Szukamy smartfonu ze świetnym ekranem

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Szukamy smartfonu ze świetnym ekranem

W tym tygodniu prowadzimy cykl, który ma dowodzić, że flagowy smartfon może być świetnym narzędziem pomagającym nam w okresie epidemii w naszych obowiązkach. W wielu domach okazało się, że sprzętu jest za mało. Wydajny smartfon z dużym ekranem może z powodzeniem uzupełnić naszą flotę urządzeń. Dziś sprawdźmy, czy duża przekątna wyświetlacza LG V60 pomoże nam w czasie służbowych lub szkolnych obowiązków.

LG ma pewne doświadczenie w produkcji ekranów?

LG to jeden z największych i najbardziej renomowanych producentów wyświetlaczy i całych telewizorów. To firma z ogromnym doświadczeniem w tej branży. Jego wyświetlacze OLED nadal deklasują większość najpoważniejszych konkurentów. Parę dni temu firma zaprezentował swoje nowe telewizory, wśród których flagowym modelem jest LG NanoCell 8K. Konkurencja na rynku telewizorów nie ma z LG lekko. Koreański producent wykorzystuje oczywiście swoje doświadczenie w produkcji paneli także w innych działach. Możemy tego doświadczyć także w LG V60.

LG V60

Wielkość się liczy!

Gdy pracujemy zdalnie to najważniejszą przewagą naszego smartfonu zawsze pozostanie wielkość jego wyświetlacza. Mniejsze smartfony bez wątpienia są bardziej poręczne, ale gdy mamy na ekranie telefonu odpisać na długiego maila, poprawić slajdy lub nanieść poprawki w Wordzie to wówczas duży ekran wygra swoją ergonomią pracy. LG V60 ma panel o rekordowej wielkości 6.8 cala. Większe przekątne zdarzają się już naprawdę rzadko.

LG V60

Wielkość to nie wszystko – liczy się także jakość?

Ekran V60 (Cinematic FullVision) został wykonany w najbardziej zaawansowanej technologii OLED, stosowanej zresztą także z powodzeniem w telewizorach LG. OLED to przede wszystkim piękne czernie, wysoki kontrast, bardzo „mocne” kolory, a także oczywiście świetne kąty widzenia. Trochę tylko szkoda, że nie mamy dostępu do szybszego odświeżania ekranu. Ekran ma wygodne proporcje 20.5:9 i rozdzielczość FHD+ 2460 x 1080.

Ramki są bardzo wąskie, a na górze znajdziemy tylko niewielki notch (wycięcie) mieszczący kamerę do selfie.

Sam system oferuje nam multum różnych ustawień naszego wyświetlacza. Najbardziej przydatną funkcją jest AOD (always-on display) dzięki, któremu mamy dostęp do zegarka i powiadomień bez konieczności dotykania naszego smartfonu. Jest także redukcja światła niebieskiego (to balsam dla naszych oczu) oraz modny tryb „dark” (nazwany przez LG nocnym). Jest także funkcja Video Enhancer, która pozwala na oglądanie filmów przy jaśniejszym ekranie z jeszcze bardziej nasyconymi kolorami. Górny pasek powiadomień możemy w LG dowolnie konfigurować – próbować go ukryć lub podkreślić jego widoczność.

LG V60

Gdzie jest czytnik linii papilarnych?!

Zgodnie z najnowszą modą czytnik linii papilarnych zniknął w V60 z tylnej części obudowy i został zintegrowany z ekranem. To najwygodniejsze miejsce na czytnik, bo przecież to właśnie ekran jest najlepszym miejscem do odczytania naszych linii papilarnych. Czytnik działa bardzo sprawnie, a miejsce skanowania wskazuje nam bardzo ładna animacja.

Dodatkowy ekran

Wyróżnikiem modelu LG V60 jest specjalne dodatkowo etui, które mieści drugi, siostrzany ekran. LG Dual Screen nie jest tanim dodatkiem, ale sprawia, że przy pracy lub nauce zdalnej mamy dwa razy więcej powierzchni do działania. Taki ekran był dostępny w promocji przedsprzedażowej tego modelu.

LG V60

LG V60   LG V60

LG V60

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: