TOP10 - dlaczego to właśnie Xperia XZ3 jest najlepszym flagowcem?

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Sony wreszcie ogarnęło się ze swoimi flagowcami. XZ3 konkuruje bez kompleksów z najlepszymi konkurentami. Dodatkowo ekran OLED, Android Pie, 4K HDR i super slow-motion to cechy, których rynkowi rywale mogą tylko pozazdrościć. Chcesz mieć fajnego i mocnego flagowca, który się wyróżnia i nie wygląda jak klon iPhona X? 

Xperię XZ można już zamawiać – wszystkie szczegóły są tutaj

OTO 10 NAJMOCNIEJSZYCH STRON XPERII XZ3

1. Jest wreszcie OLED

Sony jako pierwszy z producentów zaprezentował telewizor z ekranem OLED. Był to model XEL-1 wprowadzony do sprzedaży w 2008 roku. Po 10 latach do Xperii XZ3 po raz pierwszy trafia OLED wraz z technologiami Triluminos display oraz X-Reality Engine dodatkowo poprawiającymi jakość obrazu.

Ekran ma wysoką rozdzielczość QHD 2880 x 1440 pikseli, przekątną 6 cali i bardzo wąskie ramki. OLED Sony nie ma znienawidzonego przez internautów notcha. Oglądanie filmów i zdjęć na XZ3 to prawdziwa przyjemność i żaden fragment nie zostanie zasłonięty wycięciem. Technologia OLED zapewnia najlepszy kontrast, głębokie czernie i nasycone kolory.

2. Prawdziwe stereo 

W XZ3 Sony umieściło dwa głośniki. Oba skierowane są w stronę użytkownika, co zapewnia zarówno lepszą jakość dźwięku i lepszą separację obu kanałów stereo, a dodatkowo utrudnia przypadkowe zasłonięcie głośnika palcem. Podczas oglądania filmu wyraźnie słychać które dźwięki nadchodzą z lewej, a które z prawej strony. 

3. Topowe audio w słuchawkach

Xperia XZ3 jest w pełni zgodna ze standardem Hi-Res Audio. Obsługuje LDAC w celu zapewnienia najlepszej jakości dźwięku przesyłanego bezprzewodowo. No tym jednak nie koniec, w ustawieniach dźwięku znajdziemy dodatkowe funkcje. DSEE HX poprawia jakość plików MP3. ClearAudio+ optymalizuje ustawienia dźwięku tak, aby brzmiał atrakcyjniej. Clear BASS zapewnia głębsze brzmienie. Jest też wirtualny dźwięk przestrzenny, osobno dla słuchawek i osobno dla wbudowanych głośników.

4. Specyfikacja jak w najlepszych flagowcach

XZ3 ma na pokładzie najszybszy procesor Snapdragon 845, 4 GB RAM i 64 GB na pliki użytkownika, rozszerzalne kartą do 512 GB. Specyfikacje uzupełnia LTE kat. 18 1200/200 Mbps, dwuzakresowe WiFi ac i najnowszy Bluetooth 5.0. W benchmarku Antutu nowa Xperia osiągnęła jeden z najwyższych wyników - niemal 282 tysięcy punktów.

5. Android Pie – aktualizacja nie jest potrzebna, bo jest na pokładzie

Xperia XZ3 jest pierwszym smartfonem, który zadebiutował na rynku z najnowszym Androidem 9 Pie. Oznacza to, że od razu po wyjęciu z pudełka telefon oferuje najnowszy system. Nowością jest także możliwość wybrania jakie dodatkowe oprogramowanie ma zostać zainstalowane podczas pierwszego uruchomienia telefonu. Użytkownik może zdecydować się na system pozbawiony wszelkich dodatków, które i tak później możemy sobie już samodzielnie doinstalować z Google Play.

6. Wreszcie udany design

XZ3 designem nie nawiązuje do produktów konkurencji. Zarówno front jak i tył został przykryty najnowszą wersją Corning Gorilla Glass 5. Szklane tafle łączy super cienka, metalowa ramka o grubości zaledwie 3 mm. Flagowiec Sony ma najwyższą normę uszczelnienia IP68, która pozwala zanurzyć smartfon na głębokość półtora metra na pół godziny. W Polsce do wyboru mamy trzy kolory obudowy: czarny, białe srebro oraz leśna zieleń.

7. Nowość: boczny sensor

Sony wbudował w system nową funkcję nosząca nazwę Bocznego sensora. Pozwala ona dwukrotnym dotknięciem krawędzi telefonu wywołać podręczne menu aplikacji. Zostanie ono wyświetlone zawsze po tej stronie telefonu i na tej wysokości, na której stuknęliśmy w krawędź. Lista podręcznych aplikacji będzie automatycznie dostosowana do użytkownika i tego z jakich programów korzysta najczęściej. 

8. Motion Eye – Xperia sama robi zdjęcia

Gdy aparat XZ3 wykryje ruch w kadrze albo zarejestruje uśmiech osoby, którą chcemy fotografować, automatycznie wykona serię 4 zdjęć, jeszcze zanim użytkownik zdąży wcisnąć spust migawki. Użytkownik może wybrać które ze zdjęć chce zachować. Dodatkową pomocą jest automatyczne uruchamiania podglądu aparatu, gdy użytkownik wyjmie telefon z kieszeni i trzyma go w układzie poziomym. Nie trzeba wówczas tracić czasu na uruchamianie aparatu. Aplikacja aparatu została w XZ3 odświeżona i oferuje bardziej przejrzysty i znacznie wygodniejszy interfejs.

9. Xperia pozdrawia konkurentów - 4K HDR i super slow-motion

Xperia nagrywa super slow motion w 960 klatkach na sekundę, zarówno w jakości HD jak i FHD. Oferuje to 32 krotne spowolnienie zarejestrowanej sceny.

Cechą absolutnie unikalną na tle wszystkich smartfonów, ale i większości konsumenckich aparatów fotograficznych, jest możliwość rejestrowania wideo 4K w technologii HDR. Aparat jest tak szybki, że każdą klatkę filmu rejestruje podwójnie, z jaśniejsza i ciemniejszą ekspozycją, a następnie łączy je w locie oferując niedoścignioną ilość informacji zarówno w światłach jak i w cieniach. Taka operacja jest możliwa dzięki wbudowanej w matrycę dodatkowej pamięci podręcznej.

10. Bateria – streaming z sieci przez ponad 11 godzin

Bateria ma pojemność 3300 mAh, co wraz z odpowiednią optymalizacją pozwala na cały dzień intensywnego korzystania ze smartfona. XZ3 jest w stanie odtwarzać wideo z sieci przez ponad 11 godzin non stop. 

Sony stosuje technologie Qnovo Adaptive Charging oraz dodatkową ochronę baterii. Po przez monitorowanie parametrów ładowania zapewnia wydłużoną żywotność ogniwa. Telefon uczy się schematu użytkowania przez użytkownika. W ten sposób Xperia XZ3 dłużej zachowa pełną sprawność baterii.

XZ3 ma kilka cech, którymi mocno się wyróżnia na tzw. najwyższej półce smartfonów. Ekran OLED, Android Pie, 4K HDR, super slow-motion i świetny design to najważniejsze z nich.

Xperię XZ można już zamawiać – wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: