Huawei Mate 30 Pro – AppGallery dobrze zastępuje Google Play

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Huawei Mate 30 Pro –AppGallery dobrze zastępuje Google Play

Huawei Mate 30 Pro gości już w naszej redakcji czwarty tydzień. Dziś spróbuję podsumować moje doświadczenia z aplikacjami – ich przenoszeniem ze starego urządzenia, korzystaniem z nich przez przeglądarkę oraz dostępnością w sklepie Huawei AppGallery.

Zacznijmy od przeniesienia danych i aplikacji za pomocą autorskiego narzędzia Huawei Phone Clone. Nasz stary telefon nie musi być marki Huawei, możemy mieć dowolne urządzenie z systemem Android bądź iOS. Instalujemy na nim aplikację Phone Clone, skanujemy kod QR, wybieramy, co chcemy przenieść (programy, kontakty, zdjęcia, historię połączeń), czekamy chwilę aż telefon zaimportuje wybrane przez nas elementy i gotowe. Możemy w ten sposób mieć na naszym Mate 30 Pro swoje ulubione programy, których nie znajdziemy jeszcze w sklepie z aplikacjami Huaweia. Co najważniejsze, działające bez najmniejszego problemu.

Taka sama sytuacja jest w przypadku konta poczty elektronicznej. Moją pocztą pierwszego wyboru jest Gmail. W Mate 30 Pro wchodzimy w aplikację poczty, pojawia się opcja dodaj konto, klikamy w Gmaila, następnie klikamy w nasze konto na stronie google.accounts, na którą jesteśmy automatycznie przeniesieni i już – mamy działającego Gmaila na telefonie, dostępnego z poziomu aplikacji.

Teraz czas na inne popularne programy.  Wiele aplikacji, np. Facebook i Whatsapp można pobrać bezpośrednio ze stron producentów tych programów. Wówczas możemy z nich korzystać, tak jak do tej pory na innych smartfonach. Gdy pobieramy aplikację bezpośrednio z ich witryn to mamy gwarancję, że są to najnowsze i najbezpieczniejsze ich wersje.

Oczywiście programów możemy też szukać w sklepie Huawei AppGallery, czemu już poświęciliśmy osobny wpis TUTAJ. Warto jednak stale tam zaglądać, bo z dnia na dzień ich przybywa i widać, że firma robi wszystko, by oferta była jak najlepsza.

W przypadku programów z segmentu social media i komunikatorów w sklepie Huawei AppGallery znajdziemy m.in. Snapchata, Messenger Lite Pro, Telegram, polską Fotkę, Sympatię oraz TikTok. Do nawigacji będą nam służyć takie hity jak Automapa i Yanosik. W pracy zdalnej pomoże nam pakiet WPS Office, OfficeSuite lub pełny pakiet Microsoft Office, a samą pracę znajdziemy dzięki pracuj.pl.

Są także najpopularniejsze apki programów pocztowych: Onet Poczta, WP Poczta, Poczta O2.

Gdy jesteśmy zamknięci teraz w swoich domach to przyda nam się Empik Go, Audioteka, Storytel oraz Legimi.

Fani telewizji i VOD w Huawei AppGallery znajdą TVP INFO, vod.pl. IPLA, WP Pilot, cda.pl, TVN24 GO, Cyfrowy Polsat GO, Polsat News oraz TVP SPORT.

A fani tradycyjnego radia dzięki AppGallery posłuchają wiadomości z RMF24, Radio ZET, Antyradio VOX FM, Radio WAWA, Radio Złote Przeboje i TOK FM.

Z ciekawostek w sklepie Huawei znajdziemy np. mBOK PGNiG.

  

Z popularnego YouTube na najnowszym Huawei wygodnie korzystamy w przeglądarce. Logujemy się na swoje konto, robimy sobie zakładkę na pulpicie i to wszystko. Korzystanie w zasadzie niczym nie różni się od używania aplikacji, a co ciekawe, mamy nawet dostęp do odtwarzania filmów w oknie, co normalnie jest dostępne wyłącznie dla osób płacących abonament za usługę Youtube Premium.

Moje doświadczenia z korzystania Huaweia Mate 30 Pro sprowadzają się więc do jednego stwierdzenia – jest życie bez Google Play i jest to życie bardzo komfortowe i wygodne. W AppGallery jest już prawie 800 polskich aplikacji i z każdym dniem przybywa ich coraz więcej. Huawei poluje na najważniejsze programy i szybko dogaduje się z ich twórcami.

Cały sklep z aplikacjami ma swojej ofercie już ponad 11 tysięcy pozycji, a na świecie ponad 400 mln użytkowników aktywnie korzysta z Huawei AppGallery.

Fajne jest także to, że Huawei cały czas prowadzi akcje promujące nowy sklep. Aktualnie trwa promocja Pobieraj i wygrywaj, w której użytkownicy sklepu z aplikacjami Huawei AppGallery mogą otrzymać Punkty Huawei. By wziąć udział w akcji, należy pobrać co najmniej dwie z 20 wskazanych aplikacji w AppGallery. Codziennie 5000 osób może wygrać Punkty Huawei. Ta akcja potrwa do 9 kwietnia 2020 roku. Punkty te można wykorzystać do zakupu różnych treści w grach i aplikacjach dostępnych w AppGallery, a także do zakupu dodatkowego miejsca w Chmurze Huawei.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: