Wyniki SpeedTest.pl za lipiec - PLAY jest numerem jeden

Newsy
Opinie: 0
Wyniki rankingu SpeedTest.pl za czerwiec

W lipcu użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,7 miliona testów. 

2 127 991 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 578 465 w aplikacjach mobilnych.

Ranking ogólny

Pierwsze miejsce w rankingu ogólnym należy do INEI, którego klienci pobierali w zeszłym miesiącu dane ze średnią prędkością powyżej 125 Mbit/s. Swoją pozycję umacnia również UPC, co jest najprawdopodobniej efektem wprowadzenia łączy 1 Gbit/s w kolejnych miastach.

Zestawienie to powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji webowej. Obejmuje ono zarówno operatorów stacjonarnych, jak i mobilnych. Jednak na podium znajdują się jedynie przedstawiciele pierwszej grupy, ponieważ stacjonarne sieci światłowodowe i kablowe są dużo szybsze od sieci mobilnych. Pozostałe miejsca zajmują UPC, Toya oraz Vectra.

Ranking Wi-Fi

Ranking Wi-Fi powstaje na podstawie wyników testów użytkowników naszych aplikacji mobilnych. Pomimo tego bardzo często odzwierciedla on sytuację widoczną w rankingu ogólnym. Różnice wynikają przede wszystkim z warunków, w jakich są wykonane testy oraz parametrów modułów Wi-Fi znajdujących się w smartfonach użytkowników.

Średnia prędkość pobierania danych w sieciach podpiętych do łączy INEA wzrosła aż o 12% i przekroczyła próg 90 Mbit/s.

Internet mobilny

Lipcowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarczany jest przez dwóch operatorów: Play i T-Mobile . Klienci obu operatorów pobierali w zeszłym miesiącu dane ze średnia prędkością 23 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniający wyników testów wykonanych w roamingu krajowym prowadzi Play. Dane te pokazują, że testy ograniczane lejkiem 3 Mbit/s w skali całej sieci obniżają średnią prędkość pobierania danych zaledwie o 560 kbit/s.

LTE

Sytuacja w rankingu LTE jest bardzo zbliżona do tej, którą obserwujemy w zestawieniu mieszanym „3G/LTE”. Nie jest to zaskakujące, ponieważ sieci 4G odpowiadają dziś za przesył większości ruchu pakietowego w sieciach mobilnych. W tym przypadku również T-Mobile i Play zajęli ex aequo pierwsze miejsce.

W lipcowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce zajmuje Play, a T-Mobile jest na drugiej pozycji.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: