Najlepszy smartfon do selfie - Huawei P20 lite

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Selfie są nieodłącznym elementem stylu życia współczesnego człowieka. Naturalne jest więc, że funkcja autoportretu ma coraz większe znaczenie dla posiadaczy smartfonów. Poza ciągle rosnącą rozdzielczością przednich aparatów coraz większą wagę zyskuje oprogramowanie – jak algorytmy upiększające oraz rzeczywistość rozszerzona. To wszystko jest dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki – jeśli tylko trzymasz w niej Huawei P20 Lite.

Potrzeby miłośników selfies zawsze były ważne dla Huawei. Podczas gdy inni producenci traktują przednie kamery po macoszemu – nawet w flagowych telefonach znajdziemy telefony ze słabymi matrycami ma froncie urządzenia – Huawei P20 Lite dysponuje aż 16 megapikselowym przednim aparatem z filtrami upiększającymi i efektami rozszerzonej rzeczywistości.

Przedni aparat równie ważny co tylny 

Huawei udowadnia, że czasy w których przedni aparat jest mniej istotny należą do przeszłości. Przedni aparat P20 Lite w niczym nie ustępuje tylnej kamerze. Użytkownik tego urządzenia ma do dyspozycji matrycę o wielkości 16 megapikseli i jasny obiektyw o przesłonie f/2.0. Zdjęcia selfie wykonane tym telefonem cechują się bezkompromisową jakością i są nie do odróżnienia od zdjęć z głównego aparatu. To również zasługa dużych elementów światłoczułych matrycy o rozmiarze 1.0 μm.

Przedni aparat ułatwia wykonanie selfie za sprawą 78° pola widzenia i 27 mm ogniskowej. Dzięki temu użytkownik bez trudu zmieści w kadrze całą swoją posturę bez konieczności sięgania po selfie sticka. To jednak nie wszystko. Tryb panoramy dedykowany selfie pozwala robić zdjęcia w gronie przyjaciół. Huawei P20 Lite połączy dla nas trzy ujęcia w jedno. Takie „szerokie” selfie na pewno będą hitem serwisów społecznościowych.

Podkreśl swoją urodę

Każdy kto widział profesjonalną sesję zdjęciową wie, że fotografowi zawsze towarzyszy świetny makijażysta. To makijaż pozwala podkreślić piękno i zamaskować pewne niedoskonałości naszej urody. Tak jak uruchomienie trybu selfie pozwala nam robić sobie zdjęcia pomocy fotografa, tak Huawei zadbał o to, aby także makijażysta nie był nam potrzebny. Jego rolę w Huawei P20 Lite przejmuje tryb automatycznego upiększania twarzy. Zaawansowane algorytmy zostały zaprojektowane tak, aby podkreślić naturalne piękno. Rozjaśniają tonację skóry, ukrywając drobne niedoskonałości, ale jednocześnie zachowują detale i oferują naturalny odcień skóry. Dodatkowo każdy sam może ustalić siłę działania upiększającego algorytmu wybierając jeden z poziomów na dziesięciostopniowej skali. Kontrola nad działaniem zawsze pozostaje w rękach użytkownika.

Dodatkowo można zastosować tryb bokeh, który rozmyje tło wokół fotografowanej postaci. Naśladuje to efekt jaki można uzyskać profesjonalnym aparatem z jasnym obiektywem. Dzięki trybowi bokeh twoje autoportrety będą wyglądały tak, jakby nie zostały zrobione telefonem, lecz profesjonalną i zwykle bardzo drogą lustrzanką.

Najlepsza jakość nawet w nietypowym oświetleniu

Huawei zdaje sobie sprawę, że światło odgrywa w fotografii kluczową rolę. Każdy kto próbował robić selfie telefonem w trudniejszym oświetleniu wie, że efekty nie zawsze są zadowalające. Dlatego w Huawei P20 Lite została zaimplementowana technologia balansująca światło podczas robienia selfie. Nawet w słabym oświetleniu odcień skóry będzie naturalny, a szumy nie zepsują finalnego efektu. Kiedy zrobi się naprawdę ciemno Huawei P20 Lite doświetli twarz za pomocą ekranu, emitując światło ciepłej barwy. Dzięki temu nawet selfie wykonane po zmroku lub w ciemnym pomieszczeniu będzie udane. Dzięki Huawei P20 Lite zrobisz autoportret w warunkach, w których wcześniej nie warto było nawet sięgać po telefon.

Zabawa z rozszerzoną rzeczywistością

Inteligentny asystent trybu selfie pozwala zastosować zaawansowane efekty rzeczywistości rozszerzonej w trybie autoportretu. Użytkownicy P20 Lite otrzymają aż 16 odświeżonych masek i akcesoriów automatycznie dopasowywanych do twarzy podczas robienia selfie. Każdy z elementów przemieszcza się wraz z naszą głową jakby faktycznie został na nią założony.

Dodatkowo można wykorzystać aż 14 rodzajów tła, które zastąpi całkowicie wszystko co jest widoczne za fotografowaną sobą. Tym sposobem można wykonać atrakcyjne selfie, nawet jeżeli otoczenie nie jest zbyt atrakcyjne lub kiedy nie chcemy zdradzać miejsca, w którym się znajdujemy. Efekty specjalne pozwolą zasymulować kosmiczną podróż, a także zmienią zdjęcie w szkic ołówkiem. Obudź w sobie kreatywność i zaskocz swoich znajomych, korzystając z trybu AR wbudowanego w aplikacje aparatu Huawei P20 Lite.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: