Rząd wysyła teraz specjalny alert RCB

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Rząd wysyła teraz specjalny alert RCB

Polski rząd po raz kolejny wykorzysta alert RCB do komunikacji z migrantami na granicy z Białorusią. W związku z przygotowywaną prowokacją, do migrantów wysyłany jest aktualnie alert RCB z ostrzeżeniem w języku angielskim, żeby nie wierzyli plotkom, a granica Polski jest dobrze strzeżona. SMS zawiera także link do strony z poszerzoną informacją w 5 językach.

 

Treść wiadomości brzmi:

 

Among the migrants a rumor is being spread that on Nov. 15th, in an organized action, coaches from Germany will come pick them up from the border and Poland will let them through.

It's a total lie and nonsense! Poland will continue to protect its border with Belarus. Those who spread such rumors seek to encourage the migrants to storm the border, which may lead to dangerous developments.

 

Wersja polska:

 

Wśród migrantów rozpuszczane są plotki o zorganizowanej akcji, która ma się odbyć 15 listopada. Migrantom zapowiada się, że przyjadą po nich autobusy z Niemiec a Polska je przepuści.

To kłamstwo. Polska granica będzie nadal silnie chroniona przez polskie siły. Autorzy tych plotek liczą, że uda się zachęcić migrantów do szturmu na granicę Polski. Może dojść do niebezpiecznych sytuacji.

SMS zawiera link do strony: https://www.gov.pl/web/mswia-en/alert

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: