SkyShowtime za chwilę startuje w Polsce

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
SkyShowtime i Warner Bros. Discovery ogłaszają umowę dotyczącą zakupu treści

SkyShowtime ogłosił dziś, że nabył wyłączne prawa do 21 lokalnych seriali Warner Bros. Discovery.

Umowa, zawarta po przeprowadzeniu konkurencyjnej procedury przetargowej, zapewni Skyshowtime 168 odcinków – ponad 150 godzin – zarówno nowych, jak i wcześniej emitowanych produkcji oryginalnych.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Umowa obejmuje m.in. trzy zupełnie nowe seriale, których produkcja została zakończona i które będą miały swoją światową premierę na platformie SkyShowtime w 2023 roku.

Nowe seriale, które będą miały premierę jako SkyShowtime Originals, to ID (Finlandia i Szwecja), The Winner (Czechy i Słowacja) oraz Warszawianka (Polska).

SkyShowtime zaprezentuje też drugi sezon serialu Tak czy owak  (Hiszpania). Pierwszy sezon tej produkcji także będzie dostępny w serwisie.

Szczegółowe daty premier zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Inne popularne seriale, które zostały pozyskane w ramach umowy, to produkcje, które niedawno miały premierę w HBO Max, a teraz dostępne będą wyłącznie w SkyShowtime: to m.in. Miasto niedźwiedzia (Szwecja), Przybysze (Norwegia), Kamikaze (Dania), Pożądanie (Szwecja) i Informator (Węgry).

SkyShowtime będzie mieć także możliwość nabycia ogólnoświatowych praw do wznowionych seriali, jak również możliwość zamówienia nowych sezonów dla wielu produkcji.

Oprócz dziewięciu wspomnianych produkcji, również 12 innych docenianych seriali z biblioteki HBO Max dostępnych będzie na wyłączność w SkyShowtime od marca 2023 roku. Wśród tych tytułów są: Głodni razem (Czechy), Foodie Love (Hiszpania), Hackerville (Rumunia), Módl się, słuchaj i zabijaj (Szwecja), Sin Novedad (Hiszpania), Prawdziwa gwiazda (Rumunia), Ruxx (Rumunia), Nieświadomi (Czechy), Sukces (Chorwacja), Cała reszta (Hiszpania), Trefny szmal (Rumunia) i  Witamy na odludziu (Norwegia).

Wszystkie te seriale dostępne będą dla użytkowników SkyShowtime na wszystkich 22 rynkach.

Serwis SkyShowtime został stworzony z myślą o Europie i buduje zespoły w sześciu biurach regionalnych. Aplikacje i biblioteka treści serwisu będą dostępne w 18 różnych językach na 22 rynkach.

SkyShowtime jest już dostępny w 12 krajach – od września w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, a od  listopada w Holandii i Portugalii.

Premiera SkyShowtime na pozostałych rynkach – tj. Albania, Andora, Czechy, Węgry, Kosowo, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Słowacja i Hiszpania – jest zaplanowana w pierwszym kwartale 2023 r.

Oprócz produkcji lokalnych, SkyShowtime zaoferuje dostęp do tytułów z bibliotek Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: