Sojusz strategiczny Siemensa i Sycamore

Newsy
Żródło: Siemens
Opinie: 5

Firmy Siemens ICN i Sycamore Networks Inc. poinformowały o zawarciu sojuszu strategicznego, w ramach którego będą współpracować przy sprzedaży przełączników optycznych SN 16000 firmy Sycamore. Optyczne przełączniki zostaną zintegrowane w skali globalnej z oferowanymi przez Siemensa systemami optycznymi DWDM dalekiego zasięgu Infinity MTS, nowoczesnymi rozwiązaniami DWDM dla aglomeracji miejskich WaveLine oraz systemami SDH. Całość rozwiązań będzie objęta system zarządzania sieciami firmy Siemens o nazwie TNMS (Telecommunication Network Management System). Sojusz ten pozwoli Siemensowi poszerzyć ofertę optycznych rozwiązań sieciowych następnej generacji oraz zwiększy możliwości działania firmy, która ma wielu klientów na całym świecie. 

Zgodnie z warunkami umowy, która nie zawiera klauzuli wyłączności, przełączniki Sycamore będą sprzedawane i obsługiwane bezpośrednio przez pracowników działów sprzedaży i obsługi klienta firmy Siemens działających w ponad 160 miejscach na całym świecie. 

"Zawsze podkreślaliśmy, że sojusze strategiczne mają podstawowe znaczenie dla dostarczania kompleksowych optycznych rozwiązań sieciowych następnej generacji, które będą zaspokajać potrzeby klientów" - powiedział Thorsten Heins, prezes działu sieci optycznych w firmie Siemens IC Networks. "Sojusz z firmą Sycamore pokazuje, jak realizujemy nasze dążenia".

Inteligentny przełącznik optyczny do sieci rdzeniowej SN 16000 firmy Sycamore zmniejsza koszty kapitałowe i eksploatacyjne tradycyjnych sieci optycznych oraz stanowi skalowalną bazę do przyszłej rozbudowy i świadczenia nowych usług. Inteligentne przełączniki optyczne Sycamore oferują najszerszy w branży wybór zintegrowanych interfejsów transmisji optycznej i są jedynymi urządzeniami tego typu, które obsługują zintegrowane układy optyczne do połączeń dalekiego zasięgu. Połączenie zaawansowanej technologii przełączników Sycamore z najszerszą w branży ofertą Siemensa w dziedzinie systemów transmisyjnych DWDM oraz systemów SDH gwarantuje wspólnym klientom obu partnerów dostęp do nowoczesnych, znakomitych rozwiązań do sieci optycznych, które od brzegu aż po rdzeń sieci są w pełni zintegrowane. 

"Cieszymy się, że tak znany dostawca rozwiązań do sieci następnej generacji, jak Siemens, wybrał nas na ważnego partnera w dostarczaniu najnowocześniejszych optycznych systemów przełączających dla swoich klientów" - powiedział Daniel Smith, prezes i dyrektor generalny firmy Sycamore Networks. "Ten sojusz strategiczny daje nam ogromną szansę rozszerzenia obecności na rynku i dotarcia z naszą znakomitą technologią do większej liczby operatorów o zasięgu globalnym". 
 

  
Sycamore Networks projektuje i sprzedaje klientom z branży telekomunikacyjnej inteligentne produkty przeznaczone do stosowania w sieciach optycznych. Firma ma certyfikat ISO 9001:2000. Przełączniki optyczne Sycamore są podstawowymi urządzeniami w sieciach kilku najpoważniejszych i najnowocześniejszych usługodawców na świecie. Inteligentne oprogramowanie, zastosowane we wszystkich produktach Sycamore, ułatwia szybkie wdrażanie i świadczenie usług, od brzegu aż po rdzeń sieci.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  spiro pisze: 2002-07-03 17:28
  no to teraz 3g pelna para!
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-07-03 18:17
  coraz wiecej jest polaczen firm, zmniejszaja koszty.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-07-04 03:59
  hubi: dokladnie. Mysle ze zadna ze stron nie bedzie narzekac na te wspolprace.
  0
 • Users Avatars Mini
  timeport pisze: 2002-07-04 11:55
  ciekawe jak to się bedzie miało z wprowadzeniem przez siemensa w żeczywistości ale z tego co widze to bardzo marnie : (( siemens od wszystkich bierze potroszku tu od motoroli terminale tu od tego tu od tamtego troszeczke złabi czyżby ich działy rozwojowe zajmują się szydelkowaniem ? : )))
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-07-09 09:41
  Jednak trzeba pamietac, ze tego typu polaczenia nie zawsze sa dobre! nalezy pamietac o tym, ze zawsze cos moze nie wyjsc!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: