Aktywna redukcja szumu - jak to działa w praktyce?

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Jesteś wielbicielem muzyki, masz przy sobie słuchawki i trafiasz w sam środek zawiechury, gdzie panuje taki hałas, że nie jesteś w stanie zebrać myśli. Co robisz? Odpuszczasz sobie słuchanie ulubione muzyki czy podnosisz głośności dźwięku do bardzo wysokiego poziomu, który jest potencjalnie niebezpieczny dla Twojego słuchu? Słuchawki Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 z aktywną redukcją hałasu otoczenia to trzeci wybór.

Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 to wygodne słuchawki do smartfonów wykorzystujące złącze USB C. Doskonale sprawdzają się zarówno w długich, jak i krótkich podróżach, w zgiełku miasta, ale także wówczas, gdy nie możemy całkowicie odizolować się od całego naszego otoczenia. Wszystko za sprawą trzech trybów redukcji szumu, dostosowanych do potrzeb użytkownika i sytuacji w której w danej chwili się znajduje.

Na czym polega aktywna redukcja szumu?

Redukcję hałasu możemy podzielić na pasywną i aktywną. 

Redukcja pasywna wygłusza dźwięki otoczenia przez odpowiednią izolację akustyczną. Zwykle najlepiej izolują słuchawki nauszne, które okrywają całe uszy i tłumią dźwięki za sprawą odpowiedniej wkładki przylegającej do naszej głowy. Takie rozwiązanie nie nadaje się jednak do niedużych i wygodnych słuchawek dokanałowych. Nie możemy także regulować stopnia dźwiękowego odizolowania się od otoczenia.

Aktywna redukcja szumu to rozwiązanie nowocześniejsze, wykorzystujące możliwości współczesnej technologii. Mikrofony umieszczone przy samych słuchawkach rejestrują hałas otoczenia i przekazują go do specjalnego procesora. Procesor dokonuje obliczeń i generuje przeciwfalę – dźwięk odpowiadający dochodzącemu z otoczenia hałasowi. Energia dwóch sygnałów dźwiękowych wzajemnie się niweluje, co powoduje bardzo skuteczne ograniczenie ilości dźwięków otoczenia dochodzących do uszu użytkownika. Ta technologia jest dostępna w słuchawkach Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 kompatybilnych z każdym telefonem Huawei wyposażonym w procesor Kirin 970 lub nowszy.

Dzięki temu, że cisza jest generowana w sposób aktywny, użytkownik ma możliwość personalizacji trybów usuwania szumu otoczenia. W słuchawkach Huawei dostępne są trzy tryby redukcji hałasu.

Tryb podróżny

W trybie podróżnym słuchawki Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 niwelują najwięcej szumu dochodzącego z zewnątrz, zapewniając użytkownikowi maksymalny komfort do słuchania muzyki. Jest to tryb odpowiedni dla głośnego otoczenia, takiego jak lot samolotem, jazda metrem czy pociągiem. Dzięki słuchawkom Huawei długa podróż nie skończy się bólem głowy. Kto raz spróbuje słuchawek z redukcją szumu w takich warunkach, już nigdy nie wróci do zwykłych słuchawek.

Tryb zwykły

W trybie zwykłym słuchawki Huawei wciąż redukują szum otoczenia, umożliwiając konfortowe słuchanie muzyki lub podcastu, ale „dopuszczają” część dźwięków z otoczenia. To odpowiedni tryb dla spacerowania po mieście – zapewnia zwiększony komfort, ale pozwala uniknąć dyskomfortu całkowitego odcięcia od otoczenia. Gdy w naszym otoczeniu wydarzy się coś wartego uwagi, albo ktoś nas o coś zapyta, będziemy w stanie adekwatnie zareagować. Taki tryb zapewnia nam także większe bezpieczeństwo – usłyszymy nadjeżdżający tramwaj, krzyk z ostrzeżeniem, klakson czy syrenę radiowozu.

Tryb uważny

W trybie uwagi, słuchawki wykorzystując mikrofony wbudowane do nasłuchiwania, analizy i redukcji szumu z zewnątrz, przekazują cały dźwięk otoczenia do uszu użytkownika. W trybie uwagi użytkownik słuchawek Huawei usłyszy więcej informacji z otoczenia niż w słuchawkach bez redukcji szumu, ale i tak zatykających kanały słuchowe. Funkcja jest szczególnie przydatna, gdy słuchamy muzyki czekając na ważne dla nas zdarzenie – nasłuchując komunikatów w hali odlotów lub czekając w grupie osób, aż ktoś wyczyta nasze nazwisko.

Trzy tryby aktywnej redukcji szumu w słuchawkach Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 zapewniają nam pełen komfort odpowiednio izolując się od szumu całkowicie, częściowo lub „nasłuchując” co dzieje się dookoła.

Praktyczna budowa

Za obliczenia związane z redukcją szumu odpowiedzialny jest smartfon z procesorem Kirin 970. Oznacza to, że słuchawki nie muszą posiadać własnego procesora i osobnego zasilania. Dzięki temu są oferowane w znacznie przystępniejszej cenie niż słuchawki z wbudowaną własną, niezależną redukcją szumu. Brak własnego zasilania oznacza, że nie będziemy musieli pamiętać o ładowaniu kolejnego gadżetu. Możliwość szybkiego podłączenia słuchawek bez parowania łączności bezprzewodowej jest również dużo wygodniejsza.

W zestawie ze słuchawkami znajdują się końcówki w trzech rozmiarach oraz cztery rozmiary sylikonowej wkładki zabezpieczającej słuchawki przed wypadaniem z uszu. Dodatkowo w pudełku użytkownik znajdzie klips umożliwiający przyczepienie kabla słuchawek do ubrania.

Na kablu słuchawek znajduje się wygodny pilot, który pozwala regulować głośność, odbierać połączenia, wznawiać i zatrzymywać odtwarzanie muzyki. Na boku pilota znajduje się suwak aktywujący tryb eliminacji szumu otoczenia, który sygnalizowany jest zieloną diodą. Przełączanie trybów eliminacji hałasu odbywa się przez jednocześnie wciśnięcie zwiększenia i zmniejszenia głośności.

Obudowa słuchawek została wykonana z aluminium, a całe słuchawki ważą tylko 19 gramów.

Najwyższa jakość dźwięku

Słuchawki Huawei Active Noise Canceling Earphones 3 są zgodne ze standardem Hi-Res Audio i są kompatybilne z próbkowaniem 96 kHz, przewyższającym jakość CD Audio. Membrany o średnicy 13 mm zapewniają szczegółowe wysokie tony oraz naturalne, głębokie basy.

Słuchawki Huawei są wyposażone w doskonałej jakości mikrofon wykonany w technologii MEMS (microelectro-mechanical systems). Ta technologia zapewnia wysoką jakość oferując wysoki stosunek sygnału do szumu, wysoką czułość i niski pobór energii. Krystalicznie czysty dźwięk nie zostanie zakłócony dzięki zaawansowanej redukcji szumu wiatru, zapewniającą redukcję hałasu poniżej 15 dB dla podmuchów o sile 3 m/s. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: