SMS Curse of Silence - atak na telefony z Symbianem

Newsy
Żródło: F-Secure
Opinie: 2

Firma F-Secure ostrzega użytkowników telefonów komórkowych z systemem Symbian S60 przed nowym zagrożeniem nazwanym „SMS Curse of Silence” co można przetłumaczyć jako SMS Przeklęta Cisza lub SMS Zaklinający w ciszę. Ten exploit został odkryty, opisany oraz ochrzczony złowieszczą nazwą przez Tobiasa Engela podczas 25 spotkania z cyklu Chaos Communication Congress. SMS Curse of Silence powoduje zawieszanie funkcji odbierania wiadomości tekstowych w telefonie ofiary.

W tym przypadku atak DOS (Denial of Service) polega na wysłaniu jednego lub kilku specyficznie sformatowanych SMSów, które niszczą całkowicie system obsługi wiadomości tekstowych w telefonie. Pozostałe funkcje urządzenia pozostają nienaruszone, zatem nadal można go używać do wykonywania połączeń lub robienia notatek. Niebezpieczny exploit atakuje urządzenia korzystające z platformy UIQ, jak również z systemów S60 drugiej, trzeciej i piątej edycji. Starsze modele nie wykazują żadnych symptomów widocznych od razu dla użytkownika, który nadal może odbierać SMSy. Niemniej jeżeli zostaną zaatakowane mogą wyświetlać komunikaty o braku wolnej pamięci lub pokazywać ikonę odebranej i nie przeczytanej wiadomości. Takie objawy nie uniemożliwiają korzystania z telefonu, ale są irytujące.


 

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Nick pisze: 2009-01-06 21:47
  Firma f-secure chciala sobie zrobic darmowa reklame na golu podajac informacje, ktora jest z przed 7 dni? A moze by tak zamiast ostrzegac, zrobic jakas aktualizacje do swojego av?
  0
 • Users Avatars Mini
  julkiler pisze: 2009-01-07 15:41
  Nie nia ma nowej wersji mobilnego e-secura?? A wersja 5 to niby co?? A na dodatek aktualne sygnatury lecza tego zwierza :)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: