Sowińska przegrała z Francuzami

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 4

Według PAP France Telecom nie skorzysta z opcji zakupu 10 proc. akcji Telekomunikacji Polskiej S.A. Minister Skarbu Aldona Kamela-Sowińska powiedziała we wtorek rano, że do tej pory nie wpłynęła do MSP żadna oferta od France Telecom. MSP czeka do północy na oficjalną decyzję FT. W wywiadzie dla wtorkowego Pulsu Biznesu Sowińska mówiła, że wiele wskazuje na to, iż konsorcjum FT i Kulczyk Holding nie dokupi akcji TP SA. Jej zdaniem rezygnacja FT z opcji byłaby równoznaczna z odejściem od strategii prywatyzacyjnej TP SA przygotowanej wspólnie z inwestorem. Sowińska dodała, że po 31 lipca będzie mogła swobodnie dysponować należącym do Skarbu Państwa 35-proc. pakietem akcji TP SA, a resort rozważa inne opcje sprzedaży akcji TP SA. 

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Woytek pisze: 2001-07-31 19:37
  Tez bym nie kupil po 40zl za akcje...
  0
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2001-07-31 21:00
  Ciekawy jestem, jak będzie funkcjonował nasz kochany Rząd (czyt. skąd będzie brał pieniążki) za kilka lat, gdy już wszystko co się da, sprzeda... ???
  0
 • Users Avatars Mini
  artee pisze: 2001-08-01 13:52
  OPCJA I ... a gdy nasz kochany Rząd już wszystko sprzeda, przyjdzie czas na nacjonalizację, zabierzemy wstrętnym kapitalistom, zabierzemy wszystko i oddamy narodowi. Potem będziemy mogli sprzedać to jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz ... OPCJA II ... a gdy nasz kochany Rząd już wszystko sprzeda, nie będzie już jak zbijać pieniędzy przez polityków-złodziei, więc w kochanym Rządzie zasiądą w końcu specjaliści, a nie entymolodzy, czy inni cwaniacy co ze sprzedaży narodowego mienia swoją kabzę nabijają. Nasz kochany Rząd zacznie szanować przedsiębiorców zamiast ich skubać i do bankructwa doprowadzać. A wtedy Polacy może znów uwierzą (tak jak było to na początku lat 90-tych), że przyszedł czas na ich inicjatywę i pokażą znów światu swój dynamizm, zaangażowanie i przedsiębiorczość ... OPCJA III ... a gdy nasz kochany Rząd już wszystko sprzeda, podwyższy podatki gadając coś o sprawiedliwości społecznej, skomplikuje jeszcze bardziej prawo podatkowe zarówno dot. podatku dochodowego jak i VAT\'u, aby mafia urzędniczo-polityczna mogła dalej nabijać kabzę, już nie z prywatyzacji, lecz z naszych, szaraczkowych, chudych portfelików ... Czy ktoś widzi jeszcze jakieś scenariusze wydarzeń ???
  0
 • Users Avatars Mini
  Jacek pisze: 2001-08-01 15:49
  Artee, tylko uciekać do bardziej cywilizowanych krajów :-(
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: