Szukamy smartfonu z najlepszym dźwiękiem

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Szukamy smartfonu z najlepszym dźwiękiem

W tym tygodniu kontynuujemy cykl, który ma dowieść, że flagowy smartfon może być świetnym narzędziem pomagającym nam w okresie epidemii w naszych obowiązkach. W wielu domach okazało się, że sprzętu jest za mało. Już wiemy, że wydajny smartfon może z powodzeniem uzupełnić naszą flotę urządzeń. Praca i nauka to jednak nie wszystko. Nasz smartfon powinien także sprawdzić się jako centrum naszej rozrywki. Wczoraj pisaliśmy o świetnym ekranie w V60, a dziś przetestujemy jaki oferuje nam dźwięk. Można się spodziewać, że będzie dobrze, bo V60 to podobno jeden z najlepszych smartfonów muzycznych na świecie.

Sprzęt jest ważny

LG projektując model V60 chciało z niego stworzyć muzycznego „potwora” - i to się udało. We flagowcu zachowano gniazdo słuchawkowe, co już samo w sobie jest prawdziwym ewenementem, a przecież jack ma nadal wielu swoich fanów. Za nagrywanie dźwięku w V60 odpowiadają aż 4 mikrofony. Są umieszczone na dole, górze, z lewej strony obudowy i na jej tyle. Taka konfiguracja pozwala na nagrywanie dźwięku określanego jako „3D”. W czasie nagrań wideo mamy dzięki temu aż trzy tryby nagrywania dźwięku: basic, ASMR oraz Voice Bokeh. To jeszcze nie koniec, bo za odtwarzanie dźwięku odpowiadają bardzo dobre głośniki stereo: górny ma moc 1W, a dolny 1.3W. Dźwięk podczas oglądania filmów i grania naprawdę „daje radę”.

Za wspaniały dźwięk w słuchawkach na kablu odpowiada sławny już układ 32-Bit Quad Digital-to-Analog Converter (DAC). Jest to procesor, który zwykle spotykamy wyłącznie w sprzęcie klasy Hi-Fi.

    

Ale oprogramowanie jest jeszcze ważniejsze

W LG V60 zaawansowane ustawienia dźwięku znajdziemy m.in. w aplikacji kamery, w głównych ustawieniach smartfonu oraz w dedykowanej aplikacji do nagrywania dźwięku - HD Audio Recorder. Smartfon przy nagrywaniu wideo potrafi precyzyjnie wybrać dźwięk, który ma być bardziej słyszalny – odpowiada za to funkcja Voice Bokeh. Dzięki 4 mikrofonom usłyszymy lepiej głos lub dźwięki tła. Jest także sławny już tryb ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response), który odpowiada na najbardziej precyzyjne nagranie dźwięku, który słyszymy.

Przy odtwarzaniu dźwięków przez głośniki stereo możemy wykorzystać opcję LG 3D Sound Engine. Ma ona 4 główne ustawienia: tryb automatyczny, kino, muzyka i głos.

Po podłączeniu słuchawek mamy już dostęp do ustawień procesora dźwięku Quad DAC. W jego ustawieniach możemy sterować charakterystyką dźwięku, regulować balans i korzystać z gotowych ustawień, które np. podbiją nam basy. Oczywiście mamy do dyspozycji także rozbudowany equalizer.

LG V60 to rzeczywiście najlepszy wybór dla prawdziwych melomanów. Jest także świetnym narzędziem do nagrywania wideo. Dźwięk na nagraniach obrazu jest zwykle niedoceniany, ale okazuje się, że gdy nagranie ma profesjonalny dźwięk, a nawet nieco mniej „wypasiony” obraz, to takie nagranie jest znacznie lepiej oceniane przez widzów.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: