Sofrecom złożył ofertę na billing TP S.A.

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 20

W poniedziałek TP S.A. może wybrać dwóch lub trzech oferentów systemu billingowego dla klientów biznesowych, którzy znajdą się na krótkiej liście. W konkursie startują: Amdocs (samodzielna oferta), francuskie Cap Gemini Ernst & Young (z systemem Kenan i Portal Software), HP i IBM (obie z systemem Amdocsa) oraz EDS (z Kenanem i Portal Software). Nieoczekiwanie ofertę złożył także francuski Sofrecom (spółka zależna France Telecom). Francuzi nie zostali zaproszeni przez telekom do wzięcia udziału w konkursie. Ich propozycja nie jest też podobno rozpatrywana przez komisję konkursową. Pojawienie się Sofrecomu wśród oferentów na billing biznesowy jest dziwne. "Może to potwierdzać fakt, że Sofrecom spodziewa się kłopotów przy CRM i próbuje zdobyć kontrakt na billing biznesowy" - uważa jeden z informatorów Pulsu Biznesu.
Jego zdaniem, szanse na wybór Sofrecomu - mimo że jest to spółka zależna France Telecom - są niewielkie. Według nieoficjalnych informacji, FT próbuje bowiem sprzedać akcje tego integratora.
"Sofrecom nie dostał zaproszenia. Poza tym jeżeli FT sprzeda tę spółkę, to nie ma potrzeby forsowania jej jako wykonawcy tak ważnych rozwiązań dla TP SA" -uważa nasz rozmówca.
Na obsłudze klientów biznesowych operator nie chce oszczędzać i jest gotów wydać do 200 mln zł. "Proces wyboru jest wielostopniowy. Staramy się wybrać jak najlepszą ofertę. Cena będzie tak naprawdę negocjowana dopiero po ustaleniu, która z ofert najbardziej odpowiada TP SA pod względem funkcjonalności" - mówi Witold Rataj, rzecznik TP SA.

Opinie:

Opinie archiwalne (20):

Komentuj

Komentarze / 20

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2002-03-11 11:11
  No i dobrze....niech przeksztalca ten anachroniczny system impulsow czasowych na rozliczenia real-time. Bedzie to z korzyscia dla abonentow (czyt. skazanych na tepse).
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2002-03-11 11:13
  Hie hie hie - wreszcie mi sie tez udalo pierwszemu cos napisac :-) A punkty leca. Btw - uwazam, ze ci z was, ktorzy maja łącze stałe, są faworytami konkursu. Jak sie siedzi na modemie to przeciez 8h/dziennie nie bede surfowal bo bym poszedl z torbami :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-11 11:28
  Wydaje mi sie czy zostala zmieniona czconka w tym newsjie na bezndziejna? Co do tego przetargu to chyba robione jest za zuze zamieszanie wokole calej tpsy, a mozna by juz troche zbastowac!
  0
 • Users Avatars Mini
  markas pisze: 2002-03-11 11:29
  Cieplix czyli czas najwyższy tez byś sobie zakupił łącze stałe.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-11 11:51
  Przeciez nie bedzie wywalal tyle kasy, tylko po to zeby pisac komentarze na GSMonline, no chyba ze byla by to rzecz robiona przy okazji, a przeznaczenie lacza bylo by zupelnie inne!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-11 12:51
  Cieplix: wybór któregoś z oferentów wcale nie musi oznaczać poprawy rozliczeń tepsy z klientami. Oby tak było. Ale przetargi wygrywa ten co ma nie tyle lepszą ofertę techniczną a przeważnie "znajomościową"
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 13:49
  *** CiepliX *** marzy Ci się odejście od anachronizmów w taryfikacji tepsokomunikanta ? Oczywiście oto im chodzi, z korzyścią dla abonentów ... , ale BIZNESOWYCH !!! Szary tłum będzie rozliczany tak jak dotąd na starym billingu ... , który na marginesie podobno (tak słyszałem) również nie stawia barier technicznych, czy informatycznych przed rozliczaniem połączeń real-time, co 1 sek. czemu tak jest ... sami sobie odpowiedzcie ... statystycznie zapewne się to tepsie opłaca (duży wskaźnik traconych przez abonentów impulsów - z ostatniego naliczonego impulsu statystycznie mało czasu wykorzystują...), a dodatkowo jest zapewne duży opór przed zmianą w ogóle - skoro jest dobrze to po co zmieniać - niech się burzą do konkurencji nie pójdą ... :-(((
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 14:06
  Mnie osobiście wystarczyło by odejście od sztywnej ceny impulsu (co daje taryfikację 35 gr co : od kilku sekund na komórkach do słynnych 6 minut lokalnie w nocy lub do internetu po 18:00) na rzecz sztywnej taryfikacji (jak wszędzie w GSM) co 1 minutę lub 30 sek., a może nawet co 1 sek. (ale się rozmarzyłem) o różnej cenie impulsu - ale wtedy tepsa dostała by po kieszeni za, w końcu najczęściej krótkie, połączenia lokalne (a nie całe 3 min. lub 6 min.). Inna sprawa, że należy być dobrej myśli (nadzieja matką głupich ...), iż ewentualne dobre, dla abonentów rozwiązania z rynku biznesowego przejdą, a choćby i drogą osmozy na indywidualnych, byle by tylko rozwiązania dobre, ale jedynie dla tepsokomunikanta nie przelazły tak jak pewne choroby ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-11 14:53
  Wy sie zastanawiacie nad scenariuszami, a tu wszyscy daja te bardziej zaawansowane mozliwosci. Tyle, ze w tym artykule chodzi TYLKO o ew. polityke (podbicie wartosci akcji, ktore FT chce opchnac.
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-11 15:38
  Ale to moze sie nie udac, bo tepsa raczej nie wybierze takiego padalca, no chyba ze komisja otrzyma wysokie profity w zalakowanych kopertach!
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-11 16:20
  *** Qba *** zbędny trud ... z tym lakowaniem !!!! ;;;-) Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  qmak pisze: 2002-03-11 17:43
  czy to będzie przetarg kopert? :-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-03-11 17:46
  oni sie beda bronic rekami i nogami zeby taryfikacja zostala taka jak jest
  0
 • Users Avatars Mini
  l.u.k.a.s. pisze: 2002-03-11 18:26
  i tak %#$@ z tego bedzie
  0
 • Users Avatars Mini
  markas pisze: 2002-03-11 19:05
  TePsie się po prostu nie opłaca przechodzenie na taki system. Po pierwsze koszty z tym przejściem związane, po drugi rozliczenia wedłóg impulsów są korzystniejsze.
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-11 19:48
  Wszystkie przetargi uwypuklaja aspekty merytoryczne, ale w ostatniej chwili okazuje sie, ze w zarzadzie jest ktos, kto jest spowinowacony, zakolegowany lub inaczej sklonny zgodzic sie na "pewne" rozwiazanie. Stad suspens. Koperty? To tez. A najzabawniejsze, ze to tak dziala na calym swiecie. Nie tylko u nas.
  0
 • Users Avatars Mini
  l.u.k.a.s. pisze: 2002-03-12 01:39
  zawsze wygra kumpel albo ktos z rodziny prezesa itp. przetargi sa tylko dla zmyly
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2002-03-12 01:44
  pz - ja mam tepse na wlasna firme. Lacze stale odpada (sdi) bo mam isdn (podobno albo rybka albo akwarium). Poza tym wyrabiam sie w ryczalcie 30h za 60 zl... A co do impulsu real-time to jestem za !!! Bo jestem klient korporacyjny - biznesowy :-)))
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-12 09:58
  lukas watpie zeby prezes mial kogos znajomego lub jakiegos czlonaka rodziny w ktorejkolwiek z firm startujacych do przetargu! Chodzi o to ze koperty rzadzily, rzadza i beda rzadzic!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-12 11:47
  Sofrecom i real time? Chcialbym to widziec! :-)))) A zapewnianie o funkcjonalnosci.... I, ze cena (niemal) nie gra roli... Szum informacyjny. Pomijajc fakt, ze np. pytania w zapytaniu ofertowym niejednokrotnie jednoznacznie sa sformulowane pod konkretne rozwiazanie. Ale takie jest zycie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: