SMS zwiększa bezpieczeństwo głuchoniemych

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 7

Głuchoniemi mogą kontaktować się z wrocławską strażą miejską za pomocą wiadomości SMS. W ten sposób mogą się również porozumiewać głuchoniemi z Gdyni. Wiadomości od głuchoniemych we Wrocławiu będą przyjmowane pod jednym numerem telefonu 0 608 302 302. W Centrum Kierowania Straży Miejskiej wiadomości będą przyjmowane przez całą dobę. Na interwencje do osób głuchoniemych wysyłani będą strażnicy ze znajomością języka migowego. W mieście przeszkolono w tym celu 17 strażników. We Wrocławiu jest około 3 tysięcy osób głuchoniemych. Większość, według Polskiego Związku Głuchych, ma telefony komórkowe.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Spirit pisze: 2001-09-19 03:10
  Tylko mnie tak zastanawia, czy gluchoniemy zakupi se komiorkie tylko po to, by se napisac od czasu-do czasu sms-a.. Ani nie bedzie mogl do nikogo zadzwonic ani nikt do niego.. Znaczy bedzie mogl, ale sie raczej nie dogadaja.. :) Ale dobry pomysl nie jest zly..
  0
 • Users Avatars Mini
  Rocco Malonchek pisze: 2001-09-19 12:49
  Kiedys byla reklama Ery, ktora gratulowala Plusowi nagrody za taki pomysl. Polmozgi-marketingowcy nie rozumieja, ze bycie gluchoniemym to poniekad tragedia, nie mniejsza od bycia polmozgiem, marketingowcem, czy innym deklem, ktory tak, czy inaczej nie potrafi sie porozumiec (bo mu rodzice kupowali swiadectwa, indeks itp.)
  0
 • Users Avatars Mini
  fabian pisze: 2001-09-19 17:37
  a od kiedy to sms'y w erze dochodzą na czas. wpółczuję użytkownikom i nie liczyłbym na szybką interwencje jakiegokolwiek patrolu informowanego o zdarzeniu sms'em
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2001-09-19 18:33
  Zaraz, zaraz czy wy nie dostrzegacie żadnych pozytywów w propozycji operatora (w tym wypadku Ery). Przecież ludziom tak doświadczonym przez los taki krok może (w pewnym stopniu) pomóc. I miejmy nadzieję, że skutecznie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Spirit pisze: 2001-09-19 19:44
  Rocco Malonchek nie da sie ukryc, ze w tym co mowisz jest troche prawdy. Jednak nie ma co obrazac wszystkich ludzi, bo (co prawda nieliczni) trzeba zakladac, ze kazdy zdobyl swoja posade uczciwie i legalnie.. Tacy ludzie dobrze wiedza, ze i tak im nikt niczego udowodnic nie moze.. i jedyne co my mozemy robic, to gadac sobie o tym na takim forum.. Pozdrawiam (razem z Kluskiem) :))
  0
 • Users Avatars Mini
  JAKU pisze: 2001-09-20 01:56
  fabian - może Ty masz trudności z czytaniem i pisaniem. Ja mam trzy słuchawki w Erze - wysyłam i odbieram sms'y z telefonu i internetu (od czasu wprowadzenia ogona reklamowego) i nigdy nie miałem kłopotu, że ktoś ich nie dostał lub ja od kogoś. Mówię o sieci Era, nie wiem jak jest do innych sieci.
  0
 • Users Avatars Mini
  Rocco M pisze: 2001-09-20 13:53
  Podziwiam i Ciebie, Spirit, bo uderzałem właśnie w Twój komentarz (! i :). Ale powtarzam, w komentarz Twój i jemu podobne... W taki to styl rozumowania. Co do marketingowców, to dużo więcej jest mam nadzieję tych z głową na karku. I nie ich wina, że kierunek był kiedyś popularny jak Nokia... Trochę się też uniosłem, ale kto powiedział, że rozum przychodzi z wiekiem. Pozdrowienia dla Kluska (jeśli dobrze zrozumiałem ostatnią linijkę) i Ciebie, Spirit.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: