LG K40 - czy warto go kupić?

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0

Smartfon dla młodego człowieka to cały jego świat. To furtka do social mediów, muzyki i kontaktów ze znajomymi. Młodzi chcą wiedzieć co się dzieje, co słychać u ulubionych twórców, co jest na czasie i samemu podzielić się swoim contentem. Aby smartfon podołał temu zdaniu musi być wytrzymały na trudy codziennego, intensywnego użycia – zarówno pod względem konstrukcji, jak i baterii. Musi też podążać za nowymi trendami. Jednym z takich urządzeń może być nowy LG K40.

Daje radę

Design telefonu jest dla młodych ludzi szczególnie ważny. Sam wygląd jednak nie wystarczy, gdy urządzenie jest w użyciu od rana do wieczora. Tutaj potrzeba czegoś więcej, bo sprzęt musi to tempo wytrzymać. Młodzieżowy LG został przetestowany w ekstremalnych warunkach i otrzymał wojskowy standard wytrzymałości MIL-STD-810G. Dzięki temu zniesie więcej uderzeń, wyższą temperaturę i więcej wilgoci od zwykłego telefonu mniej renomowanych producentów.

Prawie 6 cali

Ekran w smartfonie jest teraz kluczowy – to na nim zobaczymy instastories naszych znajomych, wyświetlimy nasze zdjęcia i będziemy przewijać wall Facebooka. K40 ma wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala o panoramicznych proporcjach 18:9. W domu i poza nim smartfon ma teraz ma zapewniać wygodę użytkowania i całkowicie uwolnić nas od konieczności sięgania do komputera – pecety są prehistorią.

Aparat ze sztuczną inteligencją dowozi

Jest takie powiedzenie „pic or didn't happen” czyli pokaż zdjęcie albo nie mamy o czym mówić. Obraz to dziś dużo popularniejsze medium niż słowo pisane. Dlatego kluczowe jest, aby telefon, który mamy cały czas pod ręką, mógł zaaferować nam zdjęcia odpowiednio wysokiej jakości. Nad tym w najnowszych smartfonach czuwa sztuczna inteligencja. W K40 rozpoznaje ona 8 różnych kategorii scen i dopasowuje kolorystykę i inne parametry tak, aby uwiecznione obrazy wyglądały najatrakcyjniej. Nie trzeba tracić czasu na poprawianie zdjęć, skoro od razu mogą wyglądać wystrzałowo. O resztę nie trzeba się martwić, bo 16 megapikselowa matryca i szybkie ustawianie ostrość za pomocą detekcji fazy zawsze dostarczą świetne efekty.

Super selfie nawet w nocy

Jest tyle fajnych momentów, w których warto zrobić sobie selfie. Dobre okazje zdarzają się także na imprezie, wieczornej eskapadzie na mieście, czy w klubie. Aby selfie zawsze wyszło atrakcyjnie fajnie by było, aby nasz smartfon miał diodę doświetlającą nie tylko z tyłu, ale również z przodu obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu zrobisz sobie zdjęcie w każdych warunkach. Nikt nie będzie musiał wierzyć na słowo, że na ostatniej imprezie świetnie się bawiłeś.

Prywatny asystent

Naprawdę tylko kilka smartfonów na rynku ma dedykowany przycisk do odpalania Asystenta Google, który wspiera już od paru miesięcy język polski. Rozmowa z asystentem może być rozrywką samą w sobie, bo potrafi opowiadać nawet zacne suchary. Jednak asystent potrafi znacznie więcej. Za jego pomocą możemy uruchomić latarkę, zrobić zdjęcie głównym aparatem, zrobić selfie i wyłączyć Wi-Fi. Zamiast szukać odpowiednich ikon i funkcji, wystarczy wcisnąć przycisk i powiedzieć „selfie” a aparat sam zrobi nam zdjęcie. Nie musimy nawet sięgać do spustu migawki.

Rewolucja: muza z YouTube na wygaszonym ekranie

YouTube to ogromna baza muzyki i do tego całkowicie darmowa – wszyscy z niej korzystamy. Jednym problemem jest to, że aplikacja YouTube automatycznie przestaje odtwarzać dźwięk, jak tylko wyłączymy ekran. Tym czasem to właśnie ekran jest elementem smartfona, który zużywa najwięcej energii. LG ma gotowe rozwiązanie - Eco Playback. Dzięki tej funkcji możemy słuchać muzyki z YouTube przy wygaszonym ekranie. Eco Playback to spełnienie marzeń wielu młodych fanów muzyki. Tym sposobem możesz dłużej cieszyć się swoją ulubioną muzyką, nie ryzykując szybkiego rozładowania baterii.

LED w nowej roli

LG w swoich smartfonach postanowiło wykorzystać diodę LED doświetlającą zdjęcia do trochę innych zadań.

Time Helper pozwala łatwiej ocenić ile czasu zostało do zrobienia zdjęcia z opóźnionym wyzwoleniem migawki. Telefon błyska, sygnalizując odliczenie i szybko miga tuż przed zrobieniem zdjęcia. Dzięki temu wiesz dokładnie kiedy zapozować.

W przypadku gdy chcesz stworzyć animację GIF z kilku ujęć – nasz telefon umożliwia wybranie od 4 do aż 20 klatek animacji - Flash Jump Cut sygnalizuje ułamek sekundy wcześniej każde kolejne ujęcie błyśnięciem flesza LED. Dzięki temu wiesz dokładnie, kiedy się ustawić, zrobić minę czy pokazać gest, a kiedy jest czas na przejście do kolejnej pozycji. Z łatwością zaskoczysz znajomych własnoręcznie wykonanymi GIFami, jakich jeszcze na pewno nie widzieli.

LED jest zintegrowany także w aplikacji odtwarzającej muzykę. Gdy uruchomisz Music Flash, lampa będzie błyskać dokładnie w rytm odtwarzanej muzyki. Wystarczy przygasić światło i uruchomić Music Flash, aby rozruszać każdą imprezę. W młodzieżowym K40 nie zabrakło gniazda słuchawkowego, więc podłączenie głośników na kablu lub słuchawek nie będzie problemem. Muzyka potrafi przenosić nas w inny świat, ale pod warunkiem, że jest odpowiednio wysokiej jakości. LG nie tylko oferuje gniazdo słuchawkowe o dużej mocy, ale również przestrzenny dźwięk DTS:X 3D o kinowej jakości brzmienia.

Podsumowanie

Producenci prześcigają się w projektowaniu smartfonów dla młodych ludzi. Na rynku nadal brakuje jednak produktów kompletnych, które spełniają wszystkie wymagania. Nowy LG to produkt dla młodych, którzy korzystając z social mediów są w swoim świecie. K40 oferuje zarówno twarde konkrety, jak wytrzymałość potwierdzona wojskowym standardem, duży ekran i pojemną baterię, jak i aparat wspomagany sztuczną inteligencją i wbudowanego asystenta z dedykowanym przyciskiem. Aby móc z tego wszystkiego korzystać nie trzeba rujnować budżetu - K40 kupimy za 799 zł.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: