Będzie można normalnie korzystać z urządzeń mobilnych na pokładzie samolotów - koniec z trybem samolotowym

Newsy
Opinie: 11

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zmieniła swoje zalecenia dla linii lotniczych dotyczące korzystania z elektronicznych urządzeń mobilnych na pokładzie samolotu. Zmiany dotyczą urządzeń typu Portable Electronic Devices (PED), czyli tabletów, laptopów, smartfonów, czytników książek oraz odtwarzaczy MP3. W przeszłości z wybranych urządzeń nie można było w ogóle korzystać podczas lotu. W 2013 r. przepisy zostały zliberalizowane i od tej pory ze smartfonów, tabletów można było korzystać prawie przez cały lot w trybie samolotowym. Od 26 września 2014 r. EISA zezwala liniom lotniczym na to, aby pozwoliły pasażerom na korzystanie z tabletów, smartfonów, laptopów niezależnie, czy transmitują sygnał komórkowy, WiFi, Bluetooth itd. Nie jest więc już konieczne korzystanie z trybu lotnicznego. Wdrożenie tych przepisów będzie zależało od decyzji poszczególnych linii lotnicznych. Załoga samolotu zawsze będzie mogła poprosić pasażerów o wyłączenie sprzętu i schowanie go do luków lub kieszeni w fotelach.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  bodziofoto pisze: 2014-09-27 05:07
  heh.. nareszcie :) Nie cobym tak często latał i był uzależniony od dostępu do Sieci jednak zakaz korzystania z sygnału sieci komórkowych od dawna wydawał się nie potrzebny. Wszak chyba w każdym locie była jakaś nie wyłączona komórka. Choćby przez zapomnienie. A brakowało (o ile mi wiadomo) jakichkolwiek sygnałów, że miało to jakiś wpływ na urządzenia pokładowe.
  2
 • Users Avatars Mini
  Jarek pisze: 2014-09-27 22:42
  wow... normalnie? ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  zustol pisze: 2014-09-28 11:23
  A czy to ma znaczenie jak i tak w samolocie nie masz zasięgu, także nigdy nie wyłączałem na tryb samolotowy a latam średnio 10-15 razy w roku. Także mnie żadne przepisy nie obowiązywały. Także głupota rodzi głupotę.
  -2
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2014-09-28 19:06
  Jeżeli nie ma zasięgu to tym bardziej należało wyłączyć, po co telefon ma się odzywać co chwila do sieci której i tak nie znajdzie a nadaje z największą mocą? Bateria leci a efektu nie będzie, w trybie samolotowym dostępne są funkcje telefonu a on sam nie wyszukuje niepotrzebnie sieci, taka jest mała różnica.
  2
 • Users Avatars Mini
  Tomala pisze: 2014-09-29 01:31
  Hee stado debili będzie teraz próbować rozmawiać podczas lotu :)) Jednak cienko to widzę, z technicznego pkt widzenia... wysoko jeśli doleci sygnał sieci, a dolatuje, zwłaszcza w terenach górzystych, jak są wyżej BTSy ustawione, to i tak rwać będzie jak cholera.... Na górze będzie milion sygnałów z pobliskich btsów, nawet będą się zdarzały te same nr CIDów, więc będzie galimatias niezły... Nawet w ziemskich warunkach można to zaobserwować, będąc na jakieś górze... Telefon widzi dookoła ze 20- 30 BTSów, i głupieje na maxa... Zasięg mamy full, a porozmawiać się za bardzo nie da, to samo z transferem danych, praktycznie nie idzie nic....
  2
 • Users Avatars Mini
  Tomala pisze: 2014-09-29 01:35
  Smsy mają krótką szczelinę czasową, więc może to jako tako będzie działać, przy chwilowym złapaniu sieci... Słyszałem nie raz, jak komuś (czyt imbecylowi, który nie wyłączył fonu) smsy przychodziły po zalogowaniu do sieci...
  -1
 • Users Avatars Mini
  StaryTomali pisze: 2014-09-29 12:45
  Tomala: zle slyszales. oszukuja cie. owszem telefon potrafi sie zalogowac na 8tys metrow, ale dziala to tak samo jak na plazy: widzi sieci skandynawskie i rosyjskie, a gowno mozesz zrobic. realnie, to chwile po starcie, mimo ze masz jeszcze zasieg, to juz nawet smsa nie wyslesz. testowalem to, wynika to charakterystyki anten na masztach.
  0
 • Users Avatars Mini
  asf pisze: 2014-09-29 14:50
  Dobrze prawisz ojcze Tomali:-) Tak to już jest że charakterystyka promieniowania anten jest ustawiona do naziemnych celów:-)
  0
 • Users Avatars Mini
  dav pisze: 2014-09-29 15:33
  taa normalnie, a cena pewnie 10zł za 100KB :)
  0
 • Users Avatars Mini
  J pisze: 2014-09-29 15:53
  ludzie, telefony nie beda logować się do naziemnych stacji!!! bedzie BTS w samolocie
  0
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2014-09-30 08:17
  Jeden dwa telefony nie powinny mieć znaczenie, ale podczas lądowania kiedy nagle 200 telefonów zaczyna próbować zalogować się do nowej sieci to już pewnie mogło mieć znaczenie dla przyrządów w samolocie.
  -1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: