SkypeFind i Skype Prime – nowe rozwiązania w Skype

Newsy
Żródło: Skype
Opinie: 4
Opinie: 4

Skype zaprezentował dziś nową wersję 3.1 dla Windows, w której znajdziemy między innymi funkcje SkypeFind i SkypePrime.

SkypeFind jest najnowszym produktem z serii aplikacji dających większe możliwości działania i dzielenia się danymi w sieci. Wpisuje się w rosnącą popularność serwisów społecznościowych, których celem jest dzielenie się wiedzą między członkami.

Zaprojektowany jako przewodnik, bazujący na grupie swoich użytkowników, SkypeFind pozwala, rejestrować, przeglądać i klasyfikować ulubione firmy ze wszystkich zakątków świata. Funkcja ta umożliwia wprowadzenie do bazy danych naszych ulubionych klubów, sprawdzonych usługodawców, słowem wszystkiego, co uważamy za godne polecenia (bądź chcemy odradzić skorzystania). Od premiery wersji Beta trzy tygodnie temu, w bazie SkypeFind znalazło się ponad 4500 pozycji ze 124 krajów. Skype prognozuje, że do końca roku liczba ta sięgnie miliona.

Popularność wymiany takich informacji poprzez sieć potwierdzają wyniki niedawnego raportu z Forrester Research, według którego ponad jedna czwarta osób kupujących online dokonała w sieci oceny tak nabytego produktu lub usługi (“Leveraging User-Generated Content,” Brian Haven, 25 stycznia, 2007).

“SkypeFind to coś na kształt żółtych stron w książkach telefonicznych, z tym, że wzbogacone opiniami zaufanych znajomych - użytkowników Skype. Aplikacja jest również łatwa w obsłudze – po prostu klikamy na zakładkę SkypeFind i już widzimy co rekomendują nasi znajomi z listy kontaktów” - mówi Sten Tamkivi, dyrektor generalny eCommerce w Skype.

Kolejną nowością przedstawioną dziś użytkownikom jest testowa wersja aplikacji Skype Prime. Dzięki niej, Skype staje się miejscem wymiany pomiędzy ludźmi posiadającymi wiedzę oraz doświadczenie, gotowymi są się nimi odpłatnie podzielić, oraz tymi którzy szukają porad i chętnie za nie zapłacą. Prace na Skype Prime dopiero się rozpoczęły, ale z pewnością usługa będzie sukcesywnie dopracowywana. Ważną rolę w pracach nad ostatecznym kształtem Skype Prime odegra także informacja zwrotna od użytkowników, która zawsze miała fundamentalne znaczenie jeśli chodzi o rozwój Skype’a. Była również wyrazem jego popularności.

Dostarczając milionom ludzi i małych firm możliwość pobierania opłat za wykorzystanie ich wiedzy, Skype Prime jest nowym kierunkiem rozwoju dla firmy. To szansa zarobienia pieniędzy i dotarcia do potencjalnych klientów na całym świecie dla wszystkich użytkowników, pod warunkiem, że używają Skype 3.1 dla Windows. Aplikacja jest łatwa do zainstalowania i pozwala określić własną - minutową lub ryczałtową - stawkę. Opłaty za korzystanie ze Skype Prime dokonywane są za pomocą PayPal i obciążone 30% opłatą za użytkowanie usługi Skype Prime.

Tamkivi dodaje że w Skype Prime “chodzi po prostu o to, aby odległości przestały mieć znaczenie. Jeśli jesteś doradcą finansowym czy astrologiem, trenerem sportowym czy nauczycielem akademickim, teraz Skype Prime otwiera przed Tobą zupełnie nowy rynek – możliwość sprzedaży wiedzy globalnej społeczności użytkowników Skype”.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  witosol pisze: 2007-03-14 21:49
  Program jest super ale po co te opcje, komu one potrzebne i po co , nie wiem...
  0
 • Users Avatars Mini
  wisiek_20 pisze: 2007-03-14 22:50
  oni po prostu sie przescigają, juz niedługo zobaczysz, ze okaze sie ze tych opcji jest za mało.
  0
 • Users Avatars Mini
  Vi pisze: 2007-03-15 01:18
  Z tym "dzisiaj" to bym nie przesadzal. Niektorzy pisali o tym juz tydzien temu :P
  0
 • Users Avatars Mini
  Karol pisze: 2007-03-15 09:41
  Skype już podziękujemy za to jak potraktował Polskę niewprowadzając SkypePro. Mają w nosie jeden z największych dla siebie rynków, a i tak betamaxy są tańsze.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: