Możesz wybrać zwykły aparat lub najlepszy - Leica w smartfonie Huawei P9

Akcje partnerskie
Opinie: 1
Huawei P9

Akcja partnerska

Smartfonowa fotografia opanowała świat. Codziennie w serwisach społecznościowych lądują tysiące zdjęć, na których są nasi znajomi, potrawy, które zamawiamy w drogich restauracjach, miejsca, które odwiedzamy. Jeszcze do niedawna profesjonalni fotografowie załamywali ręce nad jakością takich obrazów. Teraz nastąpiła technologiczna rewolucja. Zdjęcia ze smartfonów trafiają na pierwsze strony najważniejszych dzienników, są wykorzystywane w sesjach modowych, a także wiszą w najważniejszych galeriach fotografii. Większość znanych fotografów szczyci się tym, że korzystają ze swoich smartfonów w swojej codziennej pracy. 

Huawei dostrzegł, że smartfonowa fotografia się zmieniła. Telefon coraz częściej zastępuje profesjonalny aparat. Do tej pory przebijał go swoją poręcznością. Teraz smartfon zaczyna dorównywać lustrzankom pod względem jakości fotografii. Przykładem smartfonu, który należy do takiej fotograficznej elity jest Huawei P9 przygotowany przez Huawei we współpracy z legendarną firmą Leica. Leica produkuje aparaty od początków XX wieku.

Ta współpraca z niemiecką legendą to nie jest jednorazowy projekt. To poważna kooperacja, która będzie dotyczyć także kolejnych modeli smartfonów Huawei. Obie firmy poinformowały już o planach uruchomienia wspólnego centrum badań i innowacji. Celem nowego ośrodka w Niemczech będą prace nad dalszą poprawą jakości zdjęć i wideo oraz nad nowymi aplikacjami mobilnymi. Huawei twierdzi, że w niedalekiej przyszłości 90% ruchu w internecie to będą wyłącznie zdjęcia i materiały wideo.

Głównym celem Huawei i Leica  przy projektowaniu kamer w modelu P9 było nadanie mobilnej fotografii bliższej relacji z tradycyjną fotografią znaną do tej pory. Zdjęcia z aparatów Leica mają w sobie zawsze pierwiastek artystyczny, ponadczasowy i taki efekt chciano uzyskać w smartfonie.  I to się udało. Projektanci obu firm wpadli na pomysł zastosowania dodatkowego obiektywu, którego matryca zapisuje wyłącznie  czarno-biały obraz. Po pierwsze możemy korzystać z tego obiektywu osobno i wówczas otrzymujemy piękne, perfekcyjne zdjęcia z duszą. Gdy obiektyw ten służy jako pomocniczy dla głównego, to dodaje fotografiom kolorowym szczegółowości, bo dane z tych dwóch matryc są łączone i dopiero z nich jest generowane finalne zdjęcie. Nasze fotografie będą  wyglądały naprawdę niesamowicie. Wiernie i szczegółowo oddadzą rzeczywistość, ale także zachowają nastrój danej chwili.

Zastosowanie dwóch matryc oraz pikseli o większym rozmiarze zagwarantowały w Huawei P9 znacznie lepsze zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Piksele urosły do rozmiaru 1.25 μm, co oznacza wzrost ich rozmiaru o 24% w stosunku do modelu Huawei P8 z zeszłego roku. Huawei P9 wygrywa z bezpośrednią konkurencją (smartfonami z najwyższej półki), bo do jego matryc dociera od 90 do 270% więcej światła. Co więcej – taka jakość matrycy zaczyna być bezpośrednią konkurencją dla lustrzanek!

Zaawansowani fani fotografii w Huawei P9 znajdą także bardzo dużą kontrolę nad parametrami zdjęcia. Tryb profesjonalny pozwala na ustawianie własnej czułości ISO, czasu naświetlania, balansu bieli. Ręcznie możemy sterować ostrością. Oznacza to, że w tym niewielkim smartfonie mamy dostęp do funkcji, które jeszcze do niedawna były dostępne wyłącznie w profesjonalnych lustrzankach. W P9 znajdziemy nawet smaczki dla prawdziwych fanów marki Leica – czcionkę znaną z niemieckich aparatów, a także ten sam dźwięk uwalnianej migawki.

P9 oprócz tego, że nawiązuje jakością do legendarnych kamer Leica to oferuje jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W smartfonie znajdziemy hybrydowy auto-focus. Ostrość jest ustalana dzięki trzem metodom – laserowi oraz pomiarom kontrastu i głębi. Laser sprawdza się, gdy fotografujemy przedmioty znajdujące się blisko naszego smartfonu. P9 wysyła wówczas wiązkę światła w stronę przedmiotu i precyzyjnie określa jego odległość. Hybrydowy auto-focus zapewnia niezawodność, szybkość ostrzenia i precyzję.

Za obróbkę danych z matryc odpowiadają zaawansowane technologie IMAGEsmart 5.0 oraz Picture Quality Algorithm opracowane także we współpracy z firmą Leica. Kirin 955, czyli główny procesor Huawei P9, ma wbudowane dedykowane elementy odpowiedzialne za obróbkę obrazu.

Zaawansowanych fotografów na pewno zaskoczy dostępność zapisu zdjęć w formacie RAW. W pliku RAW zapisane jest dużo więcej informacji o obrazie niż w skompresowanym formacie JPEG. Zdjęcie RAW możemy wywołać na komputerze w dedykowanych programach graficznych. Jest to wspaniała szansa na prawdziwą zabawę fotografią już dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników P9.

Huawei daje nam szansę obcowania ze smartfonem, którego kamera dorównuje jakością profesjonalnym aparatom. Dzięki współpracy z Leica, Huawei P9 generuje piękne, artystyczne zdjęcia z prawdziwą duszą. Choć P9 nawiązuje do tradycji to oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Większe piksele pozwalają generować świetne zdjęcia przy słabszym oświetleniu, a hybrydowy autofocus sprawi, że wszystkie nasze zdjęcia będą ostre i zachwycą naszych znajomych na Facebooku lub Instagramie. Huawei P9 to flagowy smartfon renomowanego producenta. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie telefonu warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, które dostarczą nam później wiele radosnych chwil. Pamiętajmy, że większość zdjęć wykonanych naszym telefonem będzie stanowiło dla nas pamiątkę na wiele kolejnych lat. Zadbajmy więc o ich jakość.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: