Nie będzie socjalnych taryf internetu, ale ma być blokada przed wzrostem cen

Newsy
Żródło: PAP
Dodaj opinię
Opinie: 0
Nie będzie socjalnych taryf internetu, ale ma być blokada przed wzrostem cen

W ciągu 3 tygodni projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa ma trafić pod obrady Stałego Komitetu Rady Ministrów - poinformował sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński w radiu Plus.

 

Sekretarz stanu pytany w poniedziałek, czy w Polsce planowane jest wprowadzenie specjalnych taryf na mobilny dostęp do internetu odpowiedział: "Tutaj chodzi o usługę powszechną. To jest takie rozwiązanie, które jest wprowadzone w niektórych krajach europejskich, i polega na tym, że dla grup bardziej wrażliwych np. seniorów, czy osób z terenów objętych strukturalnymi problemami ekonomicznymi, są proponowane takie rozwiązania, które pozwalają na dostęp do internetu przy regulowanej cenie. Polska ma jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków telekomunikacyjnych w Europie. Ceny internetu w Polsce należą do trzech najniższym w UE i są ponad połowę niższe od unijnej średniej. Dlatego na ten moment myślę, że prezes UKE takiego działania nie planuje".

 

"To, co chcielibyśmy zrobić, to osiągnąć sytuację, w której wpisujemy mocniejsze przesłanki do ustawy, które wskazują, czym prezes UKE miałby się kierować, jeśli z jakiegoś powodu, ceny tych usług zaczęłyby rosnąć. To byłaby bariera, która zablokowałaby ten wzrost, dla tych bardziej potrzebujących grup" - dodał.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: