprsie.... ja nie wiem to jakaś reklama siemensa??
  0
 • Users Avatars Mini
  zolv pisze: 2002-06-03 16:17
  potwierdzam regan - jutro jadee ;;-) Ale jakby sie tak przyjrzec innym newsom to 20% jest podobnych do tego...A jakby tak popatrzec jako ciekawostke? Moze byc...
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-06-03 16:44
  chłopaki o której mamy pociąg z Centralnego ;) Gol dałby spokój z takimi newsami. buuuuu
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-06-03 20:56
  to ja myslalem ze tylko u nas tak pozno wprowadzono GPRS a tu sie okazuje ze jeszcze sa takie kraje co nie maja wcale, no to polska nie jest ostatnia
  0
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-06-03 23:36
  hubi: ostatnia moze nie ale zobacz z kim sie rownamy.. hehe
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-06-04 11:58
  Nawet tam to maja, a my dalej bedziemy czkac na nowosci dluzej nisz reszta swiata! Super!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-04 12:56
  ufff, malo brakowalo a bylibysmy ostatni.Na szczescie tym razem nie jestesmy...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: