SMS zablokuje laptopa z procesorem Intel

Newsy
Żródło: Ericsson
Opinie: 2

Ericsson współpracuje z Intelem zapewniając współpracę modułów mobilnego szerokopasmowego dostępu do Internetu z opracowaną przez Intel technologią ochrony przed kradzieżą Intel Anti-Theft PC Protection Technology w notebookach. Technologia ta oferuje ochronę przed kradzieżą użytkownikom mobilnego dostępu szerokopasmowego. Rozwiązanie zawiera niezależne oprogramowanie szyfrujące w przypadku utraty danych wrażliwych oraz zapobiega dostępowi osób niepożądanych do danych.

Rozwiązanie firm Ericsson i Intel opiera się na alarmowej wiadomości SMS, która w przypadku kradzieży może zostać wysłana do znajdującego się w notebooku modułu mobilnego szerokopasmowego dostępu do sieci. Moduł ten bezpiecznie przekazuje wiadomość do funkcji Anti-Theft PC Protection działającej na platformie procesorowej firmy Intel, która z kolei podejmuje odpowiednie działania, takie jak całkowite zablokowanie komputera, które sprawią, że komputer staje się bezużyteczny. Po zlokalizowaniu i odzyskaniu notebooka zostaje wysłana do niego wiadomość odblokowująca, która sprawia, że dane są ponownie dostępne.

Usługa może także wykorzystywać wbudowaną w moduł mobilnego dostępu szerokopasmowego firmy Ericsson technologię GPS, która pozwala na wysyłanie danych dotyczących lokalizacji do centralnego serwera. Funkcja lokalizacji może być wykorzystana do wykrywania kradzieży, gdy notebook zostanie usunięty poza zdefiniowanych wcześniej obszar - jest to tak zwana funkcja geo-fence, pozwalająca na zlokalizowanie utraconego notebooka.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Marszall pisze: 2009-01-06 17:37
  I to mi sie podoba:) tylko czy taka funkcja juz istnieje w laptopach z procesorami INTEL? Czy dopiero będzie wprowadzana?
  0
 • Users Avatars Mini
  MARCMICH pisze: 2009-01-07 18:53
  JEST NAPISANE, ZE BEDZIE WPROWADZONA! SWOJA DROGA TO CALKIEM NIE GLUPI POMYSL, Z TELEFONAMI POWINNO BYC PODOBNIE:P, A MOZE JUZ JEST?? WIE KTOS???????????
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: