Solorz kupił Plusa!

Newsy
Opinie: 12

Spartan Capital Holdings sp. z o.o. (Spartan Holdings), podmiot kontrolowany pośrednio przez Zygmunta Solorza-Żaka – podpisała wstępną umowę kupna 100% akcji Polkomtela.

Spartan Holdings oraz akcjonariusze Polkomtela podpisali w dniu dzisiejszym wstępną umowę sprzedaży 100% akcji spółki Polkomtel SA, wiodącego w Polsce operatora telekomunikacyjnego. Transakcja, warta ponad 18 mld złotych, jest jedną z największych transakcji w sektorze telekomunikacyjnym w Europie od zakończenia kryzysu finansowego.

Inwestycja Zygmunta Solorza-Żaka w Polkomtel w znaczącym stopniu przyspieszy rozwój technologii LTE, co jest jednym z kluczowych elementów dla zapewnienia powszechnego dostępu do Internetu w Polsce.

Już w niedalekiej przyszłości, technologia LTE zrewolucjonizuje życie każdego człowieka. Chciałbym, aby Polska była jednym z pierwszych krajów na świecie, który będzie korzystał z dostępu do Internetu i innych usług transmisji danych za pośrednictwem najnowocześniejszych technologii — powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Nowe technologie pozwolą Polkomtelowi obniżyć koszty, co umożliwi przygotowanie nowych, atrakcyjnych ofert dla obecnych i nowych klientów sieci Plus.

- Ta transakcja to ogromna szansa dla polskiego rynku telekomunikacyjnego i jest jednocześnie jedną z największych w historii w Europie Środkowo-Wschodniej. Równie ważny jest fakt, że odbywa się ona przy udziale polskiego kapitału – dodał Zygmunt Solorz-Żak.

Transakcja zostanie sfinansowana środkami własnymi inwestora oraz finansowaniem dłużnym. W finansowaniu uczestniczy konsorcjum banków koordynowane przez Crédit Agricole CIB i Deutsche Bank, w którego skład wchodzą Crédit Agricole CIB, Deutsche Bank, Royal Bank of Scotland, Société Générale Corporate and Investment Banking oraz PKO Bank Polski SA.

- Cieszę się, że wiodące instytucje finansowe, należące do największych na świecie, wierzą w nasz projekt i są w niego zaangażowane – powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Przy transakcji inwestorowi doradzają: Trigon Dom Maklerski SA, Deutsche Bank oraz Crédit Agricole CIB, odpowiedzialni za przygotowanie struktury transakcji. Trigon Dom Maklerski SA odpowiada również za organizację finansowania zakupu, Dewey & LeBoeuf jest doradcą prawnym, a PKO Bank Polski SA, udzielił akredytywy.

Warunkiem zamknięcia transakcji jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  lmManiek pisze: 2011-07-01 02:54
  Polskie Imperium medialno-telekomunikacyjne atakuje! Będzie się działo!
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2011-07-01 08:48
  czuje, że będą w Plusie wreszcie nowe, fajne dla klientów oferty :)v Solorz, czego nie dotknie to obraca się w złoto, także śmiem twierdzić, że Plus zyska bardzo wiele na tej transakcji.
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2011-07-01 12:14
  Wreszcie porządny polski operator z licznymi częstotliwościami i polską marką! Teraz taki Deutsche Telekom i Orange jeśli się będą chcieli utrzymać na rynku to albo inwestują i gonią Solorza, albo obniżają ceny i tym konkurują, albo wypadają z gry
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2011-07-01 12:51
  no napewno Solorz wprowadzi taką ofertę, że konkurencja będzie miała ciężki orzech do zgryzienia, jak ją przebić :]
  0
 • Users Avatars Mini
  kazimierz pisze: 2011-07-01 16:58
  Zrozumcie wreszcie, że oni nie walczą o klientów tylko o swoje kieszenie. Nie chcą mieć więcej klientów tylko chcą mieć więcej kasy.Nie zauważyliście, że nie zmniejszyła im się liczba klientów... Może ktoś znajdzie ile mieli przed wejściem Playa na rynek. Niech sobie sprawdzi. A oferta będzie taka jak w TMobile czy Orange, bo niby dlaczego Solorz miałby zarobić mniej niż poprzedni akcjonariusze??? I powiem Wam szczerze chciałbym sie mylić!
  0
 • Users Avatars Mini
  lol pisze: 2011-07-01 21:12
  Do mooby - ..."czego nie dotknie to obraca się w złoto..." szczególnie taka spółka jak mPunkt z kapitałem 50mln! Prawda? Skoro Solorz to kupił to czas spier.... z Plusa
  0
 • Users Avatars Mini
  kon pisze: 2011-07-02 02:18
  Do lol - chyba nie rozumiesz pewnych spraw kolego. Jak byś nie wiedział to mpunty zostały kupione po to aby oferta cyfrowego Polsatu trafiła do większej ilości Klientów, no cóż nie wyszło nic z tej sieci bo sprzedaż to mają bardzo słabiutka. Plus to jest dla Solorza dopełnienie portfela inwestycyjnego. Ma kolo wszystko, media telekomunikacje czego chcieć węcej. A czy coś się zmieni. Wątpie, tak jak to ujął 'kazimierz" nie bedzie drastycznych ciec w cenach, bo po co.
  0
 • Users Avatars Mini
  kulas pisze: 2011-07-04 01:27
  To jest sprzedaż a nie wyprzedaż
  0
 • Users Avatars Mini
  zb pisze: 2011-07-06 17:57
  Szanowny Panie Solorz Proszę wywalić tych dwóch ponurych głupków, pseudoaktorów od reklamy Plusa bo nie daje się na nich patrzeć, to antyreklama. To świadczy o marketingowcach Plusa.
  0
 • Users Avatars Mini
  BiBi pisze: 2011-07-07 06:04
  Solorz ma największą platformę satelitarną, teraz mocny GSM, jak nie będzie żałował kasy na LTE zbuduje prawdziwe multimedialne imperium...
  0
 • Users Avatars Mini
  packman pisze: 2011-07-20 16:17
  najpierw źle przeczytałam tytuł i czytałam, że Solorz kupił psa :P z góry mówię, że nie proszę komentarzy typu : naucz się czytać :) pozdro wszystkim :)
  0
 • Users Avatars Mini
  tomasz pisze: 2012-12-20 14:08
  plus jest do dupy zamowilem komplet obama i nikt nawet nie zadzwoni powiedziec kiedy go dostsneobsluga w bok jest wedlug mnie do wyslaniana zielona trawe a ja jesten upierdliwy
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: