Sony prezentuje piątą generację swoich flagowych słuchawek z redukcją szumu - Sony WH1000XM5

Newsy
Opinie: 0
Sony prezentuje piątą generację swoich flagowych słuchawek z redukcją szumu - Sony WH1000XM5

Od kiedy Sony wypuścił swoje pierwsze flagowe słuchawki nauszne z redukcją szumu uzyskał opinię lidera zarówno jakości dźwięku jak i skuteczności hałasu otoczenia w tej kategorii sprzętu. Teraz japoński producent wprowadza piątą wersję jednego ze swoich najbardziej udanych produktów – słuchawki Sony WH1000XM5, które zmieniły zarówno swój wygląd jak i specyfikację.

Redukcja szumu to bardzo przydatna technologia

Kto miał okazję skorzystać ze słuchawek z dobrą redukcją szumu szczególnie podczas lotu samolotem, ale też innego rodzaju komunikacji pociągiem czy metrem, ten wie jak dużą zmianę komfortu taka technologia przynosi. Chociaż w domowym zaciszu najchętniej korzystam ze otwartych słuchawek Hi-Fi, które w ogóle nie odcinają od otoczenia, jestem zdania, że podczas poruszania się po mieście i w podróży redukcja szumu jest o wiele istotniejsza niż pozostałe cechy słuchawek. Nawet w najwyższej jakości słuchawkach zostaną zagłuszone wszystkie niuanse, jeśli nie zapewniają one skutecznej redukcji hałasu otoczenia. A seria Sony WH1000 jest pod tym względem w ścisłej czołówce.

Sony wykorzystało 8 mikrofonów i dwa procesory

Najnowszy model Sony WH1000XM5 jest wyposażony w aż 8 mikrofonów, które służą do analizowania i redukcji szumu otoczenia, prowadzenia rozmów głosowych przez telefon, jak podczas odróżniania głosu użytkownika od szumu tła podczas rozmów. Nad pracą 8 mikrofonów i działaniem słuchawek czuwają dwa procesory - V1 oraz QN1 HD. Słuchawki Sony WH1000XM5 wyposażone są w funkcję Auto NC Optimizer, która dostosowuje działanie redukcji szumów do danego otoczenia. Słuchawki otrzymały także nowy przetwornik akustyczny o rozmiarze 30 mm z kopułką z włókna węglowego, co zapewnia wysoką sztywność przy zachowaniu niskiej wagi.

Słuchawki Sony WH1000XM5 wspierają wysokiej jakości transmisję bezprzewodową LDAC, oraz wbudowany system poprawy jakości brzmienia DSEE Extreme, przywracający szczegóły brzmienia utracone w procesie cyfrowej kompresji. Słuchawki otrzymały także certyfikat 360 Reality Audio, umożliwiając słuchanie dźwięku przestrzennego z serwisów które go wspierają – Tidal, Deezer oraz Amazon Music unlimited.

Wysoka jakość rozmów telefonicznych

Sony chwali się także poprawioną jakością rozmów telefonicznych. Technologia Sony Precise Voice Pickup wykorzystuje do tego celu 4 mikrofony. Udoskonalona została redukcja szumu wiatru podczas rozmów, jak i innych rodzajów zakłóceń.

Słuchawki mają funkcję Bluetooth multipoint pairing, która pozwala sparować słuchawki z dwoma urządzeniami jednocześnie i utrzymywać z nimi aktywne połączenie. Pozwala to na oglądanie filmu na tablecie i odbieranie przychodzącego połączenia na telefonie bez konieczności ręcznego przełączania słuchawek pomiędzy urządzeniami.

Ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu

Słuchawki Sony, podobnie jak poprzedni model, mają funkcję Speak-to-Chat, która automatycznie wykrywa, gdy mówimy, co powoduje wstrzymanie muzyki i wzmocnienie dźwięków otoczenia odbieranych przez mikrofony. Słuchawki zatrzymają odtwarzanie także gdy zdejmiemy je z głowy i wznowią je po pionowym założeniu. Są też zgodne z asystentami Google i Alexa, a funkcja Adaptive Sound Control zapamiętuje często odwiedzane miejsca i dostosowuje automatycznie ustawienia które najczęściej w nich ustawiamy, np. w domu i w pracy.

Nowy design

Sony WH1000XM5 przeszły najbardziej widoczną zmianę designu od początku serii. Kształt słuchawek jest bardziej obły, pałąk praktycznie całkowicie okrągły, a jego długość jest regulowana bezstopniowo. Słuchawki zostały wykończone nowym rodzajem syntetycznej skóry.

Podobnie jak starszy model Sony WH1000XM5 działają 30 godzin na baterii, a ładowanie wspierające standard USB Power Delivery pozwala w 3 minuty naładować słuchawki tak aby odtwarzały muzykę przez 3 godziny.

Dostępność

Sony poinformował, że „Słuchawki WH-1000XM5 będą dostępne w kolorze czarnym i platynowosrebrnym, a ich sprzedaż rozpocznie się w końcu maja 2022 r.” Cena to 2000 zł bez złotówki. Biorąc pod uwagę jak dobre okazały się poprzednie modele z chęcią przetestujemy słuchawki i sprawdzimy czy nowy model jest równie udany, oraz czy wprowadza istotną poprawę brzmienia i rozmów telefonicznych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: