Stary smartfon jako czujnik światła lub elektroniczna niania

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Projekt upcyklingowy smartfonów Galaxy

Samsung poinformował o dostępności na wybranych rynkach usługi Galaxy Upcycling at Home. Usługę w wersji beta wdrożono w USA, Wielkiej Brytanii i Korei. Starsze smartfony Galaxy za sprawą aktualizacji oprogramowania będą służyć jako domowe urządzenia IoT. Niepotrzebne urządzenia Galaxy można przekształcić m.in. w elektroniczną nianię czy urządzenie do opieki nad zwierzętami.

Do zmiany przeznaczenia smartfonu w urządzenie IoT posłuży funkcja SmartThings Labs w aplikacji SmartThings. Za jej sprawą urządzenie zyska m.in. ulepszoną funkcję sterowania światłem. Oznacza to, że smartfonu będzie można używać np. jako czujnika światła. Inna jego funkcja to wykrywanie dźwięków. Inteligentny mechanizm zidentyfikuje dźwięki, takie jak płacz dziecka, szczekanie psa czy pukanie, a następnie wyśle alert z nagraniem na smartfon użytkownika. Wraz z aktualizacją Galaxy Upcycle at Home dostępne też będzie rozwiązanie optymalizujące pracę baterii, co zminimalizuje jej zużycie i wydłuży czas pracy.

Funkcja Galaxy Upcycling at Home jest dostępna we wszystkich seriach S, Note i Z wprowadzonych począwszy od 2018 r. (S9, Note9 i nowszych) z systemem Android 9 lub nowszym. W przyszłości obsługiwanych będzie więcej urządzeń.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: