Bardzo duże zmiany na polskim rynku smartfonów - Samsung deklasuje konkurencję, smartfonów OPPO nikt nie kupuje

Najważniejsze | Newsy
Żródło: rpkom.pl
Dodaj opinię
Opinie: 0
Bardzo duże zmiany na polskim rynku smartfonów

Serwis RPKOM.PL podał, że producenci do punktów sprzedaży w Polsce dostarczyli w II kwartale br. 2.2 mln smartfonów.

To dane firmy analitycznej IDC. Firma ta nie podaje realnej sprzedaży do klientów końcowych – takimi danymi dysponuje w Polsce firma GFK.

W II kwartale br. w Polsce do Huawei należało niecałe 25 proc. rynku smartfonów, czyli o 11 pkt proc. mniej niż kwartał wcześniej.

Udział Samsunga w dostawach wzrósł do prawie 42 proc.

Apple w minionym kwartale spadł w Polsce na czwarte miejsce, ustępując miejsca Xiaomi.

W drugim kwartale najlepiej sprzedającymi się urządzeniami Xiaomi były Mi 9 oraz Redmi Note 7 – mówi Marcin Szczepankowski, GTM Manager Xiaomi Polska.

Oppo sprzedaje w Polsce tylko co setny smartfon.

Pełna treść artykułu z serwisu RPKOM.PL jest tutaj

Polski rynek stał się rynkiem dojrzałym, stąd wzrosty sprzedaży smartfonów rok do roku są już niewielkie. Rosną za to oczekiwania klientów a w ślad za nimi wielkość ekranów i pojemność wbudowanej pamięci – w drugim kwartale 2019 roku już ponad 58% urządzeń sprzedanych w Polsce posiadało ekran o przekątnej co najmniej 6 cali, a 21% wyposażonych było w co najmniej 128GB pamięci. – zwraca uwagę Marek Kujda, analityk IDC.

W tym okresie nastąpiła dalsza koncentracja rynku. 5 producentów dostarczyło na polski rynek blisko 91% smartfonów (86% rok wcześniej). Wszyscy pozostali producenci sprzedali łącznie tylko 200 tysięcy urządzeń.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: